Pranje motorja in prostora okoli njega

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
weider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 29, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor - Rače
Kontakt:

Spet imam eno vprašanje za vse, ki imate izkušnje s pranjem motorja avtomobila.
Namreč, rad bi dal oprati mašino, pa nevem kje v Mariboru ali v okolici kdo to dela...s tem mislim kako profi pralnico ki dela tudi to, da bi mi jo oprali, saj sam doma tega ne morem delat, niti nimam primerne cevi s pritiskom vode...(vap). Že v naprej se zahvaljujem za nasvete in odgovore. LP vsem!


Simon R.
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Nič špricat [-X lepo na roko čistit, z malo vode.
V8
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dobijo se tudi posebni spreji ozr pene za to. Kao posprejaš pa samo dol steče.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

8AK napisal/-a:Nič špricat [-X lepo na roko čistit, z malo vode.
Kaj ne? Spet vse vemo?

Za ostale ki razumejo:
Na pooblaščenih servisih perejo motorje na sledeč način. Motor mora biti hladen. Našprica se ga s čistilom, počaka, da čistilo deluje. Nato se motor prižge in pere z wapom (topla voda), nato pa se posti motor teči, da se segreje in posuši.
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Iiii , ako bi jaz to na svojem naredu, ga mesec dni nebi vžgal :wink:
V8
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

8AK napisal/-a:Iiii , ako bi jaz to na svojem naredu, ga mesec dni nebi vžgal :wink:
Mene pa velikrat mika da bi koga vžgal. :mrgreen:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Italjan napisal/-a:Motor mora biti hladen. Našprica se ga s čistilom, počaka, da čistilo deluje. Nato se motor prižge in pere z wapom (topla voda), nato pa se posti motor teči, da se segreje in posuši.
Točno tako sem ga sam pral 1x al 2x pri prejšnji alfici, pa tudi pred leti ko sem delal v avtopralnici, smo prali z enakim postopkom.
Slika
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Italjan napisal/-a:
8AK napisal/-a:Iiii , ako bi jaz to na svojem naredu, ga mesec dni nebi vžgal :wink:
Mene pa velikrat mika da bi koga vžgal. :mrgreen:
:rofl: no coment :lol:
V8
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Je pa še lažja varijanta, ki jo jaz prakticiram na vseh avtomobilih, ki jih imam za prodajo; pripeljem se do avtopralnice ( kjer sam pereš na žetone), pustim motor prižgan, izberem predpranje (vroča voda+ pena), motor lepo operem in se lepo odpeljem. Ni nikoli problema okrog vžiganja... :mrgreen:
Ko pa pridem domov, pa še vse skupaj malo prepiham, preden vgasnem avto.
weider
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: Po Jan 29, 2007 8:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor - Rače
Kontakt:

tito156 napisal/-a:Je pa še lažja varijanta, ki jo jaz prakticiram na vseh avtomobilih, ki jih imam za prodajo; pripeljem se do avtopralnice ( kjer sam pereš na žetone), pustim motor prižgan, izberem predpranje (vroča voda+ pena), motor lepo operem in se lepo odpeljem. Ni nikoli problema okrog vžiganja... :mrgreen:
Ko pa pridem domov, pa še vse skupaj malo prepiham, preden vgasnem avto.

Ampak...jaz si tega nebi upal...pri prižganem motorju prati mašine z vapom...a ni možnosti da pride voda do kake elektronike in ti vse skuri... pol si pa res lahko v totalni p... Hm...sicer to ni slaba ideja...ampak moram nekoga zravn vzet ko me lahko pol šlepa domov :D:D:D
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Jaz tako perem že leta... :wink:
Za mirno vest pa daj preko elektonike eno vrečko.
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pranje z vapom pride v postev na kaksnih novejsih nemskih/francoskih masinah, kjer je vse zablindirano pod plastiko. Alfice imajo precej odkrita srca, tako da jaz gotovo ne bi sprical tja z vodo, kaj sele pod pritiskom. Lahko da se ti desetkrat ne zgodi nic, enajstic pa voda pride na kaksno neugodno mesto in imas piz******.

Osebno se motorja lotevam s kantico sveze tople vode s samponom, se eno kantico za splahnjevanje, sprejem za odmascevanje in par krpami/brisacami. Poscpricas, pocakas da sprej deluje, potem se pa lotis brisanja z vlaznimi krpami na koncu pa se brisanja vsega skupaj z vodo. Za piko na i lahko plasticne pokrove motorja oziroma sesalne cevi zascitis s sprejem za armaturko, dobijo lep novi satenast videz.

Drugace pa ne pricakovat, da bos masino opral v desetih minutah. Ce hoces bit natancen in predvsem ce si jo (oziroma prejsnji lastnik) nekaj casa zanemarjal, bo kar precej dela. Ko sem prvic cistil svojo, sem porabil vec casa kot za celtno zunanjost avtomobila.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Motor čistim samo z vlažno in suho krpo nikoli ne z vodo in motor se vseeno sveti kot nov. Je pa res, da to počnem pri skoraj vsakem pranju avtomobila in zato ni veliko dela.

Lp
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Fantje, če čistiš samo en avto, lahko ščistiš vsak dan en delček motorja in pri tem celo uživaš. Tako sem si sčistil (ne umil) motor na moji 33-ki. Sedaj pa samo še prah brišem iz njega. Če pa to počneš enkrat, dvakrat na teden, pa verjetno pereš na čimbolj enostaven način...In če večkrat pereš, imaš določene izkušnje. Curek usmeriš samo na blok motorja, notranje blatnike, vezno in na koncu havbo- v tem vrstnem redu. Umazanija od havbe na koncu lepo pošprica po motoru in ko se vse posuši izgleda, kot da motor ni bil nikoli pran, masten pa tudi ni...Elektroniki se pač izogibaš.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

no še moj postopek, dobiu sem čistilo iz tovarne, za čiščenje strojev. vse lepo pošpricam, počakam par minut in sperem z peromatom in motor se sveti, nikoli pa nisem imeu problema z užigom, edino enkrat sem morau razdelilno kapo spihat, ker je voda prišla notri, tko da brez problema lahko pereš.


lp
Odgovori
  • Informacija