Najbolj vodljivi avtomobili

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

dejanka1 napisal/-a:
guma napisal/-a:Heheh, ste pa vztrajni eni, sem se prav zabaval ko sem bral "opravičila in razlage" zakaj je Brera na zadnjem mestu. Težko je priznati. :mrgreen: Alfa je zakon, uni ko so delali test ne znajo vozit, nimajo pojma, ali pa je tiskarska napaka, ni prava konkurenca.....Nič ne pomaga, še zmeraj je bila med počasnejšimi. Zgleda pa vseeno huuudo. :D
Točno tako! Tisti najbolj zagrizeni bodo vse povprek govoričili da test ni bil objektiven..., ampak nekaj pa je kljub temu pokazal. Če bi bila pa Alfa med prvimi bi pa govorili: Seveda, kaj pa drugega, saj je Alfa, quore sportivo!.
Kdaj se boste spustili na realna tla in si končno sami sebi priznali, da Alfa ni najboljši avto.
Najboljšega avta NI in ga nikoli ne bo!! Ima pa vsak mišljenje o svojem najboljšem avtomobilu in vsak ve kaj si želi. Lahko da bo naredila Dacia superioren avtomobil, najboljših sposobnosti itd....pa ga ne vzamem, če mi ga zastonj dajo.
Meni so alfe prirasle k srcu in ko sem kupoval svojo prvo alfo, sem izbral 33ko. V tistem času je bilo morje vodlivejših, hitrejših in bolje opremljenih avtomobilov za podoben denar, vendar me niso prepričali. Kaj je pa v kakem testu pisalo, mi je pa dol viselo. Najboljši test si naredim sam, avto si ogledam od zunaj in znotraj, grem na testno vožnjo in če mi je všeč in ustreza mojim potrebam ga bom kupil. Takega testa mi ne more narediti nobena revija. Sam najbolje vem kaj mi ustreza, kaj mi je všeč in kaj ne. Tisti ki pa kupujejo avtomobile na podlagi testov, se mi pa takorekoč smilijo, saj niso sposobni sami oceniti, kak avto bi imeli in se odločajo na podlagi tistega, kar priporoča "najboljši" testni novinar. Potlej so pa zadovoljni, da imajo avto, ki je zmagal na kakem vzporednem testu in se s tem pohvalijo sosedu ali znancu....užitka v vožnji pa nimajo....

Lp
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Toliko koliko se slovenski ljubitelji alf ukvarjajo s samim sabo, z definicijo alfista in izkazovanjem "podpore" znamki se ne ukvarjajo nobeni drugi. Sem se na marsikaterem drugem alfisticnem forumu, predvsem tujem, pa jih nikjer ni strah priznati napak Alfe. Zaradi tega vsaka druga tema ne preraste v kreganje, zaradi tega so debate bolj plodne in zaradi tega vlada precej bolj sprosceno vzdusje.

In da, po mojem in nekako tudi splosnem mnenju med tujimi alfisti velja, da je Brera napaka. Lepa napaka, ampak se vedno napaka...
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

luni napisal/-a: In da, po mojem in nekako tudi splosnem mnenju med tujimi alfisti velja, da je Brera napaka. Lepa napaka, ampak se vedno napaka...
No ja, napaka? Bolj mi je čudno za GT-jko, kam so ciljali z njo, če je potem v kratkem Brera ven prišla.
Lp, D.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Meni se pa Brera ne zdi napaka! Pač niso imeli toliko budgeta, da bi naredili res ultimativni kupe, a tako slabo pa spet ni!
Breri manjka samo en 2.0 turbo in kak motor čez 300 konjev!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Tale test je zelo neprimerljiv ker primerja povsem random spekter vozil ki nimajo ene skupne stvari, poleg tega, da imajo vsa 4 kolesa.

Vseeno pa test kaže na to, da ima brera patetične performanse, pa ne mi zdej govorit da z njo bolj uživaš med vožnjo v ovinkih kot na primer z kakim galardotom, ker je to zelo pogumna špekulacija. Dejmo si priznat da večina od vas ne bo nikoli vozila niti približno kaj tako močnega kot so omenjeni avtomobili in zato se mi zdi od neke osebe, ki vozi 15let staro 33ko zelo pogumno govorit o voznih užitkih alfe, ki so 100% boljši od vseh drugih znamk. Tega ni več in ne boste verjeli, da se tudi v drugih avtomobilih zna zelo dobro peljati. Ja in to prihaja od velikega ljubitelja Alfe, kot sem sam in trenutno ne bi zamenjal za nič na svetu svoje 156ke ampak ne bom pa slepo trdil da ni nobenega avta v katerem se bolje pelje in da se lahko samo v njej resnično športno vozim. Dejmo biti malo realni in objektivni in vem iz svojih izkušenj ko sem sprobal kak drug relativno močen avto, sem prav tako užival v vožnji in vsem podobnem, tako mislim, da je govoriti tako enostransko o alfi izjemno neumno in da so tudi druge znamke dobre, kaj pa izbereš je pa pač osebna preferenca vsakega posameznika. Alfa je imela izjemno športno zgodovino, ki pa je danes v svojih zadnjih izdihljajih - še v WTCC po napovedih ne bodo tekmovali s 159 in kakšna je potem to športna znamka - živeti na stari slavi se bo kmalu izpelo in če ne bodo začeli delati avtomobilov ki bodo ne malo ampak veliko boljši in hitrejši od konkurence in se bodo potrdili tudi na tekmovanjih bo znamka šla v maloro !
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

vizo napisal/-a:Tale test je zelo neprimerljiv ker primerja povsem random spekter vozil ki nimajo ene skupne stvari, poleg tega, da imajo vsa 4 kolesa.

Vseeno pa test kaže na to, da ima brera patetične performanse, pa ne mi zdej govorit da z njo bolj uživaš med vožnjo v ovinkih kot na primer z kakim galardotom, ker je to zelo pogumna špekulacija. Dejmo si priznat da večina od vas ne bo nikoli vozila niti približno kaj tako močnega kot so omenjeni avtomobili in zato se mi zdi od neke osebe, ki vozi 15let staro 33ko zelo pogumno govorit o voznih užitkih alfe, ki so 100% boljši od vseh drugih znamk. Tega ni več in ne boste verjeli, da se tudi v drugih avtomobilih zna zelo dobro peljati. Ja in to prihaja od velikega ljubitelja Alfe, kot sem sam in trenutno ne bi zamenjal za nič na svetu svoje 156ke ampak ne bom pa slepo trdil da ni nobenega avta v katerem se bolje pelje in da se lahko samo v njej resnično športno vozim. Dejmo biti malo realni in objektivni in vem iz svojih izkušenj ko sem sprobal kak drug relativno močen avto, sem prav tako užival v vožnji in vsem podobnem, tako mislim, da je govoriti tako enostransko o alfi izjemno neumno in da so tudi druge znamke dobre, kaj pa izbereš je pa pač osebna preferenca vsakega posameznika. Alfa je imela izjemno športno zgodovino, ki pa je danes v svojih zadnjih izdihljajih - še v WTCC po napovedih ne bodo tekmovali s 159 in kakšna je potem to športna znamka - živeti na stari slavi se bo kmalu izpelo in če ne bodo začeli delati avtomobilov ki bodo ne malo ampak veliko boljši in hitrejši od konkurence in se bodo potrdili tudi na tekmovanjih bo znamka šla v maloro !
=D>

Sam sem nor na alfe, ampak je na žalost resnica to kar pišeš.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
axa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 939
Pridružen: To Apr 20, 2004 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jp cist po resnici povedano...tako pac je...j*** ga ni alfa vsemogocna...
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

hm... Jest sem se v 15let stari 33ki bol počutu k v 5 let stari M5ki.... Aja... ma premal konj 33ka in spet ne smem primerjat... pardon...
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Turtle napisal/-a:hm... Jest sem se v 15let stari 33ki bol počutu k v 5 let stari M5ki.... Aja... ma premal konj 33ka in spet ne smem primerjat... pardon...
Hja, in jz v M3 slabš kot v moji škatli. :roll:
Lp, D.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Fantje, vse pa tudi ni tako črno kot se tukaj piše.


Res je, da Brera ni v vrhu razreda, kar se športnosti tiče. Res pa je tudi, da trenutno ni avtomobila, ki bi v svojem razredu za enako ceno prekašal 159. Vsaj kar se voznih lastnosti tiče ne. :wink: :wink:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

luni napisal/-a:Toliko koliko se slovenski ljubitelji alf ukvarjajo s samim sabo, z definicijo alfista in izkazovanjem "podpore" znamki se ne ukvarjajo nobeni drugi. Sem se na marsikaterem drugem alfisticnem forumu, predvsem tujem, pa jih nikjer ni strah priznati napak Alfe. Zaradi tega vsaka druga tema ne preraste v kreganje, zaradi tega so debate bolj plodne in zaradi tega vlada precej bolj sprosceno vzdusje.

In da, po mojem in nekako tudi splosnem mnenju med tujimi alfisti velja, da je Brera napaka. Lepa napaka, ampak se vedno napaka...
Čista resnica. Biti ljubitelj nečesa je eno, fanatični zagovornik pa drugo. Trdim, da je Alfa nekaj posebnega in ima svoje privžence in ljubitelje. Tudi med tistimi, ki si je ne lastijo. Recimo, da so vsi skupaj Alfisti (čeprav se ta izraz vse prevečkrat zlorablja na tem forumu :mrgreen: ) Nedoraslo se mi zdi trditi, da je na svetu samo Alfa najboljša, vse ostalo je pa sranje. Nekako me to vse prevečkrat spomne na Hondaše.

Alfa je zakon! :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Teo, večni optimist. :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sej noben ne trdi, da je Alfa najboljši avto. Danes je že težko reči kateri je boljši, vsak ima svoje preference in vsak voznik ima drugačne potrebe, katere želi potešiti. Na tgu je pa toliko znamk, da se za vsakega kaj najde. Sam nisem nikoli rekel, da je Honda, VW, Renault...jajc ali zanič avtomobil, daleč od tega in pluvanje po ostalih znamkah se mi zdi nesramno, še posebej od tistih ki si nikoli niso takšnega avta lastili. Koliko vas je alergičnih, ko kdo omeni da se Alfe kvarijo in jih obsojate če si je niso lastili. Sami ste pa na istem nivoju, ko blatite druge znamke ne da bi si jih lastili...Vglavnem komplicirate vsi skupaj, najboljši gor ali dol. Glavno je to, da je meni alfa všeč in me ne zanima če se Clio RS bolje pelje....

Lp
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Poleg tega imajo vsi pripadniki vseh znamk tudi "fanatične" pripadnike znamke in navadne. In tako tud nekateri kle gor kažemo.....
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

No, vidim da gre zadeva v isto smer kot ze nesteto tem poprej. Prosim, da ignorirate mojo prejsnjo opazko, ne pustite se motiti :wink:
Odgovori
  • Informacija