Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

V Italiji ni moč dobiti preizkusnih tablic, tako da rabiš prikolico ali kamion. Enoletna garancija je seveda OK, ni pa 100%, da avto ni obrnjen. Lahko se denimo zgodi, da ima avto čez 200kkm, prodajalec pa ve, da je res 1A vzdrževan in brezpogojno OK. Zaradi kilometrov ga bo težko prodal za pameten denar in ga zato "obrne", vendar si kljub temu upa nanj dati garancijo. Vendar v večini primerov lahko računaš, da je avto z garancijo v redu oz. boljši od tistega brez - se pa dobro pozanimaj o garanciji, kaj sploh krije. Če ti garantirajo na delovanje stikal za šipe, ni vredno ravno razmišljati o takem avtu :wink:
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Fantje, da se ne bo kdo nasankal.

Sedaj že ene slabe pol leta velja, da se kot strodobnik lahko uvozi avto starejši, kot 30 let.

Za vozila, ki so že v Slo. pa velja še vedno ločnica pri 25 letih (razen za posebne primere - pri SVAMZ so ti primeri ne tako zelo posebni)

Sam sem uvozil pred dvema letoma tale avto.
Slika
Slika
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A se da za (NE-oldtimer) avto ki se ga uvozi iz Italije vso dokumentacijo uredit v enem dnevu al morš kej v italijo nazaj skakat (vračilo davka) in ali je kaka druga posebnost....
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Miholl napisal/-a:A se da za (NE-oldtimer) avto ki se ga uvozi iz Italije vso dokumentacijo uredit v enem dnevu al morš kej v italijo nazaj skakat (vračilo davka) in ali je kaka druga posebnost....
Kot fizična oseba lahko plačaš (moraš plačat) bruto račun za avto in si oproščen plačila DDVja v Sloveniji, saj je v EU potrebno davek na dodano vrednost plačati le enkrat. Kot pravna oseba lahko zaprosiš za neto fakturo v Italiji in potem poravnaš DDV v Sloveniji. DMV in ekološka taksa je v vsakem primeru tvoja obveznost do Slovenije.

Na kratko: v Italiji lahko vse urediš v enem dnevu :wink:

@Roberth: tega pa nisem vedel, da za uvoz velja 30 let. Hvala.
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

GTA lover napisal/-a:*V Italiji ni moč dobiti preizkusnih tablic, tako da rabiš prikolico ali kamion.

*Vendar v večini primerov lahko računaš, da je avto z garancijo v redu oz. boljši od tistega brez - se pa dobro pozanimaj o garanciji, kaj sploh krije.
Lahko se zmeniš, v kolikor je avto registriran, da ti pustijo tablice gor. Ti se pripelješ v slo in pošlješ po pošti tablice nazaj. Seveda prej narediš pogodbo in vse. Vem za več primerov ko so na tak način pripeljali avto iz IT.

V Italiji je z zakonom določeno, da vsak rabljen avto ki ga prodaja pravna oseba mora imeti vsaj 12 mesecev garancije kolikor je meni znano. V primeru, da je na avtomobilu kaj poškodovanega mora biti to v pogodbi napisano, da ne spada v garancijo. Res da 100% glede kilometrov mogoče ne moreš bit, samo v kolikor ti ugotoviš in lahko dokažeš da so bili zbiti, imaš potem pomojem veliko "maneverskega prostora" saj če daš to naprej, bo stalo prodajalca veliko več kot je vrednost avtomobila.
Seveda vse to ne velja če kupuješ od fizične osebe.
Slika
georgeslo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jun 12, 2008 10:21 am

Ogledal sem si eno 166-ko v Salernu pri dilerju.

Ker je Salerno skoraj 1000 km daleč se mi daleč najbolj splača iti do Trsta z avtom ter na avion do Salerna (stane 100€), od tam pa z novim avtom nazaj v Slovenijo.

Napisal si, da je mogoče, da mi oni pustijo gor tablice in da se lahko odpeljem v Slovenijo, na kaj moram pa tukaj paziti......oz mi ni najbolj jasen postopek nakupa in uvoza v tem primeru?

.....v nasprotnem primeru bom moral plačati šleper

Tam sestaviva pogodbo......plačam avto z IVO vred in če je avto registriran ga lahko odpeljem v SLO?

Potem pa mu pošljem tablice po pošti i čakam, da odjavi vozilo iz prometa?

Kaj pa če mi on ne pošlje odjavljene prometne.....bom imel pa na parkirišču nepremičnino? :mrgreen:

Kaj dejansko potem še potrebujem poleg original računa oz. pogodbe od dilerja, da lahko začnem s postopki v SLO? (dmv, homologacija in eko taksa)?
alfa 156 gta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:13 am

Od 1.3.2008 se ekološka taksa ne plačuje več. Samo DMV in homologacija!
ReTardo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jan 01, 2009 2:40 pm

Pozdravljeni...

našel sem dobro vozilo AR GT v Franciji... seveda ugodneje kot pri nas!
Prodaja jo fizična oseba in ne avtohiša oz diler... ali so tukaj kakšne posebnosti ali kako... KJE DOBIM RAČUN OZ KUPOPRODAJNO POGODBO!

Vem da lahko v SLO registriraš vozilo z računom(kupoprodajno pogodbo), plačanim DMV-jem in homologacijo....

Hvala za odgovore...

Lp
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

najbrž lahko tudi tam pri posredniku naredita kupoprodajno pogodbo in tako dobiš račun od posrednika, na podlagi katerega potem plačaš vse potrebno za uvoz
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ti samo zrihtej kupoprodajno pogodbo z lastnikom in overi pri notarju v franciji. itak pa prevrjajo podatke in bodo klical gor v francijo da se prepricajo ce so vsi podatki OK.

LP
ReTardo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Če Jan 01, 2009 2:40 pm

hvala za odgovore... verjetno bom kar šel v to... pa sporočim, kako
bo šlo...

lp
D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

georgeslo napisal/-a:Ogledal sem si eno 166-ko v Salernu pri dilerju.

Ker je Salerno skoraj 1000 km daleč se mi daleč najbolj splača iti do Trsta z avtom ter na avion do Salerna (stane 100€), od tam pa z novim avtom nazaj v Slovenijo.

Napisal si, da je mogoče, da mi oni pustijo gor tablice in da se lahko odpeljem v Slovenijo, na kaj moram pa tukaj paziti......oz mi ni najbolj jasen postopek nakupa in uvoza v tem primeru?

.....v nasprotnem primeru bom moral plačati šleper

Tam sestaviva pogodbo......plačam avto z IVO vred in če je avto registriran ga lahko odpeljem v SLO?

Potem pa mu pošljem tablice po pošti i čakam, da odjavi vozilo iz prometa?

Kaj pa če mi on ne pošlje odjavljene prometne.....bom imel pa na parkirišču nepremičnino? :mrgreen:

Kaj dejansko potem še potrebujem poleg original računa oz. pogodbe od dilerja, da lahko začnem s postopki v SLO? (dmv, homologacija in eko taksa)?
No ce bo vse po sreci, bom tudi sam postal lastnik Alfe (v nacrtu je 156ka okoli 2001 letnik :P) in tudi mene zanima, kako je z uvozom od fizicne osebe.
Kolikor razumem pri pravni osebi DDV (IVA, MwSt,..) placas kar pri njih, zato ga v SLO pac ne placas. Kako je pa s tem pri fizicni osebi?
No avto imam v planu pripeljati iz Italije in bi rad ga pripeljal tako, da prepricam lastnika, da mi pusti tablice gor in mu jih potem posljem nazaj.
Kolikor sem bral na forumu lahko avto v SLO registriram tudi samo z overjeno kupoprodajno pogodbo (pac gremo do nekega posrednika in spisemo stvar). Potem mi ni treba cakati, da mi poslje se odjavljeno prometno dovoljenje ali sem narobe razumel?
Ko je avto enkrat v SLO pa potem placam DMV, ekotakso in homologacijo, potem ga pa registriram?
Hvala za vse informacije! :)
alfa 156 gta
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe Feb 29, 2008 8:13 am

Eko takse ni več od 1.3.2008
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Pozdravljeni!
Ker je izbira rabljenih 147 in 156 dokaj slaba v sloveniji in so cene v primerjavi z drugimi evropskimi državami neprimerljive in ker imam možnost (fotr dela v LUX) uvoziti avto iz bodisi francije, belgije ali luksemburga bi prosil če ima slučajno kdo že kakšne izkušnje s tem in iz katere države bi se bolj splačalo uvoziti. Na kaj moram biti pozoren, kaj pa taxe, certifikat (da ga lahko v sloveniji registriram itd.)? Prpelou ga bo fotr koj sam. Vsaka informacija bo dobrodošla, da ne bom kupu rakete pol jo pa registrirat nem smel :lol:

Hvala in LP
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ker že nekaj časa spremljam evropske leasing hiše in se za hobi tudi ukvarjam z uvozom vozil ti lahko povem, da se najbolj ohranjeni avtomobili prodajajo v Luxemburgu in Nemčiji, naravnost katastrofa so pa vozila iz Francije. Tam so avtomobili stari 2 leti praktično pobutani po vseh vogalih in straneh, tko da iz tam ti ne priporočam avta. Belgija je nekje v sredini po ohranjenosti, vendar me tam motijo drugačni premijski razredi, kar ima za posledico avte, ki imajo manj konjev kot po drugih evropskih državah. Vsa vozila iz leasing hiš imajo potrdilo o skladnosti, skopirano prometno, servisno knjigo, po večini vse ključe in nemški celo zimske gume, preverjeno imajo realne kilometre in so nekarambolirani. Tko da problemov z registracijo ne bo, razen če boš kupil od kakega turka. Pri nas moraš plačati ddv, dmv, homologacijo in eko takso. Povej mi kak avto bi mel, mogoče lahko kaj zrihtam. :wink:
Odgovori
  • Informacija