F1 - 2010

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

Alan napisal/-a:Ferrari je pa pač italjanski (ne znajo nič če ni enga švaba da jih v red spravi :mrgreen: )
pa brez angleža in francoza tud ne :lol:
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

SummerJam napisal/-a:
Alan napisal/-a:Ferrari je pa pač italjanski (ne znajo nič če ni enga švaba da jih v red spravi :mrgreen: )
pa brez angleža in francoza tud ne :lol:

Točno tako. Se morda še kdo spomni, kje se je Ferrari nahajal pred angažiranjem trojice (Ross Brawn, Rory Byrne, Michael Schumacher, kateri so tvorili sanjsko ekipo, ki je bila najbolj zaslužna, da se je Ferrari najdlje v zgodovini Formule 1 obdržal na samem vrhu).

Sem ter tja jim je uspelo priti do stopničk, večinoma so bili pa brez uvrstitve, tehnične težave so se vrstile kot po tekočem traku. Še vedno imam v spominu dirko v Montrealu leta 96, ko se je Schumacher odpravil na postanek in mu je v boksih dobesedno razpadla polovica dirkalnika....in še bi lahko naštevali. Naslednje leto je bilo že veliko bolje in so bili v igri za naslov, saj dirkalnik ni bil plod italjanskih inžinirjev.

In ko se je leta 2006 od ekipe poslovil Schumacher, so počasi odšli tudi Brawn, Byrn in Todt. In mesta vodilnih so prevzeli italjani. Takrat je bilo tudi rečeno z strani stroke, da bodo še približno dve leti želi uspehe, saj so osnove dirkalnika za prihajajoče sezone nastale na ramenih četverice, katera je odšla.
In to se je tudi zgodilo, 2007 so osvojili oba naslova, 2008 konstruktorski in leta 2009 je sledil potop. Tako da vprašanje, če bodo za prihajajočo sezono sposobni pripraviti konkurenčen dirkalnik......

Vsekakor pa menim, da nas leta 2010 čaka izredno zanimiva sezona :mrgreen:
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Foggy napisal/-a: In to se je tudi zgodilo, 2007 so osvojili oba naslova, 2008 konstruktorski in leta 2009 je sledil potop. Tako da vprašanje, če bodo za prihajajočo sezono sposobni pripraviti konkurenčen dirkalnik......

Vsekakor pa menim, da nas leta 2010 čaka izredno zanimiva sezona :mrgreen:
Potop je doživelo marsikatero moštvo, ki je v prejšnjih sezonah tvorilo vrh (reno, mklaren). Tako, da ne bi bil preveč prepričan v to da s Ferrarijem ne bo nič oz. da je šumejker že avtomatsko prvak (za nekatere tudi tukaj, na alfa forumu). Ferrari je ustavil razvoj dirkalnika že na sredi prejšnje sezone in se posvetil razvoju novega, tako da sem prepričan, da znajo tudi Italijani (brez pomoči nemcev) narediti avto, ki bo zmagoval, ne pozabimo od kod prihajajo najboljši superšprtni avtomobili na svetu. Lahko se zgudi da bo šumejker gledal Ferrarija ...

Slika

PS: O italijanski tehniki in pa znanju, priča tudi moštvo FIAT Yamaha, katerega jedro tvorijo italijanski inžinerji, pa moštvo Ducatija in še bi naštevali...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Od kod pa prihajajo naj superšportniki?
Ferrari je prvo blagovna znamka, šele potem avto. Pa šola ga že marsikater drug avto za dosti manj denarja.
Italjani so zmer bli šalabajzerji. Ko sem videl pri dveh f430 luščenje barve na istem mestu pri sprednji havbi, in pa brisalce kot jih ima iveco me je vse minilo.
So nori avti sploh enzo pa scuderia 430 ampak majo še vedno glupe italjanske napakce.

Pa ko sem gledal predstavitveni film o tovarni ferrarija in gradnji avtov in motorjev, mi je blo smešno ko so povdarjali kako se posvetijo vsakemu avtu in motorju pa je nekdo s pilo obdeloval blok.
To dajo potem v marketing kot ročna dodelava loool, nej raje povejo da ne znajo kosa obdelat kvalitetno #-o

Mam rad italjanske avte ampak so kante vsi po vrsti!
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Alan napisal/-a: Mam rad italjanske avte ampak so kante vsi po vrsti!
Ta je pa močna! :lol:

LP
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Alan napisal/-a:
Mam rad italjanske avte ampak so kante vsi po vrsti!
Ne vem zakaj potem voziš alfo (ali pa se motim). Kupi raje golfa dvojko GTD, pa ... :lol:

Skoz bolj dobivam občutek, da nisem na forumu ljubiteljev vozil Alfa Romeo, ampak ljubiteljev nemške "nepokvarljive" tehnike in pa fan kluba majkla šumejkerja. :roll:
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Here goes, same old story once again... :lol:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Nevem koliko ima pripadnost Alfi in drugim stvarem tu veze.

Osebno sem bil in sem navijač Šumija, Ferrari pa sicer ostaja priljubljeno moštvo, a kaj ko imajo sedaj zmeneta za šoferja.

Mogoče si pa naslednje leto ogledam kako dirko, letos si nisem nobene.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Vozim alfo ker je lep hiter poceni italjanski polizdelek :mrgreen:
Pa doma počasi ustvarjam končni izdelek iz nje...

In kaj ti karlo delaš tukaj s fiatom? Aja sej večina alf je fiat :lol:
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Alan napisal/-a:Vozim alfo ker je lep hiter poceni italjanski polizdelek :mrgreen:
Pa doma počasi ustvarjam končni izdelek iz nje...

In kaj ti karlo delaš tukaj s fiatom? Aja sej večina alf je fiat :lol:
Verjetno si slišal kdaj za FIAT group, če bi jaz bil kmet, bi vozil New Hollanda. 8)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Na kaj ciljaš s kmetom?
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Hm, pa ravno Alan se mi zdi, da je en redkih alfistov, ki jo uprablja za tisto, kar je mišljena.

Aja, če se ne motim je tema F1.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

El Barto napisal/-a:Osebno sem bil in sem navijač Šumija, Ferrari pa sicer ostaja priljubljeno moštvo, a kaj ko imajo sedaj zmeneta za šoferja.
Same thoughts :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Tudi jaz alfonza ne morem videt, še vedno upam na Rossija kdaj v Ferrariju...
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Alan napisal/-a:Na kaj ciljaš s kmetom?
Whatever.
Odgovori
  • Informacija