F1 - 2014

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Veron
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Maj 01, 2005 6:13 pm

Potem bomo imeli W12 biturbo motorje :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Foggy napisal/-a:Spremljati F1 po televiziji zaradi zvoka je totalen absurd, ne rečem v živo...
Se popolnoma strinjam. Jaz sem s svojim komentarjem želel le povedati, da je to močno opaziti že na TV. Je pa vseeno žalostno poslušati to žalost. Prej smo vsaj malo dirkanja slišali tudi preko TV-ja.....

Tudi sama pravila igre so že malo "to much". Nedeljska dirka je bila čista uspavanka. Čas bo povedal svoje, je bilo to zaradi motorjev + pravil, ali je bil pač tak dan. Dirke bom itak še gledal, ampak tisto navdušenje je pa izginilo že pred leti....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Zdaj ne vem ali smo vsi gledali isto dirko? Valtteri Bottas je kar prehiteval... 8)
I'm back!
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

šafla napisal/-a:Zdaj ne vem ali smo vsi gledali isto dirko? Valtteri Bottas je kar prehiteval... 8)
Res je, Melburne že zaradi same konfiguracije steze ne dopušča veliko prehitevanj, tako da je bilo konec koncev kar nekaj dogajanja. Mislim da bo letos še kako zanimivo....
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mene ne moti hibridni pogon formule 1, v bistvu mi je všeč vsa ta elektrifikacija formule. Moti pa me to da je zvok pretih in da celotno dirko odvozijo v varčevalnem programu.

V6 turbo motorje je F1 že imela in takrat bili so prekleto glasni in izjemno močni. Meni še kako doda glasnost zvoka k celotnemu doživetju dirke preko TV ekrana. Prvič v življenju sem slišal pri dirki ploskanje in vreščanje gledalcev in šripanje gum. Zvok je še kako pomemben faktor pri percepciji športa kot je to formula 1, pa če gleddaš v živo ali doma.

Ampak bolj kot zvok ubije formulo 1 varčevanje materiala in goriva skozi dirko in spreminja ta šport v vzdržjivostno dirko. F1 bi morala biti zasnovana tako da se celotno dirki vozi na polno, brez "kruzanja". In to se da narediti skupaj z vso sodobno tehnologijo ki je vsekakor nekaj dobrega v F1.

Formula je trenutno tudi precej prepočasna; bencinski motorji rabijo ene 200-300 konjev zraven - kar ne bi smel biti prevelik zalogaj za trenutno tehniko.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Formula je prepočasna? Počasnejši so ene par sekund na krog glede na lani. In to zdaj, ko so zadeve še zelo nedodelane. Proti sredini sezone, ko se bodo moštva malce bolj organizirala in spoznala motorje in vse ostale povezane sisteme, bodo enako hitri ali hitrejši kot lani. Pričakuje se da bodo do konca sezone napredovali med 3 in 5 sekund na krog.

Se je pa res zmanjšala hitrost skozi ovinke (manjši aerodinamični oprijem). In povečala hitrost na ravninah.
Ocenjujejo da bo letos v Monzi top speed okoli 370km/h...

To je toliko kot v najboljših letih V10 mašin, ki so imele do 1000HP...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Se strinjam z lizardom. Če te zanima vzdržljivostna preizkušnja, je pravi naslov Daytona, Sebring ali Le Mans. Zame je dirkanje F1 dirkanje v pravem pomenu te besede, torej borba dirkačev na stezi za mesta, ne pa borba s taktiko postankov v boksih, pri izbiri gum, vožnja po navodilih iz boksov in dogovarjanje za prehitevanje in uvrstitve.

Kar počnejo z F1 zadnjih nekaj let je enako, kot bi v nogometu Messiju in Ronaldu prepovedali kopačke na tekmah, ker zabijeta preveč golov na sezono v primerjavi z ostalimi napadalci ali pa golmanom prepovedali lovljenje žoge z roko, ker je premalo golov. Absurd.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

http://f1.avtomanija.com/default.asp?rb=12&id=3545

Saj če bi moja alfa imela tak zvok (V6) se ne bi nič pritoževal... :mrgreen:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Point F1 "dirk" že zelo dolgo ni več dirkanje. Samo taktiziranje, strategije, iskanje lukenj v pravilih,...

Jaz samo še čakam, da bodo dodali kakšna nova pravila zaradi katerih bo več zaletavanja - tisto bo šele zanimivo za gledalce in oglaševalce. Dirkanje je passe.

https://www.youtube.com/watch?v=jS4Dh_EAfJI
https://www.youtube.com/watch?v=nRRx7DoeA2c

Hvala bogu, da imamo oboževalci dirkanja na izbiro še druge dirkaške serije, kjer si lahko pogledamo dirkanje. Pogledal sem prvo dirko F12014 in za letos zaključil s to katastrofo.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Ne morem razumet čemu te omejitve. Upam da fosil Eccelstone čimprej konča svojo kariero.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

B_U_R_I napisal/-a:Point F1 "dirk" že zelo dolgo ni več dirkanje. Samo taktiziranje, strategije, iskanje lukenj v pravilih,...

Jaz samo še čakam, da bodo dodali kakšna nova pravila zaradi katerih bo več zaletavanja - tisto bo šele zanimivo za gledalce in oglaševalce. Dirkanje je passe.

https://www.youtube.com/watch?v=jS4Dh_EAfJI
https://www.youtube.com/watch?v=nRRx7DoeA2c

Hvala bogu, da imamo oboževalci dirkanja na izbiro še druge dirkaške serije, kjer si lahko pogledamo dirkanje. Pogledal sem prvo dirko F12014 in za letos zaključil s to katastrofo.
Dej nehaj jamrat. Postavi ti en avto iz tvoje serije ob formulo pa bomo videli, kaj je to dirkanje. Se ti zavedaš kakšne hitrosti so pri f1? g sile?

p.s zvok pa je tak kot je, jebi ga, se bomo morali navadit. kaj bomo šele piskali, ko bodo elektro motorji dokončno izpodrinili derivate. F1 je zmeraj bila znanilka prihodnosti in počasi potem tehnologija pricaplja v serijsko proizvodnjo.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

skyblue napisal/-a:Ne morem razumet čemu te omejitve. Upam da fosil Eccelstone čimprej konča svojo kariero.
Ločiš ti upravljanje s pravicami f1 in tehnični pravilnik. Ti pomagam. FIA in fom- Formula One Management and Formula One Administration
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

skyblue napisal/-a:Ne morem razumet čemu te omejitve. Upam da fosil Eccelstone čimprej konča svojo kariero.
Eccelstone je bil dejansko proti 1.6 turbo motorju oz. je zagovarjal V8 atmosferca :) .
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

@tribes: Formula je bila najhitrejša v letih 2004 in 2005; od takrat je minilo že 10 let. Primerjave z lani nisem imel v mislih ko sem govoril da je prepočasna. Lahko bi bila namreč hitrejša, sploh kot kraljica motošporta.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
smukc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1376
Pridružen: Ne Avg 19, 2012 5:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

- Ex 2005 156 GIUGIARO 2.4JTDm
- Ex 2008 159 SW Ti
- 1989 75 V6 3.0
- Ex 1971 GT Veloce 1750
- Ex 1978 giulietta 1300
Odgovori
  • Informacija