AVTOKROS

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Uporabniški avatar
se-ma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Feb 24, 2005 10:14 pm

Se opravičujem ker se mešam v to debato. Namreč sem eden od strastnih privržencov avtokrosa (tudi bivši dirkač z ALFO ) in želim si, da bi Slovenski avtokros pridobil na veljavi, zato sem pripravljen pomagati vsakomur, ki bi želel dirkati v tem zanimivem športu.
Moje mišlenje je, da bi bila ALfa 33 1.3 posrečena in atraktivna izbira, ne pa naj hitrejša, vsaj v osnovi ne. Za večjo hitrost bi potreboval nekoliko več konjev, dirkaški menjalnik z špero, ter dirkalno vzmetenje kar pa po moje nebi bilo problem nabaviti pri sosedih Italjanih.
Avto pa se uredi na nasledni način:
Najprej ga je potregno popolnoma razdreti ter ba kompletnega prevariti, to pomeni da ga ojačaš va vseh spojih, da avto postane bol tog, v notranjost se namesti varnostni lok dirkaški sedež ter nekaj naj nujnejših instrumentov. V zadku mora biti A testirana posodo za gorivo, stekla ne porebuješ, lahk je nameščeno vetrobransko namesto ostalih pa namestiš zaščitne mreže. Motor mora imeti originalni blok ter pretpisano prostornino , ostalo je dokaj prosto.
Dirkač pa potrebuje homologiran kombinezon čelado rokavice... ter vozniško licenco katero ti izda AS 2005, zato pa moraš biti član kakega kluba, v bližini tebe delujeta dva in sicer
http://www.ak-zasavje.com/
http://www.kbm-zagorje.com/racing/ndirke.html
Lahko pa se odločiš za katerega ki delujejo na področju avtokrosa, katere pa nebi našteval. Boš pa moral kar pohiteti saj je prva dirka že sredi aprila v Mariboru koledar dirk pa je na www.avtokrosarena.com
Če pa te zanima še kaj, mi lahko pišeš na zasebno sporočilo

PS Še to Burja Tomaž ASC Mustang ima v svojem bugiyu motor ALFA 2000 V6 turbo katerega je letos še sfriziral z novo elektroniko tako da je pridobil kar nekaj konjev in pa navora.
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Pozdravljen Se-ma in dobrodošel!
Za burjo vem, smo tudi že na forumu in strani objavili sestavek vzet iz vaše strani in z nekaj slik iz dirk v Logatcu.
Vsaj kar se mene tiče ima enega izmed vizuelno lepših bugyev in z veseljem stisnem pesti tudi zanj, čeprav sem drugače bolj "buhcev" :D
http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewtopic.php?t=2350
http://www.alfa-klub.com/modload.php?&c ... news&id=23

Drugače pa praktično drži vse kar je napisal se-ma. Teoretično bi lahko popravili edino to, da ti licence ne izda AŠ2005. AŠ izda licenco klubu, ki je nosilec tekmovalne licence (NTL) kateregi si član in če izpolnjuješ vse pogoje (zavarovanje, seminar...) jo dobiš preko kluba...
Samo to so samo uradne formalnosti in v praksi izgleda tako kot je napisal se-ma.
Najlažje pa se avto naredi iz kakega dirkalnika s potečeno homologacijo, kjer je karoserija že povarjena, rollbar že montiran...
Če imaš delavnico doma ni problema, drugače pa raje priporočam nakup.
Male oglase imas na avtokros areni, mpiracing...
Avtokrosiste tekmovalci ostalih panog neupravičeno označujejo za "umazance", kar je z nekaj skalpi dokazal tudi Silvan, letos bo pa upam še s kakšnim več. Z uvedbo novega razreda pa upam, da bo na relikrosu kak bugy več.

P.S.
Ko bo sestavljal, se ti bom sigurno javil. ;) S tem, da bom zaradi bližine Idrije raje izbral yuga, ker pravo leto moraš vozit v nižji kategoriji, preden bi razmišljal o Q4.
Veliko uspeha vašem klubu v novi sezoni.
Zadnjič spremenil zombi, dne Pe Feb 25, 2005 12:05 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
se-ma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Feb 24, 2005 10:14 pm

Zombi hvala za popravek moje napake. Upam da bomo s skupnimi močmi postavili avtokros na mesto kamor po svoji atraktivnosti sodi.

Pohvala pa tvojemu članku o Burji.
Zadnjič spremenil se-ma, dne Pe Feb 25, 2005 12:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

se-ma napisal/-a:Zombi hvala za popravek moje napake. Upam da bomo s skupnimi močmi postavili avtokros na mesto kamor po svoji atraktivnosti sodi.
Mah saj ni bilo kaj popravit. ;)
Na kai dirki pa pivce? :cheers:
Uporabniški avatar
se-ma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Feb 24, 2005 10:14 pm

V Mariboru bom sigurno zraven spoznati pa me ni težko otovorjen z fitografsko opremo skačem ob progi in v boksih.

:cheers: Z VESELJEM
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Hvala hvala

no zdaj pa en velik zalogaj kje ib dobil načrt za rollbar za v alfo 33 2 generacije kot vidim bo vleiko dela tole tko da začnem v soboto avto gre na raztur (spet bo str fottr sam gledu pa se čudil)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
se-ma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Feb 24, 2005 10:14 pm

Rolbar za Alfo 33 se nič ne razlikuje od katerega koli rolbara, samo notranjosti ga je treba prilagoditi. Cevi ukriviš in jih prilagodiš notanjosti avta, na koncu pa jih kar v avtu zvariš skupaj.
Kakšen materjal potrebuješ in kako je sestavljen pa je opisano tu: http://www.as2005-avtozveza.si/default.asp poglej pod Sezona - Tehnični pravilnik- Tehnični pravilnik za vozila v avtokrosu člen 2.11. govori o varnostni kletki. Ta pravilnik se splača pošteno prebrati preden se lotiš gradne, da ti kasneje funkcjonarji iz AŠ 2005 ne bodo težili na tehničnem pregledu pred dirko.
Uporabniški avatar
se-ma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Feb 24, 2005 10:14 pm

Za vse ljubitelje Alf, v Izlakah je nastal nov avtomobilistični klub, imenuje se Tornado http://www.tornado.gajba.net. Njihov glavni adut Miloš Bolte je pripravil hudo mašino Alfo 155 Q4

Slika

Slika

V nedeljo 17.04.2005 bo v Zrkovcih pri Mariboru prva letošnja dirka v avtokrosu. Vsi vabljeni
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

ČE nis krivnost, bi Roadking rabil njegov kontakt, ker se resno zanima za odbijače, ki jij je dobil na tej Alfi, ki je bila prej last Thomasa.

ČE ni skrivnost lahko pošlješ GSM cifro na PM, ker tega strica že nekaj časa iščemo.

Drugače pa vso srečo Milošu, ga bomo spremljali in še kak čalnek spisali, če bo stric za to. ;)
Odgovori
  • Informacija