F1 sezona 2005

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori

Ali bo Ferrari v sezoni 2005 konstruktorski prvak?

Glasovanje se je zaključilo dne Po Mar 07, 2005 8:02 am

da
26
79%
ne
7
21%
 
Skupaj glasov: 33
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Danes pogledam svoj avto in sledil je ŠOK, na avtu imam montirane gume Michelin.

Takoj kličem na DARS, da na relaciji Vrhnika-Log postavijo dve šikani drugače ne grem v službo, ker ni varno in ne morem vozizi 230 km/h.

Kopijo tega posta pošiljam še svojemu direktorju.
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

zombi napisal/-a:Danes pogledam svoj avto in sledil je ŠOK, na avtu imam montirane gume Michelin.

Takoj kličem na DARS, da na relaciji Vrhnika-Log postavijo dve šikani drugače ne grem v službo, ker ni varno in ne morem vozizi 230 km/h.

Kopijo tega posta pošiljam še svojemu direktorju.
Takoj prekliči svoje sporočilo na DARS, ker jaz nimam Michelink in bi me ta šikana samo ovirala. Torej jaz sem proti!

PS. moj 900. post
Slika
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

vsega je kriv Ferrari :lol: :lol: #-o
komentarji Ališiča so bili pa #-o #-o

jz bi zahteval prepoved 2 dirk za moštva ki niso nastopila na dirki =D> :)
(potem bi me pa zanimalo, če še kdo nebi nastopil na kakšni dirki)


Forza FERRARI :steering: =D>
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Cuore Sportivo napisal/-a:vsega je kriv Ferrari :lol: :lol: #-o
komentarji Ališiča so bili pa #-o #-o

jz bi zahteval prepoved 2 dirk za moštva ki niso nastopila na dirki =D> :)
(potem bi me pa zanimalo, če še kdo nebi nastopil na kakšni dirki)


Forza FERRARI :steering: =D>
Ja to bi bla zelo zanimiva kazen.
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Nevem kaj so sploh kompliciral. Če bi guma počla, bi jo pač zamenal.

...back to the days when sex was safe and RACING was dangerous!
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

No junaki da vas vidmim a vi bi peljali eč bi vedli da dobite isto keša če ste v boxu al pa da se pelejš z gumami k niso sigurne vsi povrsti bi bili v boxih pa pekli čevape jebat ga zajebali zajebali

jst nebi pelu pa da mi dajo dvojno plačo sm nor nism pa bedak
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Kokr vem so dirkači hotl pelta...je vendarle tud užitek v temu ne samo služba. Vodstvo ekip je tisto k se boji Michelinu rečt kakrkol nasprot. Jebi ga dans so gume važne in noben se ni hotu zamert gumarju ki te opremlja.....Čestitke Joradnu za podium.....Ferrari je pa dokazal da je vsaj od Joradana pa Minaridja hitrejši kar je pa tudi nekaj
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

stuntz napisal/-a:No junaki da vas vidmim a vi bi peljali eč bi vedli da dobite isto keša če ste v boxu al pa da se pelejš z gumami k niso sigurne vsi povrsti bi bili v boxih pa pekli čevape jebat ga zajebali zajebali

jst nebi pelu pa da mi dajo dvojno plačo sm nor nism pa bedak
pri privatniku bi pač zgubil službo!
ti vozniki so pa že preveliki frajerji! saj si bodo še zmislili da se ne vozi po dežju, ker gume niso dovolj varne!?
pelješ pač koliko lahko. namesto 330 pač 280 ali pa še manj.
ko na začetku sezone ni šlo bridgestonu se nihče ni oziral nato, da so gume slabše in morajo vsi na bridgestonu voziti gumam primerno, da sploh končajo dirko.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

je pa tko ameri ne furajo po dežju skor nobenih dirk
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ah, malo objektivnosti manjka vsem skupaj.
Pravila se spreminjajo pred začetkom/po koncu sezone? A niso ravno letos spremenili kvalifikacijskega sistema kar čez noč, ker so se moštva (ne vsa) pritoževala?
Če ti opremljevalec gum pove, da je zelo velika verjetnost, da ti na najhitrejšem delu steze, povrh vsega še na ovinku, par metrov od betonskega zidu lahko razfuka gumo, kako bi se odločili kot vodja moštva? Bi svoje dirkače poslali v zelo verjetno smrt ali pa vsaj poškodbe? Najbrž ne.
Michelin je napako ugotovil že v petek ter iskal kompromisno rešitev. Najprej druge gume, s čimer se je Fia strinjala, vendar so pripomnili, da bi bili dirkači v tem primeru kaznovani (rešitev pa taka, a ne).
Druga možnost je bila postavitev šikane, Bernie se je s tem strinjal, pogoj pa je bilo soglasje vseh 10 moštev. Za jih je bilo 9, uganite katero je bilo proti.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
bani
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: So Feb 21, 2004 6:17 pm
Član Alfa Kluba: 0

ferari je tu napako naredil sam potem nebi bilo zmage tako jo je pa lahka dobil
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

niso uni krivi za napako michelina jebat ga biznis je biznis že vejo kako postaneš prvak ne navijam za njih ampak jebi ga igrali so po pravilih
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
The Architect
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Maj 12, 2004 12:00 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

prjatu napisal/-a: Michelin je napako ugotovil že v petek ter iskal kompromisno rešitev. Najprej druge gume, s čimer se je Fia strinjala, vendar so pripomnili, da bi bili dirkači v tem primeru kaznovani (rešitev pa taka, a ne).
.
Jaz sm zdajle bral na internetni strani od FIA tiste dopise k si sta si jih pisala Michelin in FIA in kakor sm jaz razumel, vozniki z michelinkami nebi bili kaznovani če bi zamenjali gumo med dirko, če bi šlo za varnostne razloge, oziroma bi morali omejiti svojo hitrost na ovalu.
Naj rečejo kar hočejo samo mislim da bridgestone moštva niso tu nič kriva, čeprav zdaj nekateri kažejo s prstom tudi na ferrari!
Ko je Michaelu takrat 2× počila guma v eni dirki ni noben govoril o tem da bojo bridgestonove ekipe bojkotirale dirko amak so pač vozili po svojih zmogljivostih.

Kar pa se tiče tega da se voznikov ne pošilja s takimi gumami na dirko ker gredo v smrt se ne strinjam. Raikonen bi na tisti dirki ko je vedel da mu lahko odtrga gumo upočasnil pa bi bil drugi pa bi mel točke. Po dirki je sam rekel da so vsi vozniki taki da pač želijo zmagati in pač tvegajo!!

Bo še zanimiva tale sezona letos.
ginek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 399
Pridružen: Po Dec 15, 2003 11:25 pm
Član Alfa Kluba: 0

prjatu napisal/-a:Ah, malo objektivnosti manjka vsem skupaj.

Druga možnost je bila postavitev šikane, Bernie se je s tem strinjal, pogoj pa je bilo soglasje vseh 10 moštev. Za jih je bilo 9, uganite katero je bilo proti.
Izmišljuješ se!

Ajde, poišči kredibilno referenco ki to dokazuje.
Jean Todd je v intervjuju po dirki rekel, da Ferrari o tem ni nihče vprašal ali se strinjajo ali ne. Torej niso dobili vprašanja. Bila je odločitev FIA in ta ni rabila nesoglasja Ferrarija da o tem odloči.

Po drugi strani pa, v obratni situaciji bi se Ferrariju v faco režali.
Ne morem dojet kako lahko nekateri še vedno kažejo s prstom na Ferrari.
Odgovori
  • Informacija