29.10.2006 - Avtoslalom Šempeter

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

aja kolk čene stane u šempetru da prideš par urc vozit?
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
schkorc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 14, 2006 7:42 pm

Zdravo

Me veseli, da ste pokazali zanimanje. Kaj naj rečem na kratko je že bilo povedano za kaj se pri slalomu gre. S tem, da so tisti starejši slalomi bili zelo zaštrikani (vožnja v prvi prestavi), sedaj pa se praktično tekoče pelje po cesti.

No najbolje se vidi v filmčku na naši strani. Hitrosti s povprečnim avtomobilom so po ravninah nekje 80-100km/h, čez ovinke pa čist odvisno, od oka verjetno nekje 30-50km/h. Vrata so široka od 4 do 5m, tako da ni nobenega problema, pa še izjemno malo jih je. Dejansko res skoraj samo vožnja po poligonu (neki takega kot v avto šoli :)).

Avto s 45KM ni prešvoh, res pa ni močen. Tako da možnosti za prvo mesto v diviziji verjetno res ni veliko, ampak velikega zaostajanja za stopničkami sigurno ne bo.
Sam vozim letošnjo sezono s Cliom 1.4 (80KM), lansko sem vozil s Cliom 1.8 16V (137KM), na progi dolgi recimo 2min sem letos v povprečju slabši za kakšnih 5s.
Razlog, da vozim letošnjo sezono s švohnejšim avtom je ravno ta, ker večina reče, da ima prešvoh avte, zato sem hotel pokazati, da se da.

Tak da upam, da se vas res nekaj odloči pa pride peljat. Bo vsaj ena izkušnja več :). Vzdušje bo sigurno pravo (za slabo vreme ne morem odgovarjat :D)

Aja pa tisti klanček res ni tak kruti kot zgleda. Smo pa ravno zaradi tega razloga obrnili progo v to smer kot je, ker v nasprotno bi bila večja verjetnost, da bi kdo podrsal.
33-fonda napisal/-a:aja kolk čene stane u šempetru da prideš par urc vozit?
Tega pa žal ne razumem :D. Na slalomu je štartnina 4000 SIT (trening vožnja in 2 tekmovalni vožnji), načeloma prostih voženj ne dovolijo na poligonu, najem poligona za en dan (možen samo za cel dan) pa znaša cca. nekaj pod 100k SIT. Upam da si dobil odgovor, ki si ga želel :).

Še enkrat vsi vljudno vabljeni.

LP, Primož
Slika
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

_BiStRi_ napisal/-a:Jst moram zamenjati še sklopko, pa redni servis narediti(bo zdaj hmalu) potem bomo pa videli.

Včeraj sem se naročil na servis in ker ima moj mehanik blazno gužvo, sem naročen šele sredi novembra, tako, da če pridem, bom samo gledalec :|
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
mloncar
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Avg 02, 2006 10:59 am

33-fonda napisal/-a::-k :-k mene tudi mika
škoda k ne morem it z alfo, čene bi sigurno šel. 8)
bo pa naslednje leto :D

45 konji........pa se mi zdi malo :oops:

kolk je pa povprečna hitrost po ovinkah ???? za normalen avto :wink:
Prva 2 avtoslaloma v letošnjem letu sem odpeljal s povsem serijsko Renaut 5 1.1 Campus in dejstvo je, da se čuti primanjkovanje konjev, ampak še vseeno lahko dobro odpelješ. V Slovenj Gradcu sem zasedel 4. mesto v svoji kategoriji (serijska vozila do 1600ccm), ampak sem pri tem podrl 6 stožcev ( #-o ), brez teh nepotrebnih podrtih stožcev bi bil na stopničkah.

Ne oziraj se toliko na avto, ti samo pridi peljat in sigurno ti ne bo žal!!
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

upam da pridem...sej čene glih tako da se malo zajebavam :D
bi mogu še menjat ležaj od kola ker ga je bol šlišat ku radio :lol:

skrbijo me le tisti ostri ovinki ker nimam moči da mi me normalno vleklo ven.
sej čene progca zgleda zelo zanimiva.Po mokrem bi tudi lepo driftalo :D
za čas pa me itak boli k---- :D

bom provu prist :)
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

MLONCAR a si ti mogoče tudi na tistem filmčku na videogooglu z petko rdečo brez maske?(če se ne motim)

Ko si dirkal s petko 45KM kolkokrat si moral dat v prvo :D (me zanima ker jst mam tud petko :wink: )
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

toma123 z alfasudko bi moral priti
Tisto bi blo zanimivo :D
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
schkorc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 14, 2006 7:42 pm

Zdravo

Trenutno prijavljeni:
Slika
(sveža lista TUKAJ !)
Prvič na avtoslalomu v Šempetru in na sploh na avtoslalomu za pokalno prvenstvo tudi dirkalna vozila.

Danes je zadnji dan za predprijave in vplačila štartnin po 4000 SIT.
Prijavnina v predprijavi se lahko vplača na transakcijski račun 05100-8012001317 odprt pri Abanka Vipa d.d.do 25.10.2006,s pripisom DONACIJA AS-2006-05 +ime voznika .
Ker vem, da večini ne odgovarja štartnina na sami prireditvi, ki znaša 8500 SIT, pa še ena kratka obrazložitev.

Na prvi dirki aprila je bila v predprijavah štartnina 4000 SIT, na dan prijave 6000 SIT. Dejansko smo imeli v predprijavah prijavljenih, mislim da cca. 25 tekmovalcev, tako da smo na sami dirki računali na 30-35 tekmovalcev (nekaj takega je bila praksa tudi na ostalih slalomih). Zjutraj na dan dirke se je vsega skupaj zbralo cca. 60 tekmovalcev, s čimer nismo računali. Tako je zmanjkalo prostora v boksih, rahla (povdarek na rahla) zmešnjava na verifikaciji, na zdravniškem pregledu, in na tehničnem pregledu. Sicer se je poleg prostora v boksih, stvar izvajala tekoče, le kasneje pri samih vožnjah, smo se bolj očitno oddaljevali od zastavljene časovnice, zato so se tudi tekmovalne vožnje skrajšale iz treh na dva kroga.

Večino voznikov, ki bi lahko imeli namen pridet vozit, smo se trudili in jih obveščali. Verjetnost torej, da bo dejansko ob 8ih zjutraj na dirki kdo, ki do danes ni vedel za dirko in bi se vseeno rad prijavil, mislim, da je zelo majhna.

LP, Primož
Slika
schkorc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 14, 2006 7:42 pm

OBVESTILO

Padel je rekord prijavljenih izpred 10 (desetih) let, ko je na Avtoslalomu Žalec '96 nastopilo 64 tekmovalcev in tekmovalk. Na LISTI PRIJAVLJENIH je trenutno zabeleženih 68 tekmovalcev (manjka še nekaj malega prijavljenih med njimi še 1 rally voznik). Tako, da bo verjetno na sami prireditvi število tekmovalcev preseglo 70.

Poleg tega, se iz sobote na nedeljo prestavi ura. Zato pozivamo vse voznike, da ne pridejo na verifikacijo zadnjo minuto. Zaradi časovne stiske se verifikacija prestavi na /:00 - 8:00, izjemoma bodo verifikacije možne do 9:00 (ampak prosim res samo tisti, iz oddaljenih krajev (MS ipd.), ki bodo že ob tako ali tako štartali ob 5:00 in podobno, oz. tisti, ki prej res ne morejo). Tako, da res pričnemo s treningi točno ob 10:00 (oz., če bo možno še prej). Vseeno upam, da bodo imeli vsi tekmovalci na avtomobilih delujoče luči :).

Tekmovalci ne pozabit na dolge rokave in čelade (za vsak slučaj bo tudi na štartu možna izposoja). Tisti, ki imate letne licence jih ne pozabit doma, ostali ne pozabit na 2000 SIT za dnevno licenco.

Za tiste, ki ne vedo kje je se bo stvar odvijala:
Avtopoligon Ločica (pri Šempetru v Savinjski dolini)
Schkorc napisal/-a: Da se kdo slučajno ne bo zgubil :D. Poligon je oddaljen od Maribora cca. 30min vožnje po AC (cca. 65km), prav tako je oddaljen cca. 30min vožnje od Ljubljane (cca. 60km).
Ker trenutno ni drugega pri roki en provizoriš zemljevid:
Slika
(zemljevid je last Telekoma Slovenije)
Kot omenjeno vstopnine ni, parkinih mest (upam da :)) bo dovolj, za hrano in pijačo bo poskrbljeno, to pa je zaenkrat to.

Torej še enkrat vabljeni vsi na 5. (in letos zadnjo) dirko za "Pokalno prvenstvo Slovenije v avtoslalomu 2006" to nedeljo (29.10.2006) na Poligonu Ločica

LP, Primož
Slika
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

letos ne bo mogu prist (finančne težave)... :cry:
se vidmo naslednje leto :x z alfo :P
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Pozabil je napisati, da ej tisti rally voznik član našega kluba :wink: :wink:
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
blatnik
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Nov 30, 2004 12:16 pm
Kraj: Celje

Teo napisal/-a:Pozabil je napisati, da ej tisti rally voznik član našega kluba :wink: :wink:
Torej je potrebo priti navijat ;)

Jaz bom že tam ( v avtu pa bo skrit en six pack laškega, tako da tisti ki me najde dobi enga :D )
schkorc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 14, 2006 7:42 pm

Zdravo

Lepo je videt, da so tekmovalci in obiskovalci bili zadovoljni :).

Za tiste, ki jih zanimajo REZULTATI. Tekmovalo je 73 tekmovalcev.

Nekaj malega za prebrat TUKAJ in TUKAJ

Fotke:
-by cresh TUKAJ:
Slika

-by mloncar TUKAJ
Slika

LP, Primož
Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A lahko kdo na kratko razloži kakšne so razlike med divizijami, oziroma po kakšnih kriterijih se uvršča vozila po divizijah? Sem gledal rezultate in mi ne uspe po kmečki logiki pogruntat razlike med divizijami.
Slika
schkorc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: To Mar 14, 2006 7:42 pm

Zdravo

Pa še nekaj materiala, za tiste, ki se prireditve niso udeležili, da vas mogoče le premami drugo leto in seveda za vse tiste, katere je že pritegnilo :D.

filmček Avtoslalom Šempeter 29.10.2006

@guma: div. 1 = serijska vozila do 1600ccm, div. 2 = serijska vozila nad 1601ccm, div. 3 = sprint (predelana) vozila do 1600ccm, div. 4 = sprint vozila nad 1601ccm, div. 5 = dirkalna Gr. N vozila, div. 6 = dirkalna Gr. A,F,... vozila

To je na kratko za več je pa vse v splošnem in tehničnem pravilniku oz. po želji tudi tukaj na forumu :):

LP, Primož
Slika
Odgovori
  • Informacija