147 upgrade

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

MaStr napisal/-a:Kolega bo namreč montiral Pioneer DEH-P3100UB Slika
Mislim, da je za ta cenovni razred zelo soliden izdelek in prepričan sem, da bo tudi pri njemu očitno boljši zvok...
Sem že pozabil na to temo...
Kot sem predvideval. Ob menjavi je tudi pri njem prišlo do precejšnjega izboljšanja =D>

JC29: Je pri tebi že kaj novega?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
m.i.h.a.
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: Ne Mar 01, 2009 12:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Predvidevam, da gumbi na volanu (AR 147) s Pioneer DEH-P3100UB delujejo brez težav, ne?
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Če jih ni, je tako vseeno, ne... 8)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a: JC29: Je pri tebi že kaj novega?
Zaenkrat še nič. Po pravici povedano, niti nimam časa kej bolj resno ferbcat, ker mam časovno precej natrpan vse skup.... fax, šiht, učenje, spanje ... in tako jovo na novo :) Pa tudi ... vse bolj me moti škripanje na desnem kolesu, zato bom mogoče še tole dau ponovno pregledat najprej. Mehankar je sicer pogledu, se zapelu, pa pravi da ni nič narobe... Meni pa vedno ko je malo bolj mraz, zacvili na vsakem drugem kuclu.

Bom poročal ko bo kaj novega :)


Lp, Jure
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

JC29 napisal/-a:Meni pa vedno ko je malo bolj mraz, zacvili na vsakem drugem kuclu.
Wellcome to the club. To polovici foruma škripa ;)
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Hehee ... potem se mi ni treba preveč sekirat? :lol: :lol:
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

Inti napisal/-a:
JC29 napisal/-a:Meni pa vedno ko je malo bolj mraz, zacvili na vsakem drugem kuclu.
Wellcome to the club. To polovici foruma škripa ;)
a res? men je tut začel ko sem dal dol letne gume? mogoče isti problem?
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2894
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Malo si preberita tole, pa vama bo prec jasno, da nista sama:
viewtopic.php?t=8905
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

No torej prihaja čas ko bo treba kaj storiti na tem področju. Imam pa par vprašanj.
1.) Premer v 147 je 16,5cm. Večinoma se na tržišču dobi le 16cm. Se to razliko reši s kakšnim nastavkom?
2.) So zaščitne mrežice del tapete? Sicer bi imel najraje originalne, ampak je na sovoznikovi mrežici majhna razpoka. Nočem pa, da bi mrežice barvno ali kakorkoli drugače preveč izstopale.
3.) Kako je z vgradjo visokotoncev? (predvsem me zanimajo mere)
4.) Kaj pravite na kaj takega?
http://caraudioempire.com/avtozvocniki- ... pr-1103514
http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1103630
http://caraudioempire.com/Avtozvocniki- ... pr-1102255
Pri nekaterih opažam, da so dodane kretnice. Sicer vem čemu služijo, ni pa mi jasno kam pridejo?
5.) Se bolj splača dat malo več za zvočnike, ali nabavit ene izmed teh zgoraj in dokupit še ojačevalec ?

In pa še tole... Najbrž je smiselno zamenjati prednje in zadnje zvočnike (in še tako da so identične)

Sej vem... butasta vprašanja. Ma raj vprašam in sem butl 5min, kot pa da to ostanem za vedno ;)

Lp, Jure
Uporabniški avatar
the_febo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr Okt 13, 2004 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

1. jest sem po "domače" rešu problem z 16cm.... viewtopic.php?t=11751&postdays=0&postorder=asc&start=15

2. zaščitne mrežice mislim da se da posebej dobiti dol z tapete, ampak se rado kaj polomi

5. kretnice sem skril pod/za sredinsko konzolo

Kar pa se tiče menjave spredaj + zadaj pa mislim da nima nekega smisla menjat še zadaj, saj večinoma v avtu poslušaš muziko ti in ne tisti zadaj, tko da če kupiš kvaliteten sistem res nima smisla. se pa splača nekaj investirati še v izolacijo vrat, da potegneš max iz zvočnikov, ne pozabi pa še na ojačevalec ;)
cuore sportivo
Slika
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Glej tak bom reku.Če kupiš ene ali druge zvočnike ki so 16cm ali 16,5 cm,bo pasalo not brez problema.Sam sem imel na vratih 13cm zvočnike v AR 146 in sem jih zamenjal z 16,5 cm in še orginal mrežica paše na njih,razen tega da se mrežica ni hotela zataknit,pa sem jo pol z črnim silikonom gor zalimu drži brez problema in igra super.
Kar se tiče za zvočnike bilo katere zvočnike 16,5 cm boš priklopil na radio,dosti razlike nebo,ker če hočeš razliko, morš izolirat vrata in jih priklopit na ojačevalec.Ker z temi bogimi vati iz radia je bol tko tko. Jih imam sam prikloplene na radio pa je tko tko,sam men itk woofer predni sistem preglasi tak da je vseeno kako igrajo. :D
Za zadnje zvočnike,to misliš na vratih zadnjih oz. v bokih če je 3 vratni avto.
Če maš voljo pa dnar lajko daš iste zvočnike velikosti in firme.Videl sem pa v večih avtij zadej neke zvočnike xxx firme in prednje zvočnike spet druge xxx firme.

p.s. mrežice pa grejo dol najlažje če vzameš šraufnciger navadni pa daš ob straninot,pa narahlo ven potegneš so trije zatiči not.Kot je že reku se radi polomijo,sploh pa zdaj ko je mrzlo. to je to mal bl na dolgo.Neke velike razlike ne pričakuj brez ojačevalca pa brez izoliranih vrat

l.p.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

LaŠko-TeaM napisal/-a: Za zadnje zvočnike,to misliš na vratih zadnjih oz. v bokih če je 3 vratni avto.
Avto je 5vratni. In ja v zadnjih vratih sem mislu :)
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Pol kot, sem že napisal.Mrežice dobiš dol z šraufncigerjem.Kar se tiče velikosti zvočnika.Je luknja narjena z malo večjim robom okoli.V mojem so bli not 13 cm zvočniki pa sem brez problema dal not 16,5cm razen na eni strani,sem malo porezal ker, konektorji niso šli mimo,ostalo pa mora vse pasat.Ker orginal mrežice so itak lepše,razen že dobiš zravn zvočniku kakšne hude mrežice pol jih zamenjaš,pač po tvojem okusu a ne.

l.p.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pusti zadnja vrata.
V 147 bo najbolje/najceneje:
- kakovostna glavna enota
- sprednji sistem (ločen kick ter visokotonec) vezan na 4 kanalni ojačevalec
- wooferček v prtljažniku na bridge (zavzame 2kanala)
- zadnji original zvočniki direkt v radio, toliko da polne prostor, če grejo v clip daš fader bolj naprej da jih stišaš
- zvočno izolirat sprednja vrata!

To je to. Lahko košta 400€, lahko 10.000€, to je pa odvisno od tebe.

P.S.: Pri 147ki ni potrebno kaj dosti predelovat, da pašejo 16ke. Tudi z vgradno globino načeloma ni težav. Mogoče bo potreben distančnik (obroč), a ti se dobijo iz plastike, ali pa se jih izdela iz lesa/mediapana.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Ma kar se tiče wooferja v kufru odpade. Ker se ukvarjam s kolesarstvom in je treba pogosto kolo in polno opreme tlačit zadaj. Radia tudi ne bi menjal, ker želim ohranit original videz. Z vgradnjo visokotoncev tudi ni problemov?

Sepravi zadaj nima smisla menjat? Kako pa je kaj s temi mrežicami za čez zvočnik (bi pasale od enih random zvočnikov gor na tapeto? ) Kot pravim, načeloma bi najraje obržal original, ampak ima sovoznikova razpoko, tako da bo treba nekaj drugega dat. Če se kje dobi oriđi mogoče kdo ve? Do zdaj so mi samo celotne tapete ponujal.

lp, Jure
Odgovori
  • Informacija