Volanske tipke oz. Steering wheel control

Vse kar se tiče avtoakustike
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Da mal osvežim temo. A ma kdo te volankse tipke zrihtane, da delajo na aftermarket radiju? Probal sem dva modula iz UK pa noben ne dela, mal se stvar opustil, zdj pa spet to hočem zrihtat :)
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zdravo! Imam Alpine aftermarket radio in delujoče komande na volanu. Strošek slabih 100e (85 za programljiv modul in 10e za programiranje le-tega). Delali so mi pri klubskem partnerju Radio Vili.

lp, perme
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Kul, kje se nahaja ta Radio Vili, a mogoče veš ker modul maš? V najslabšem primeru bom dal 100eur :cry:
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Radio Vili je v Ljubljani (dolnice-pržan). Glede modula pa bi moral poiskati papirje, ti bom probal tekom dneva javiti. Toda močno dvomim, da boš uspel sam "sprogramirati" modul, verjetno ni najbolj enostavno. Pozitivna stran univerzalnega modula je to, da ti lahko sprogramira "karkoli" na tistih 6 gumbov na volanu in če menjaš avto je možno, da ti nebo potrenbno kupovati novega modula.

lp,
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

obljuba dela dolg, z manjšo zamudo ;)

@turbozob: Sam imam vgrajen modul "UNICOM PLUS" universal adapter for resistive OEM steering wheel commands (for autoradios with wired or infrared remote control).

lp perme
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Aha. A to so ti ga oni sprogramiral a kako? Si videl postopek montaže?
Bom pobrskal po netu. Hvala
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

turbozob: vse so mi naredili pri Radio Vili, kot sm že omenil lahko sprogramirajo 6 gumbov po tvojih željah. Sicer dobiš ob nakupu tega modula "podrobna" navodila za samoinstalacijo in nastavitev, toda če nisi dosti podkovan v tej smeri ti to toplo odsvetujem. Za samo nastavitev modula ne racunajo veliko, 15e.

lp, perme
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Znam take stvari, če mam pravilno robo v rokah, ampak sm gledov na netu me pride 92eur v kompletu + poštnina, tko da se ne splača. Se bom kar zapeljal do RadioVili...
Še enkrat, hvala :)
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

definitivno ga ob taki ceni pelji k Radiu Villi. Tam je cena tega modula 80e z davkom.

lp
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Ne boš verjel. V sredo sem bil pri RadioVili, in jim prav tako ni uspelo usposobit volanske tipke z njihovim modulom. Naj bi bilo pri 156ki z original nav-radio nekaj drugače, drugače komunicira.
Z njihovim modulom ni šlo, potem direkt brez modula na Blaupunkt radio in je delalo. Tebi so tipke delale takoj, zato ker nisi imel original nav-radio, tako kot jaz. En modul sm pred enim letom kupil CTSAR001
Slika
ampak mi pač ni delal zaradi tega. Spodaj med radijem in volanom se skriva en dodaten modul, ki pretvarja signale za nav-radio, tega je treba odstranit. Ko bo čas se bom lotil tega sam in končno zrihtal.
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

huh zanimivo da ni delalo. Na katerega Alpina hočeš zvezati?
Upam da ti uspe zrihtat.

lp
turbozob
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: To Okt 20, 2009 11:18 am
Kraj: Gorenjska

Hehe toj pa Alfa :) ja Alpine iDA-x305
Odgovori
  • Informacija