Alfa 156 problem z ojačevalcem

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Grizi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Feb 19, 2008 2:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Aloha...


imam problem... V alfo 156 sem namontiral ojačevalec s 500W RMS in mi je ob močnem basu osvetlitev števca ter osvetlitev notranjosti utripala. Namestil sem 1F kondenzator čisto zraven ojačevalca in ko mi lučke utripajo ob basu, napetost pri prižganem avtu ne pade pod 13V (preverjeno z osciloskopom). Osebno me rahlo utripanje osvetlitve ne moti, vendar bi rad zadevo porihtal že zaradi samih senzorjev ter računalnika, da mi ne bi kaj crknilo.

Zanima me, ali je imel še kdo podobne križe ter kako jih je odpravil...


Se priporočam :wink:


10x


Grizi
italo grup
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 48
Pridružen: Sr Dec 30, 2009 1:10 pm

Nov dober akomulator. Čisto pa tega problema žal ne boš odpravil...sej ni nujno da ti pada pod 13V, saj ti že niha iz 14,2V na 13V...torej razlika je.

Lahko pa ti bo kdo drug kaj ostalega predlagal.


Lp
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Tako ja,močnejši aku,če pa ne bo boljše potem pa aku posebaj za ojačevalec :wink:
"I cant" is not an option !
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

potegni močnejšo maso do akomulatorja.
Pri ojačevalcu, pa tudi naj bo kabel za maso čim krajši, pa tudi ne šparat pri debelini. Bi se morala poznati opazna razlika, v primeru da sedaj ni dovolj debel kabel za maso.

LP
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
sobotek24
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 55
Pridružen: Ne Mar 07, 2010 11:55 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Latkova vas

Jst mam kabl za maso od varilnega aparata.. In 65Ah akumolator, ojačevalec je pa 1000w in ni nobenega utripanja.. Pred tem sem meu pa 55Ah akumolator in mi je tudi pobiralo elektriko!
Grizi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Feb 19, 2008 2:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Vrhnika

Hvala vsem za trud in nasvete :).


Kable imam 35 kvadrat, kabel za maso je dolg 1m, masa je za moje pojme uredu ( v kratkem stiku mi je odbilo 200A varovalko - iz tega predvidevam da za moj ojačevalec lahko potegne več kot dovolj toka).

Akomulator je pa 80Ah, 720A, star manj kot 2 leti.

Vem da je posebej akomulator za ojačevalec rešitev, ampak bi se temu rad izognil saj že zdej nimam več veliko prostora v prtljažniku.


Ima kdo kakšno pripombo na zgoraj omenjeno, ali pa kakšno drugo idejo?


Lp


Grizi
Odgovori
  • Informacija