Zamenjava originalnega Blaupunkta v Alfi

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Gost

Torej, je kdo že zamenjal Blaupunktov avtoradio, ki pride zraven pri novi Alfi 156? Kako je potem z nastalo odprtino?
Uporabniški avatar
Nerv
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Ne Mar 07, 2004 1:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

registriraj se :doubt:
Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Kupiš uno blendo(plastiko), v kero pol daš nov radio.
A je biu radio v 156 na kasete??
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Gost

Original avtoradio je nekoliko večji. Na AR servisu v ta namen kupiš lahko okvirček, stane pa 3 jurje. Na (mojo) žalost obstaja le v črni barvi.

A prodaš uriginal radio?

LP
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Anonymous napisal/-a:Original avtoradio je nekoliko večji. Na AR servisu v ta namen kupiš lahko okvirček, stane pa 3 jurje. Na (mojo) žalost obstaja le v črni barvi.
A prodaš uriginal radio?

LP
1.Priporočam da se najprej registriraš
2.Trditev ne bo držala.Več pod http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewtopic.php?t=2038
Lp G.A.
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

Giorgio Armani napisal/-a:
Anonymous napisal/-a:Original avtoradio je nekoliko večji. Na AR servisu v ta namen kupiš lahko okvirček, stane pa 3 jurje. Na (mojo) žalost obstaja le v črni barvi.
A prodaš uriginal radio?

LP
1.Priporočam da se najprej registriraš
2.Trditev ne bo držala.Več pod http://www.alfaromeo-si.com/alfa/viewtopic.php?t=2038
Sam imam tudi 156, ki žal nima original radia, in tako sta pod radiem zelo neugledno štrlela dva vijaka. Izgledalo je kot pri kakšni ladi. Grem na autotriglav in prosim za okvirček v lesu in mi prijzen prodajalec pravi, da tak ne obstaja. Tako imam črnega :cry: Izgleda, da bo anonimneževa trditev za 156 držala. (stane 3100 z ddv)
LP
ALF
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

res je samo črni so če daš pa radio v barvi nostranjosti vozila kot ma bulldog srebrno se niti ne opazi tistega črnega okvirčka
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Damn res bo držalo, sem spregledal 147<->156 :cry: :cry:
Lp G.A.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ali je ta okvirček (blenda) univerzalen za vse tipe avtoradijev? Gre za 156 l. 2001, radio Kenwood. Kje najbližje Mariboru bi se dalo to dobiti?
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja to sem tudi jaz potreboval, ko sem zamenjal original avtoradio (kasetar) na 156 (prenovljena notranjost 2002+) z novim. Klicali smo povsod, nikjer niso imeli tiste blende, vsaj kar se tice uradnih zastpnikov in tako naprej. Potem pa sem poklical Radio Vili, kjer sem ga takoj dobil brez vseh problemov za 8,4EUR v srebrni barvi. Na Avto Triglavu in pri Petrovcicu pa so mi zatrdili, da to sploh ne obstaja :roll:

LP
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Jonas, hvala za odgovor. Sem poklical na Radio Vili, pa so mi zatrdili, da se "blende" razlikujejo glede na znamko radia. Oni jih sicer imajo, vendar za Blaupunkt. Ali se res razlikujejo ali so standardne?
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Niko napisal/-a:Jonas, hvala za odgovor. Sem poklical na Radio Vili, pa so mi zatrdili, da se "blende" razlikujejo glede na znamko radia. Oni jih sicer imajo, vendar za Blaupunkt. Ali se res razlikujejo ali so standardne?
Hja to pa nevem, jaz sem pri njemu vzel blendo, ki naj bi bila za Blaupunkt, vendar sem sam nato doma vgradil Pioneer avtoradio. Kajti v samo blendo moras potem vstaviti se okvircek, ki ga dobis poleg avtoradija. Meni je nekako uspelo vse skupaj spravit, tako da jaz nisem imel nekih problemov s kompatibilnostjo...

LP
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

mislim da je odprtina (a x b) standardna po ISO in bi moralo vse pasat, lahko pa je razlika v globini avtoradia
Uroš
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Še enkrat najlepša hvala. Ti zaupam in bom naredil tako kot si ti, OK. Lep dan želim. By
Odgovori
  • Informacija