Pomoč pri iskanju tapravega kabla (159 avtoradio)

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Furlo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Kopra

Pozdravljeni

Sem nov na forumu. Preberskal sem vse poste pa nisem zasledil, da bi imel kdo podobno težavo. Namreč pred 3 meseci sem kupil "novo" AR 159 karavan.

Ker original avtoradio ne podpira mp3-jev sem se odličil, da bom vgradil moj avtoradio iz prejšnjega avta. Gre se za alpine CDEnevemkolko :)
Original sem vzel vn, kupil sem tudi novo 1din okvir.. Problem se je pojavil, ko sem priklopil konektorje od napeljave od avta na konektorje od radia.. ni delalo !
S sosedom sva gledala kako pa kaj, pa nismo uspeli ugotovit kateri kabel je tisti, kateri izklopi avtoradio (key-cable) ko ugasneš/prižgeš avto.
Čudno mi je to ker na original napeljavi so kabli drugačne barve kot tisti na na drugem avtoradiu.
Iskal sem povsod, da bi dobil pojasnilo katera barva kaj pomeni pa brez uspehov.
To je kar imam jaz...
http://i45.tinypic.com/2dwi8oi.jpg
rumeni(debelejši) je menda stalen battery +
svetlo plav(debelejši) je zemlja

ostanejo še 3 kabli ki tudi dajejo neko napajanje pa nevem za kaj so..
en meče vn 5v ostala dva 12v se mi zdi..
http://i50.tinypic.com/30lgtu0.jpg
http://i45.tinypic.com/frpko.jpg

Pogledal sem tudi na avtoradio ampak ne razumem tistih kratic.
To pa je konektor od mojega Alpine autoradia.

http://i46.tinypic.com/qqxxcg.jpg

A mi lahko prosim kateri pomaga kako naj zvežem oz premestim pine na iso-konektorjih, da bo stvar delovala in se tudi izklapljala na ključ. ?

Hvala za pomoč
lp
159 FTW !
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Na tvojem avtoradiu:
rdeča - +
črna - - (minus)
rumena - stalni + za napajanje spomina avtoradia (da se ti vse nastavitve po ugasitvi radia ne zbrišejo)
modra - za dvig/spust antene
oranžna - osvetlitev avtoradia (iluminacija)

Takole po spominu.

Drugače pa stric Google veliko ve, če ga vprašaš po modelu tvojega avtoradia in "Instalation manual"-ih.
Furlo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 1:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Kopra

Pozdravljen

Hvala za odgovor. To kar si napisal drži.. ampak tole so barve katere že vem za kaj so.. tako kot si napisal so na konektorjih od novega avtoradia.
Na original avtoradiu od blaupunkta oz. na original instalaciji od avta pa so barve različne... sem pripel link.

Zanima me katera je katera, ker sem pregledal ves net pa ne najdem ustrezne strani.

Vse kar sem našel se nanaša na iso konektorje in rasporeditev kot so ti opisal(rdeča,črna,rumena,modra itd...), ampak to so kabli od novega avtoradia, katere so original drugačno rasporejeni in ne pašejo na konektor od avta..

Anyone ?
159 FTW !
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

Če imaš multimer (ala voltmeter), je stvar dokaj preprosta. Na tem konektorju, ki si ga slikal meriš napetosti proti masi takrat, ko nimaš kontakta (ko sploh nimaš ključa v ključavnici), potem pa še takrat, ko daš kontakt (ključ v ključavnico). Tako boš najlažje določil, kateri je stalni +, kateri je za anteno, kateri je za iluminacijo (vklopiš in ugasneš luči),...


LP
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

Si bom tole temo mal sposodu in sicer me zanima ce je kdo ali pa ce kdo ve kje bi blo najbols pa najlazi vlect plus kabel iz akumulatorja do prtlaznika. Gre se za alfo 159sw.
lp
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

drugač če maš avto z dost opreme maš na levi strani pod tapeto 2 plusa za bose predprirpavo.
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

Odlicno, sm neki vidu ze sam nism tocn vedu zakaj so. hvala
Odgovori
  • Informacija