Tuba vs. kišta

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

No zaenkrat imam Modro piko Acapulco MP52 in sprednji sistem alpine SXS 16cm.

Ker še ne vem ali bom vgradil zvočnike tudi zadaj (ne maram police vrtat) razmišljam o nakupu wooferja in 2-kanalnega ojačevalca.

Zanima me predvsem kaj se bolje obnese v prtljažniku limuzine (AR 75), brat ima v Cliotu sicer tubo, ampak vprašanje če se bo pri meni slišalo enako.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

brezveze zadnji sistem, rajs dej 10 jurckov vec za woofer ali ojacevalc. sej muziko kupujes da jo bos ti slisal ne uni k se zadi vozjo!
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Ja sej woofer bo čel not samo ne vem še kaj.
Razmišljam tut, da bi vzel od Permeta tist kar ma v prtljažniku.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Vprasanjce, kako se razni wooferji obnesejo v avtih s plehnato zadnjo steno?
Med drugim je taka tudi 75. A nebi to pomenil, da ce bi imel woofer v prtljazniku bi bore malo zvoka prislo do kabine(efekt tresoce tablice ni zazeljen)?
Emperor of The Dark Realm
Gasilec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Jun 15, 2004 10:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje o/S
Kontakt:

Če je zaprti tip pritljažnega prostora vsekakor ne pride v poštev tuba ampak BP škatla (kompresija). Ne vem kako ima alfa 75 zadnje sedeže. Ali ima na zadnjih sedežih naslonjalo za roko. Če ima narediš BP škatlo, port pa usmeriš v sedeže tam kjer je naslonjalo za roko.
Uporabniški avatar
kocko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Sep 01, 2004 3:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Gasilec napisal/-a:Ne vem kako ima alfa 75 zadnje sedeže. Ali ima na zadnjih sedežih naslonjalo za roko. Če ima narediš BP škatlo, port pa usmeriš v sedeže tam kjer je naslonjalo za roko.
75tka ma naslon za roke, samo nima pa luknje tko da nima smisla porta usmert proti sedežem,

jst sm glih ta tedn menu (v svoji 75tki) tubo za škatlo pa morm rečt, da mi je škatla velik bolj, mam pa bas usmerjen v police port pa nazaj,

@Grilzz: če te zanima kako se sliš stvar ti lahko "demonstriram" :mrgreen:
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Če daš Tubo al kišto v prtljažnik, pol moraš prevažat dodatnih 10-15 kg v avtu! Raje namontiraj bas zvočnik šasijo na hrbtno stran zadnje klopi skupaj z ojačevalcem! :wink:
Zadnjič spremenil GEISTERFAHRER, dne Če Dec 09, 2004 12:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

No neki tazga sem si predstavljal, verjetno mislis odprtino za vreco za smuci. Zanima me kako to v praksi zgleda tako, da vem ce bi se spucal v kaj takega, slike so dobrodosle. :D
Emperor of The Dark Realm
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tuba ni nikakor primarne za sub, definitivno škatla, kjer se karakteristike suba najbolj pokažejo in da največ iz sebe. Tuba je glih tok da se lahko pohvališ da jo imaš....
lenivec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: Ne Okt 17, 2004 9:27 pm

tubo ti odsvetujem, ker so ponavadi v tubah najcenejši zvočniko določene firme pa še tuba je iz kartona kar je k****. tuba tut več placa zavzame, ker je okrogla pa je dosti neizkoriščenega okoli, škatlo p anrdiš po meri pa je vsaka luknca lahk polna.

drugače pa kaj se tiče oblike zaradi akustike je pa tuba najboljše ohišje za zvočnik.. sam ne tele big bang varjante, ker to je kartonasto sranje, edino mogoče če zadevo res ojačaš z poliestrom in tako dalje. potem moreš tut driver menjat seveda, ker to kaj je original notje sranje
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Ojačevalec v vsakem primeru rabiš. Torej si zmontiraj neki do 500 wat, kar je čez glavo dovolj, potem pa poskusi eno in drugo. Če želiš ti tudi jaz posodim svoje ropotalo.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

najboljs je da si skatlo sam naredis za sub, skatla po velikosti in merah pa je odvisna od sub-a, od sub-a pa odvisno kaksen amp rabis, sprobaj nekaj ce imas sanso pa bos videl ce je vredu
super
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

em na to temo bi se lohka razpricali

1.dejstvo
Vsi so ti povedal da biloker avto tuba je bolj s**** k ne

2.dejstvo
75 ma zadaj pleh pleh in pleh(za zici, pod polico-dvojna polica)....vsepovsod

zdej pa uporabno znanje, ki sem ga neki sam pogruntal nekaj pa skup s prijatelji(napr: RoadKing(aka calvo 8) ), Lasser, volfy........)

recimo resitev ki jo ma volfy v svoji 75
za zadnjimi zici ma zrezan pleh vse skp ojacano z mediapanom pa na sredin lukno za zvocnik obrnjen v kabino premer ne vem al 40 al 50cm
(btw vse je se v izdelavi)

resitev ki jo je prakticiral roadking in moja malenkost
road king
izrezan pleh pod zadnjo polico tko da pase notr mediapan plata v tej plati nizkotonec
ali pa moja varjanta predelana plasticna polica(orig tista z blagom prevlecena) mocno ojacana z mediapanom vsepovsod, izrezane lukne za zvocnike(2x 30cm, 2x 15cm, 2x 10cm) vse skp prek kretnce na ojacevalec oz radio(prvo boljs)aja pa una polica plehnata spodaj sm zrezal lukne za magnete da ven gledajo pa da lahko zvocnik sploh zadiha


al pa tole kar mam v mislih za ta drugo 75 k ma tank za bencin za tisto plehnato steno(america, evoluzione....)
je pa bandpass kista takoj za tankom notr en cca 30cm wofer pa port podaljsan v kabino to pa v sredini malo visje koker se naslon za roko konca(ko je zaprt) tm pa zic predelan da je lukna skoz

drgac kar se tice tega bilokak wofer sm probal dat v kofer mi je slo na k**** k sm pleh slisu

drgac odloc se glede na to kok mas casa pa kok misles dat za to
Odgovori
  • Informacija