Kamera za vzvratno vožnjo / Rikverc kamera - AR 159

Vse kar se tiče avtoakustike
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Zdravo,

tudi sam imam namen kupiti tako vzvratno kamero. Imam alfo 159 SW Ti. Na internetu je izbire glede teh kamer kar na pretek. Recimo gledal sem tole:
http://www.aliexpress.com/item/Car-Came ... 18400_6148" onclick="window.open(this.href);return false;

Da se še najti par podobnih tudi na drugih straneh, vse za podobno ceno. Zanima me kakšne so zmogljivosti takih kamer ponoči? Ima kdo kakšne izkušnje oz. priporočila? Pri tej sicer piše da ima night vision, ampak ne vem če je to res tisti pravi night vision z IR? V bistvu bi rad takšno kamero da se tudi ponoči vidi, vsaj toliko da se razpozna ovire
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Theone2005 napisal/-a:Zdravo,

tudi sam imam namen kupiti tako vzvratno kamero. Imam alfo 159 SW Ti. Na internetu je izbire glede teh kamer kar na pretek. Recimo gledal sem tole:
http://www.aliexpress.com/item/Car-Came ... 18400_6148" onclick="window.open(this.href);return false;

Da se še najti par podobnih tudi na drugih straneh, vse za podobno ceno. Zanima me kakšne so zmogljivosti takih kamer ponoči? Ima kdo kakšne izkušnje oz. priporočila? Pri tej sicer piše da ima night vision, ampak ne vem če je to res tisti pravi night vision z IR? V bistvu bi rad takšno kamero da se tudi ponoči vidi, vsaj toliko da se razpozna ovire
Zanimiva zadeva! A se to priklopi na obstoječi radio (z navigacijo)?
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Avtoradio mora imeti video vhod od zadaj, to moraš preveriti. Jaz imam en "aftermarket" avtoradio z LCD zaslonom, ki ima od zadaj RCA video vhod.
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

original nav dvomim da ga ima.. sem že za ojačevalec potreboval hi/low pretvornik :-k
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

ja, odvisno. V dokumentaciji od avtoradia bi sigurno moralo pisati kakšni so vhodi/izhodi. Imaš pa tudi komplete z LCD zaslonom vgrajenim v vzvratno ogledalo po zelo ugodnih cenah
Theone2005
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jul 10, 2008 5:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Mene trenutno najbolj zanima, če je za te vzvratne kamere ponoči dovolj tehnologija "night vision" ali bi morala kamera imeti Infrared? Namreč ta iz mojega linka, mislim da nima Infrared, ampak samo night vision
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

alfasan napisal/-a:okej to pomeni da imata grande punto in alfa 159 isto luknjo
super.
bom nabavil enkrat.
a je kdo za group buy.
Je kdo naročil tole?

sam se zanimam, pa ne vem a bi al bodo parksenzorji dovolj. Vem do zdaj kolikor sem vozil službene, ki imajo kamero, je zadeva kar uporabna...
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Je kdo mogoče že monitral prvo avto kamero, zdraven vzvratnega ogledala, oz. od kje bi najlažje potegnil napajanje 12v? Na 156 sem kar do prtljažnika in zvezal na 12V vtičnico v prtljažniku, da nisem razdiral prednje armature. Se da pri 159 kam bližje in enostavnejše? Napajanje mora bit samo kadar je kontakt, oz. ko je avto prižgan.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Mar jo ne bi bilo bolj smiselno postaviti pred vzvratno ogledalo, kjer jo še opazil ne bi, inštalacijo pa potegneš
iz notranje osvetlitve ... :-k
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja sej to sem mislil, pred vzvratno ogledalo, oz. zdraven :) na to pa še pomiislil nisem, to bo najbolša varjanta ja :)
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

drugač je ze na ogledalu 12V če je ele.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja glih sem tuhtal, gor je 12V na ogledalu in lučke so vse 12V, zato tud nisem zvezal na 156 na razsvetljavo. Mogu bi en 12V-5v napajalnik nekam stlačit pol bi pa šlo. Drugače se kamera napaja preko navadnega mini USB kabla. Ko dobim kamero bom proval nekam stlačit napajalnik, al ga bom pa razdrl, pa brez ohišja nekam stlačil.
Odgovori
  • Informacija