Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Seveda lahko uporabiš kot dokaz na sodišču in butlu na cesti lahko pokažeš da je bil kriv, pa tud butlu policaju lahko pokažeš kaj se je zgodl, če slučajno ne dojame, če bi karkoli palamudil. Kamera snema v full HD ločljivosti, sicer to ne pomeni še top kvalitete slike, ampak po posnetkih je slika zadovoljiva tako podnevi kot ponoči in je temu tud namenjena. GOPRO lahko snemaš tiste dve ure ša še to morš ročno vklapljat in izklapljat, pa še cena go-pro je 300€, avto kamere ki sem jo naroču pa 25€
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

sasoz pravilno si se odločil.

Sam sem zlamal svojo ex 146-ko,malo pred izvozom iz tunela pri Trojanah in nesreča se je zgodila točno tam,kjer ni kamere,da bi posnela kaj se je dogajalo,da je sploh prišlo do nesreče.
Namreč,tista kamera,ki je pri izvozu iz tunela je samo ujela,kak sem jaz šleperja zadel,ker sem pač hotu rešit situacijo,a pol sem naje*** sam.
Storilec je ušel z polnim gasom,mene so pa policaji žajfali lepo :roll: :flamer:

Če bi imel tako kamero sam,kot jo imaš ti bi pa jaz pol njim je**l mater.
Ker bi imel dokaz.

l.p.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ampak, če video zapis ni merodajen....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Ni merodajen na sodišču. Če pa policajem pokažeš, da si se nekomu umikal in s tem pribil v šleparja, potem ti bodo pa najbrž malo bolj verjeli pa iskali nekoga drugega, ne pa tebe na klin obesli...
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

LaŠko-TeaM napisal/-a:sasoz pravilno si se odločil.

Sam sem zlamal svojo ex 146-ko,malo pred izvozom iz tunela pri Trojanah in nesreča se je zgodila točno tam,kjer ni kamere,da bi posnela kaj se je dogajalo,da je sploh prišlo do nesreče.
Namreč,tista kamera,ki je pri izvozu iz tunela je samo ujela,kak sem jaz šleperja zadel,ker sem pač hotu rešit situacijo,a pol sem naje*** sam.
Storilec je ušel z polnim gasom,mene so pa policaji žajfali lepo :roll: :flamer:

Če bi imel tako kamero sam,kot jo imaš ti bi pa jaz pol njim je**l mater.
Ker bi imel dokaz.

l.p.
Točno zaradi takih primerov si bom vgradil kamero, nič kir vpotem pa še najebeš. jebeš mirodajen, če bom jst mel posnetek iz katerega se absolutno vidi krivca, oz. kaj se je zgodilo mi noben ne bo solil pameti da zapis ni mirodajen, čeprav vem da se to dogaja, ampak kakor koli, če bo policaj fer bo pogledal posnetek in na kraju razsodil kako in kaj, brez kakršnegakoli sodišča, če je pa bedak, takemu pa pač ni pomoči in se potem j. z dokazovanjem na sodišču. Hvala bogu takega primera še nisem imel in upam da ga tudi ne bom imel, ampak vseeno preventiva je preventiva. Pa tud včasih na cesti vidiš kaj zanimivega in si greš kasneje pogledat posnetek doma :)
Uporabniški avatar
medhotman
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Jan 19, 2011 6:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: CE
Kontakt:

ko boš nabavil pokaži kako zgleda namontirana mogoče si jo tudi sam umislim :D
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ock bom priloži slike, sam pride čez kake 14 dni k sm s kitajske naroču:)
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ubistvi ni res da ne velja kot dokaz ... le pravilno mora biti posredovan .. v primeru kjer ti video lahko pomaga preprosto policajem poveš da imaš kamero v avtu in naj oni naredijo zapisnik ter pregledajo video če se ujema s tvojo zgodbo ... defenitivno pomaga pri dokazovanju krivde ..
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

sam jo imam v avtu, nameščeno za ogledalom, tako da nič ne ovira pogleda. Bom jutri slikal.
Glede dokazov pa sem nekje prebral, da ne velja na sodišču kot obtožilen dokaz, lahko se pa uporabi kot "razbremenilen" dokaz. Kar pa je tudi najpomembneje.
Sej če se boš sam v jarek zapeljal, neboš policije klical in jim kazal posnetka...
V drugem primeru pa ti lahko le koristi

LP
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

ThugBoy napisal/-a: Sej če se boš sam v jarek zapeljal, neboš policije klical in jim kazal posnetka...
V drugem primeru pa ti lahko le koristi

LP
+1 ,
jaz jo imam za enkrat nad BC-jem poleg GPS-a ... ni časa stalno jo priklopiti na 12V v resvetljavo ali cigaretni predalček .. je pa to vsekakor namen :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Ste zabluzli ...
super
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Bi rabu par odgovorov glede te kamere.
Torej npr. to kamero vgradim pred vzratnim ogledalom,napeljavo pa spejlem do vtuičnice 12v.
Kakšen priklop ima kamera,prav takega da samo vštekaš v 12v al kako?
In še to kako se pač kamera vklopi, a jo morš sam vklopit in izklopit al kakk to gre,aja pa kako dolgo se sploh lahko snema?Predvidevam,da ima kamera not spominsko kartico ali ima usb vhod,da se pač pol povežeš na računalnik za pregled videa.
Ker imam nov bi si z veseljem nabavil tako kamero,saj pri nas je itak pol voznikov,ki so kupli izpite ali so jih dobili za rojstni dan in predvidevam,da mi bo nekoč koristila ta kamera.
Če ne drugo včasih res vidiš marsikaj na cesti,ki je kasneje tudi fajn pogledat na videu.
Hvala vnaprej.

l.p.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja večina kamer ima navaden priključek 12v za cigarete in komot spelješ do 12v vtičnice, samo pač izgubiš vtičnico za 12v. Jaz bi na tvojem mestu raje vezal direkto na napeljavo od 12v vtičnice. Pa pazit moraš ker ima kamera ponavadi napetost 5v, da vežeš direkno z priloženim napajalnikom, drgače boš skuril kamero. Kot sem že omenil par postov višje bom vezal direktno na napajanje od osvetlitve na stropu, da ne bom vlekel kablov do vtičnice.

Glede snemanja pa odvnisno od kamere, ta ki sem jo naročil ima vgrajen motion senzor in lahko naštimaš da ko se karkoli premakne začne snemat, tudi če je avto ugasnen ker ima še baterijo. Lahko nanastaviš da ročno vklopiš snemanje. Snema pa direktno na spominsko kartico, in je čas snemanja odvisen od velikosti kartice ter resolucije snemanja. Nekatere kamere imajo opicijo, da ko zafilaš kartico ti začne snemat od začetka posnetka, torej ti snema non stop s tem da zapisuje čez stare posnetke, če ima to opcijo moja kamera ne vem bom videl ko jo dobim :)

Naročil sem pa tole kamero:

http://www.ebay.com/itm/1080P-HD-Car-DV ... 974wt_1362
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

odlična zadeva, sedaj pa smo že krepko offtopic ... to bi bilo primerno kar novo temo narediti "kamera v avtu" :D
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Sam res, nej admin naredi novo temo pa skopira vseskup tja, da ne bomo sral po forumu, pa zgleda da se bo še dost pisal v to temo :D
Odgovori
  • Informacija