Akustika - Alfa 156

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
supermarko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 21, 2005 5:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: voličina

pozdravljeni. zanima me če kdo ve kako se bi dalo naredit muziko v alfo 156 da bi dobro špilalo
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

pokliči radio vili je pogodbeni partner pa ga praši naredi kot se šika
supermarko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 21, 2005 5:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: voličina

ma jaz si bi to sam zmontiro samo nevem kam postavit bas kakšne moči kolko bi moralo bit zvočnikov da bi blo dobro
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

uprašaš ga še vedno lahko kaj priporoča če je že kakšno 156 štimu
supermarko
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 21, 2005 5:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: voličina

hvala bom probal
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Da ti bo v 156 kakrkoli močno igralo od basov bo potrebna bandpass škatla, po možnosti z močnim ojačevalecem. Pod 150k da bo sekalo boš težko prišel. To so okvirne cene samo za ojačevalec, woofer in škatlo, kabel plus varovalko. Seveda vse novo. Moj predlog je da 2 x Hertz 300E, ki rabi majhno bandpass škatlo (2 x 56l ), plus ojačevalec stabilen na dva ohma moči cca 800W. Wofferja dobiš za 60k, ojačevalec prav tako, 10k za kable in varovalko, škatli te prideta da jih daš narediti nekje okoli 40k plus montaža. Če ti je pa to preveč pa samo en woofer pa še vedno enak ojačevalec, pa samo ena kišta. Pa je takoj 50k manj.

lp

je pa samo moj predlog, cene so pa okvirne :)
156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 17, 2005 12:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jst, imam namrec eno vprasanje, kako je pa z avtoakustiko (ki jo dobis original v alfi romeo 156, HI-FI Bose system 10 zvocnikov), ali to dober spila?

Hvala za odgovore.
fuks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 227
Pridružen: Sr Avg 11, 2004 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana + Šmartno pri Litiji
Kontakt:

jst mam hi-fi bose u alfi in spila ful dobr
156
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 17, 2005 12:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

Fuks

Hvala za odgovor. Mi lahko se kaj poves, recimo "detajle", ali je res 1o zvocnikov, ter kje so namesceni (lokacija).
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz sem imel v svoji dva zvočnika na polici - pioneer 400w in pa woofer 600w tam na sredini med sedeži kjer je odprtina za naslon za roko in je zelo dobro špilalo.



lp
kris
Gasilec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Jun 15, 2004 10:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje o/S
Kontakt:

Hja to kar je mitja155 napisal te pride malo dražje in je škoda toliko devat v akustiko, če misleš samo poslušat in rahlo nabijam. Kaj je poslušanje in kaj je nabijanje je pa odvisno od človeka. Zelo veliko se pa tudi doseže z dobro montažo tako. Moj predlog je 4-kanalni ojačevalec, gor priklopiš woofer (bridge vezava), ki mora biti obvezno v kompresiski škatli in pa še en sprednji sistem. Pri tistem kar ti je napisal mitja155 pogrešam sprednji sistem, škoda devat denar za tisto, če pa boš imel samo bas. Tako, da moraš obvezno vzet še en sprednji sistem, ker če ne boš imel ojačevalec bolj kot ne zaprt ker bo samo bass igral drugih tonov pa ne bo.
Hombre
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 109
Pridružen: So Dec 25, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cjele

Eno vprašanje...
Ka pa če bi mel sam en par močnejših zadnjih zvočnikov,brez wooferja,a jih je mozno montirat v zadnjo polico avta, ali je polica prešvoh oz preveč nedostopna...a je kdo ze to delu?

LP Hombre
Tako je na vasi!
Uporabniški avatar
dejanka1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 151
Pridružen: To Jan 25, 2005 2:53 pm

Fantje, zdej pa tkole: al hočte za mal dnarja (pol je ponavad za nabijanje) al pa lepo muzko; od tega so tud dinarčki odvisni. Sam imam v 156 sw Alpine radio 4x60W, ki čist zadovovljivo poganja sprednji 16.5 cm sistem Phase Linear in zadnje 16cm zvočnike (tudi Phase Linear). V kufru je montiran ojačevalc Boston, 2 kanalni-nastavljen v bridge. Woofer je 30cm v kompresijski škatli (najmanjše so prav te). Ko nažgem kak tehno, je zame čist dost, ko pa spustim Erosa, je pa čista poezija.
Cena? Vse skupi novo cca. 250 jurjev. Ni mal, je pa dobr 8)
Lp, D.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Kaj za zvočnike nimaš ojačevalca? Za tak dnar je menda že zraven,ali? Drgač pa majo Radiji okoli 20-22W RMS izhoda....tis k piše 45-60W je bl tko PMPO.....
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

mah...ne komplicirat....
v alfi 156, dela original ozvočenje zelo zadovoljivo (bose....še boljš).
imel sem tri različne modele alf(155, 145, 156) in tle je res uredu.
ti samo en ojačevalec pa sub v kofano dej in bo kr ok !!!

Tud men je všeč, da nabija , da je dober sound....samo to povleče za sabo ogromno denarja.....tko, da me je minilo....

p.s. na zadnjo polico, lahko daš še en par zvočnikov....so že kabli speljani (original).....vazani, pa so na zvočnike v zadnjih vratih.....
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
Odgovori
  • Informacija