Katere zvočnike?

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
crnogorac
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: Ne Maj 14, 2006 7:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO
Kontakt:

ja kaj naj rečem glede autoozvočenja se pa ve ali pa kok za koga jaz imam ALPINE z CD vekslerjem zadaj za 6 cd na daljinca in sem ga kupil v USA za USA tržišče , ker nimam parnih frekvenc so samo neparne .Zvočniki so pa še od nje zadaj 300W spredaj pa ne vem kolko , ker nisem otpiral . kar se pa tiče sounda je pa SUPER . in jaz sem za ALPINE nič drugega brez woferjev in kaj ti jaz vem . kup ALPINE in boš prezadovolljen verjemi mi .
ALPINE RULES :D :D :mrgreen: =D>

crnogorac-krško
164 3.0 QV
Mitch_B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Maj 25, 2006 8:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mengeš

Vsedi se 1x v avto, ki ima amp za sprednji sistem in kak monoblok + woofer boš takoj spremenil mnenje. AR ima cca malo nad 4x 20W RMS in to je mišji kakec proti pravem ozvočenju.

Osebno bi zadnje zvočnike kenslal in spredaj naredil hud sistem... par 16k + tweete, 2x 16 + tweeti ali 1x 20 + 10 + tweeti in zadaj en woofer. =D>

alpine rules - se strinjam, ampak tudi pioneer in clarion (če je govora u AR) ne zaostajata prav nič. :)
Uporabniški avatar
crnogorac
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 671
Pridružen: Ne Maj 14, 2006 7:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO
Kontakt:

Mitch_B napisal/-a:Vsedi se 1x v avto, ki ima amp za sprednji sistem in kak monoblok + woofer boš takoj spremenil mnenje. AR ima cca malo nad 4x 20W RMS in to je mišji kakec proti pravem ozvočenju.

Osebno bi zadnje zvočnike kenslal in spredaj naredil hud sistem... par 16k + tweete, 2x 16 + tweeti ali 1x 20 + 10 + tweeti in zadaj en woofer. =D>

alpine rules - se strinjam, ampak tudi pioneer in clarion (če je govora u AR) ne zaostajata prav nič. :)
sem že sedel in samo to kar lahko rečem ALPINE in to je to

crnogorac
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mitch_B napisal/-a:Vsedi se 1x v avto, ki ima amp za sprednji sistem in kak monoblok + woofer boš takoj spremenil mnenje. AR ima cca malo nad 4x 20W RMS in to je mišji kakec proti pravem ozvočenju.

Osebno bi zadnje zvočnike kenslal in spredaj naredil hud sistem... par 16k + tweete, 2x 16 + tweeti ali 1x 20 + 10 + tweeti in zadaj en woofer. =D>

alpine rules - se strinjam, ampak tudi pioneer in clarion (če je govora u AR) ne zaostajata prav nič. :)
A lahko malo bolj natančno opišeš kaj si imel v mislih. Meni so ponujali v trgovini spredaj 16 + tweeti in zadaj (vrata) 16. Oboje bi bilo od JBL-a mislim, da ima neko oznako gto626 ali pa 636 ne spomnim se čist natančno (cena bi bila cca. 35k sit za oboje). V akustiko se ne razumem prav dosti, imel bi nekaj, da kolikor toliko dobro igra z Kenwood 4X50 MP3 (pač je že v avtu) najraje brez ojačevalca
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ce mislis furat muziko brez ojacevalca so predlagani zvocniki cisto dovolj dobri.
drugace pa moj predlog: raje ojacevalec namesto zadnjih zvocnikov.
Slika
Mitch_B
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Maj 25, 2006 8:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mengeš

kot je že sleby rekel, z ojačevalcem bi bilo boljš ampak bi tudi z avtoradiem igralo
tistih 4x50W na avtoradiju pa lahko mirno pozabiš, ker noben nima toliko - marketinška fora. Imajo približno od 20 pa do 27W RMS na kanal (vedno se gleda RMS in ne max itd)
16-ke montiraj spredaj v vrata
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Torej nabavim samo 16tke za v sprednja vrata, v zadnjih vratih pa pustim original zvočnike?

Kdo ve mogoče kako prideš v Alfi 156 do prednjih zvočnikov? Je treba sneti vratni panel?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Po navadi je taka praksa, ja.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

sicer nevem kako je pri 156ki ampak mocno dvomim, da mors cel panel dat dol.
Slika
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sleby napisal/-a:sicer nevem kako je pri 156ki ampak mocno dvomim, da mors cel panel dat dol.
Mislim da bo kar treba, kolikor se spomnim je v enem kosu panel in se mrežice pred zvočnikom ne da sneti posebej... :doubt:
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

Pr 156 Gre mrežca posebej dol!
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Potem se pa posipam s pepelom :oops:
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

Da ne odpiram nove teme, bom kar tole oživel.

Odločil sem se, da menjam prednji sistem v moji alfici, ker zadaj na polici že špilajo zvočniki preko ojačevalca, bi menjal še prednje. Pripravljenih imam 100€. Kako so vezani original zvočniki? imajo kakšno kretnico ali so vezani kar vzporedno? Kako bi spravil v vrata kabl iz ojačevalca, če bi se slučajno odloču, da jih priklopim na ojačevalec? Radio imam Kenwood KDC-W6531 (4x50w).

Kakšni se vam zdijo tejli sistemi:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 5&mid=2562
ali
http://www.mimovrste.com/katalog/produc ... 0&mid=7428

če pa ima kdo kakšen drug predlog, pa ga naj kar prilima!

Zaenkrat toliko. :lol:
Uporabniški avatar
ToMi`
Alfist
Alfist
Prispevkov: 426
Pridružen: Ne Apr 25, 2004 12:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ruše

DLS so ql, bi pa jaz za 100€ pogledal še kaj takega http://www.bolha.com/oglas870688 rainbow fajn špilajo *::=)

karkoli že boš, pa pol čimprej na ojačevalec priklopit :P
you cannot be a true petrolhead until you've owned an alfa. J. C.
bosko001
Alfist
Alfist
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Mar 20, 2006 1:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško

ToMi` napisal/-a:karkoli že boš, pa pol čimprej na ojačevalec priklopit :P
Saj mam na ojačevalcu še fraj dva izhoda, sam kolker sem danes gledal, ima na vratih "plug&play" konektor. Tak da ne vem kako bi spravu kabl not. Sem razmišu, da bi signal iz prtlažnika spelu nazaj do radija, pa kar na original kabla, ki grejo v vrata priklopu. Sam original kabli niso nekaj....
Odgovori
  • Informacija