Alfa Romeo GT + Ipod ?

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Glede na to, da se lahko dobi AR 147 serijsko z ipodom (Ipod Series), me zanima kaj in kako narediti, ce imas doma Ipod in pa novejso GT. Tako da,ce ima kdo kakersne koli izkusnje z vezavo Ipod-a na alfine avtoradie,oz. bilo kaj v zvezi s to temo,si naj olajsa duso tukaj! :mrgreen:
Addicted To Alfa
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Hm, res nobeden nima izkušen stem, ali nobenga ne zanima? Problem je,da bom moral kar kmalu nekaj ukrenit, a sam nevem kaj. Upam da mi bodo vsaj pri kakšnem servisu lahko pomagali... :?
Addicted To Alfa
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če ima serijski radio aux vhod se da vse dokaj enostavno namontirat. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Sicer se nevem dosti o tem(ipod + alfa), ampak rad bi imel zadevo narejeno kot se sika. Aux kabel pomeni, da moram vse funkcije (razen glasnosti) urejat na ipodu. Obstaja pa "kontrolni" kabel, ki ti dovoli opravljati vse funkcije kar prek radija/volana. Menda jih prodaja tudi Blaupunkt =)

izgledal naj bi takole.. Slika
Addicted To Alfa
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

odvisno od radia. Še vedno lahko na e-bayu poskusiš dobiti najnovejši radio, ki naj bi podpiral iPoda.

Preglej v ePeru serijske številke radiev v 147kah in v GTjkah in ti bo takoj jasno.
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

novga radia nemorem, ker imam gps in je vse skupaj integrirano.

Slika

Tako da moram najti resitev znotraj tega vsega =) Ce je blaupunktov radijo, potlej mislim da bo kabel ki sem ga postal ravno pravsnji... Bom se danes malo poklical po servisih in vprasal. =D>
Addicted To Alfa
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Rešitev je IceLink :wink: , pobrskaj malo po netu.
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

za Dension sem ze izvedel nekaj casa nazaj. Mislis da lahko nemoteno vezem zadevo, neglede na gps?
In pa ce je avtoradio v moji gt-jki blaupunktov, mislis da naj vzamem blaupunktov connector ali Dension icelink(glede na to, da na njihovi strani lahko zbiras samo za modele AR 156 in 147) :?:
Addicted To Alfa
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

interface je simuliran cdChanger, tako da če je konektor enak, je že skoraj 100% a bo delalo. Konec koncev so spreminjali samo radio in ne tudi changerja.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Tudi jaz imam nav+ v 147, ki je isti kot v GT. Na tujih forumih sem bral, da zadeva od blaupunkta ne dela, sprobal pa nisem. Nazadnje sem dal changer notri in je. Sedaj me neki zeza navi ker mi vsakič ko zaženem vato nanovo bere cdje in cd v glavni enoti vedno štarta od začetka...Bo treba na servis pelat :cry:
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

hehe. to je zdej enmal zaskrbljujoce. Prestudiral bom vse mozne resitve, upam da bo kera od njih delovala. drgac pa ce ma se kdo kaksne izkusnje, bi jih bil zelo vesel :mrgreen:
Addicted To Alfa
Uporabniški avatar
Ian
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Jul 20, 2006 9:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Velenje

Za vse, ki bi radi vedeli, kako ugraditi mp3 player (v mojem primeru Ipod) z navigacijo avto radijem...

Sem se pozanimal na nemških alfisti forumih in sem dobil pozitiven odgovor. Ce rabi kdo kaksen prevod iz nemscine v slo, naj mi sporoci!

http://www.alfisti.net/alfa-forum/car-h ... post451830
Addicted To Alfa
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lepo bi bilo, da bi prevedel oz. spisal clanek ter ga dajo fantje na naso stran al pa pod sticky na forum.
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Za vse ki imate varijanto prenosa preko bluetootha je pa to odlična zadeva : http://www.lintech.de/index.php?index=19&pc=0&p=42
podpra tudi A2DP standard !
Uroš
urban
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 7:59 pm

evo, končno se registriral. Septembra sem kupo orginalni adapter za ipoda, za alfo GT (isti kot za 147) in predalček za pod radio. Cena skupaj cca 50.000,00. Zadeva deluje, to pa je tudi vse. Adapter nategne radio, da si misli, da ima priključen CD-veksler. Potem pa lahko tako kot menjavaš CDje na veksleru menjavaš playliste (avtomatsko prevzame prvih 9 playlistov, da se obnašajo kot prvih 9 cdjev v vekslerju). Pol pa je še ena finta ki ne deluje najboljše: da kao pešaltaš na 10i "CD" pol pa lahko dostopaš še do ostalih playlistov (ne samo prvih 9), po katerih se premikaš z tipkami na volanu. Kaj ne deluje vredu? Prvo je to da, ko prešaltaš na "10i cd" rabi ipod približno 20sec, da to ugotovi, pol pa tudi premikanje po playlistih traja katastrofalno počasi - neuporabno torej.
Premikanje po prvih 9ih playlistih deluje še kr, cca 1 sec rabi da menja playlist, komad pa tud približno tolk. Slabo je tud to, da ko ipod priklopiš na alfa adapter menja ipod menja grafiko na displayu in po zgleda tak ko ipod 2 generacije, pa ful mali fonti so (grozzaa!!!). Na alfinem med obema števcema ti playlist predstavi kot zaporedno številko cdja v vekslerju, komad pa samo s številko. Še to... ko vzameš kontakt avtu (cca po 20 minutah) ipod pozabi kateri paylist in komad je igral (jovo na novo štarta 1 playlist in prvi komad). Če pa avto štartaš prej kot v 20min pa še ve kje mora nadaljevat muziko. Zvok je dober, volume od ipoda ne vpliva na glasnost igranja v avtu. Tolk... ipod je 5gen (video), avto je alfa GT 2.0, bose, brez navigacije, letnik 2006, če ma kdo še kakšno vprašanje naj vpraša.

Se opravičujem za slovnične napake v tekstu
Odgovori
  • Informacija