končna hitrost pri Alfi 156

Kamor gredo smeti iz foruma
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

žival napisal/-a:Sem pa pristaš tega kar tovarna napiše: če tam piše 215 jim pač verjamem in avto ne more it po nobeni logiki več kot so oni zmerli.
Končno! Ravn to sm hotu napisat...Pol mamo pa vse žive podatke, od QV ki gre 245, do QV ki gre 210, pa 1.8TS 156 ki gre 235 pa tako dalje...

Se mi zdi da je treba pri 95% podatkih, ki so v tej temi, mal odštet enih 10-15% pa je glih realna cifra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Za 156 1.8,je pri večine testih,merjenim z merilnim kolesom,končna hitrost znašala 212 do 216km/h
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

przlend napisal/-a:Za 156 1.8,je pri večine testih,merjenim z merilnim kolesom,končna hitrost znašala 212 do 216km/h
No in če vzamemo, da merilnik laže cca. 10%, mora za tako hitrost pokazat 235km/h. Tko da vsak, ki napiše da je šlo po števcu 220 (in bi šlo še mal) skoraj ne more lagati =D> :mrgreen: =D> :mrgreen:

Čeprav meni se ni zdelo, da bi lahko šlo še kej več kokr sem napisal (je bla žena zraven)! :D :mrgreen:
I'm back!
Uporabniški avatar
big foot
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Po Dec 27, 2004 7:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

...Cˇeprav meni se ni zdelo, da bi lahko sˇlo sˇe kej vecˇ kokr sem napisal (je bla zˇena zraven)! :D :mrgreen:...

aaaa, ti imas tudi hardverski omejevalnik hitrosti :D :D :lol:
zzigon
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Avg 15, 2005 9:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

žival napisal/-a:Hm, neke hude brzine vam kažejo vaši števci. :? Men gre z zimskimi 195/50/15 po ravnem 230, preobuta v 205/45/16 pa sam še 215. Sem pa pristaš tega kar tovarna napiše: če tam piše 215 jim pač verjamem in avto ne more it po nobeni logiki več kot so oni zmerli.
več faktorjev je tu:
-lažnivost števca
-dimenzija gum
-trenutne vremenske razmere
-zgonjenost (utečenost :D )
-razni majhni tuningi ali menjave izpuhov,...z neserijskimi (ne športnimi)
-dejstvo (ki ga na veliko priznavajo tunarji), da si niti dva identična avta/motorja nista enaka

lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-saj pravim,po števcu.števci pa lažejo do 10% :wink:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

alfafil napisal/-a:-saj pravim,po števcu.števci pa lažejo do 10% :wink:
Uf močno upam, da ne laže 10%, ker po tej teoriji se komaj kotalim z dobrimi 193.5km/h, z zimskimi gumami pa komi prlezem do 207km/h. Motor je u top kondiciji, ma pa prevoženih 96000km, nimam katalizatorja, izpuh je precej odprt. Hm zakaj pa pol plačujem tok drago zavarovanje? :( Potem bi me vsak Hyundai z 1.8 motorjem pihnu. Sam na srečo je zgodba mal drgačna, saj sem selespeedu (156)kak mesec nazaj samo pomahal u slovo. :wink:
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

hyundaiu itak pr 207 kaze da gre 230:]
Slika
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

žival napisal/-a:
alfafil napisal/-a:-saj pravim,po števcu.števci pa lažejo do 10% :wink:
Uf močno upam, da ne laže 10%, ker po tej teoriji se komaj kotalim z dobrimi 193.5km/h, z zimskimi gumami pa komi prlezem do 207km/h. Motor je u top kondiciji, ma pa prevoženih 96000km, nimam katalizatorja, izpuh je precej odprt. Hm zakaj pa pol plačujem tok drago zavarovanje? :( Potem bi me vsak Hyundai z 1.8 motorjem pihnu. Sam na srečo je zgodba mal drgačna, saj sem selespeedu (156)kak mesec nazaj samo pomahal u slovo. :wink:
Samo 207 :-s .A ne leti po tovarniških podatkih 215
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Men se tut zdi tole 10% laganje šteuceu malo pretirano, ker recimo ko maš po ljubljani nekje tiste opozorilne radarje ki ti kažejo kolk pelješ, se hitrost na števcu skor 100% pokriva s tisto prikazano na radarju. Seveda je res da ma vsaka meritev odstopanja, sam 10% je pa mau huda in mislem da je avtomobilska industrija že sposobna narest malo bolj natančne števce.
Slika
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

no sm probal mojo na avtocesti včeraj mam 2.0 TS 114kw ,gume 205/55/16 letne pa po ravnini ni sla več ko pa tam okol 225 kmh,po domače rečeno med220 in 230kmh pa že to je dost za naše ceste pa kazni ki so kar precej nore
Slika
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

žival napisal/-a:
alfafil napisal/-a:-saj pravim,po števcu.števci pa lažejo do 10% :wink:
Uf močno upam, da ne laže 10%, ker po tej teoriji se komaj kotalim z dobrimi 193.5km/h, z zimskimi gumami pa komi prlezem do 207km/h. Motor je u top kondiciji, ma pa prevoženih 96000km, nimam katalizatorja, izpuh je precej odprt. Hm zakaj pa pol plačujem tok drago zavarovanje? :( Potem bi me vsak Hyundai z 1.8 motorjem pihnu. Sam na srečo je zgodba mal drgačna, saj sem selespeedu (156)kak mesec nazaj samo pomahal u slovo. :wink:
Ne vem sicer kako si računal, povem ti za mojo 155 V6. največ kar sva dosegla je blo skoraj 240km/h (po števcu =D> 8) ), kar znese ob 10% napaki števca 215km/h, torej tovarniški podatek.
Men se tut zdi tole 10% laganje šteuceu malo pretirano, ker recimo ko maš po ljubljani nekje tiste opozorilne radarje ki ti kažejo kolk pelješ, se hitrost na števcu skor 100% pokriva s tisto prikazano na radarju. Seveda je res da ma vsaka meritev odstopanja, sam 10% je pa mau huda in mislem da je avtomobilska industrija že sposobna narest malo bolj natančne števce.
Tkole je, z večanjem hitrosti se veča tudi napaka števca. že dolgo nisem kupil auto, motor&sport, tam so bili fajn podatki o tej temi.
I'm back!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

vizo napisal/-a:... mislem da je avtomobilska industrija že sposobna narest malo bolj natančne števce.
Najpreciznejše merilnike hitrosti ima/je imela Lada, konkretno merjeno pri Ladi NIVI, kjer je bilo:

merilnik: 60 km/h; elektronsko kolo: 60,0 km/h
merilnik: 90 km/h; elektronsko kolo: 89,9 km/h
merilnik: 120 km/h; elektronsko kolo: 120,0 km/h

Predvidevam pa, da namensko ne delajo tako natančnih merilnikov, da imaš vedno rezervo, tudi če po merilniku prekoračiš omejitev je v resnici nisi še prekoračil.

šafla napisal/-a:... Tkole je, z večanjem hitrosti se veča tudi napaka števca...
Odvisno, pri nekaterih avtomobilih se razlika zmanjšuje, pri nekaterih pa povečuje.
Npr. pri Volvu pa dejansko merilnik v avtu kaže premalo! Za dotični model nisem siguren, samo mislim da je bilo govora o 850, S/V 70.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-saj pravim-do 10%,to pomeni lahko pri enih 2%,drugih 6%...
-kolk vem,števci so namerno naravnani da kažejo malo več,čeprav je mogoče da celo pri dveh enakih ne kaže (laže) enako
-in točno je,da se odstopanje ne povečuje linearno,tako da recimo 10% pri 60km/h ne pomeni da bo pri 200 enako
-glede obcestnih merilnikov pa,glede na moja opažanja,kažejo cca 5km/h manj,pri predoru na Trojanah cca 8km/h manj,kar bi lahko pomenilo da so točni :doubt:

-pa še en primer iz prakse-kolega z astro 1,8 16V vozi 200,jaz z mojo 145 1,8 vozim vsporedno-190 :wink:
Zadnjič spremenil alfafil, dne To Apr 25, 2006 11:37 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alfafil napisal/-a:-pa še en primer iz prakse-kolega z astro 1,8 16V vozi 200,jaz z mojo 145 1,8 vozim sporedno-190 :wink:
=D> :lol:

Ta je huda ja!
Je mel kolega Golf I in se je na velika usta hvalil, kako po naših cestah z lahkoto vozi stalno 120 km/h! Potem sva pa z drugim kolegom vozila za njim z jugotom, ki je kazal 85 km/h, v golfu pa 120 km/h. #-o

Pa je golfist samo :eek:
Zaklenjeno
  • Informacija