Prazen akumulator cez noc

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Mogoc mi lahko kdo tuki pomaga. V avtu je akumulator star dober tri mesece in se je prakticno cez noc spraznil. Kako in zakaj se mi se sanja ne. Vse luci so bile ugasnjene, tudi v prtljazniku ni nobena svetla. Po krajsem polnjenju je avto normalno vzgal in sedaj dela normalno. Avto je: AR 156 1.9JTD. Je mozno da ga je alarm spraznil? Ma kdo kaksno podobno izkusnjo?

Lp in hvala za odgovore
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

moji mami se je isto zgodilo pri nissan primeri ze 2x...peljala je h avtoelektricarju in ji je zamenjal neko crno skatlico mislim da je prislo cca 150€ in od takrat naprej je vse ql...pomoje ti kaj dosti nisem pomagal ampak pomoje bo najbolje da obisces avtoelektricarja
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Največkrat so problem diode v alternatorju, ki prebijejo in potem praznijo akumulatr.

Vseeno pa preveri kakšen tok vleče iz akumulatorja, ko je vse ugasnjeno in vsa vrata zaprta. Tudi nov akumulator lahko prehitro odpove.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Ce bi bilo kaj narobe z altenatorjem, a nebi v tem primeru svetla lucka za altenator oz. akumolator?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ammm ... ne

Stvarca lahko še nekako dela, ampak ko se ustavi pa prazni.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

iz izkusenj ti lahko povem da so povecini krivci za ti praznjenje prav avtoradiji ki zacnejo jesti tok :mrgreen:

odklop akumulator pa dej umes ampermeter in priklop pa poglej koliko toka ti tece skozi-od tu pa gremo naprej
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

tocno tako. avtoradio lahko karodenkrat dobesedno ZRET energijo aku-ju. videl ze ene par primerou. enega cela slaba 2 tedna nazaj ko je kolega kupil popolnoma nov aku. in mu ga je v 8h k je biu na sihtu spilo. vzrok je bil avtoradio k je meu stalni TOK aktiven :D sam k smo pa przgal avto na kable in k se je nafilalo je blo pa spet vse ql... pac FLESH elektronike :D
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Imel isto težavo... Menjali tri akumulatorje, ker naj bi bili slabi, kriva je pa bila prebita dioda v alternatorju. Še na servisu niso mogli verjet :) . Rešitev je bila mejava alternatorja.
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

Men se je podobno zgodilo - ene par meseceu star akumulator šeu čez noč - sem ga zamenjal z novim in dela brez problemou.
Slika
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Men se je enkrat zgodil, da je biu akumulator spraznjen zjutri. Polsm ga sam na akble vžgal in je normalno lepo delu naprej. Od tega je ene 3 mesce in je še vedno vse ok. Sm pa sumu aftermarket alarm, tako da zdej pač ne vžigam alarma ampak sam zaklenem avto.


p.s. sm pelu k električarju da je zmeru porabnike in je blo vse kul. Akumulator je biu pa nov, star ene 20 dni.
Zadnjič spremenil Bjorn, dne Če Apr 05, 2007 4:40 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

preveri ce ti kaj akumulator prazni ko imas vse vgasnjeno
lahk pa je akumulator hin
super
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Trenutni rezultat moje tezave. Zmerjen je bil tok ko je avto ugasnjen in zaklenjen. Rezultat OK. Nato se je akumulator polnil cez noc. Po enem dnevu uporabe je bil naslednje jutro spet nesposoben zagnati avto. No trenutno je akumulator na testiranju tam kjer sm ga kupil pred tremi meseci in v avtomobilu je "nadomestni".

lp
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

imajo tak aparat, na amzs servisu npr
ko verglas avto ti meri stocasno kako hitro zgublja moc akumulator
ali pa samo vse luci prizges in ti meri
pri tebi je menda akumulator tako hin, da hitro zgublja moc, pa ce glih je nov :wink:
super
Odgovori
  • Informacija