Mašina za poliranje???

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

3M so odlične paste, so pa namenjene profesionalni uporabi. Torej, za popoln učinek se je potrebno držati celega postopka; če so globje rise se površina brusi z brusnimi diski (Trizact papir A5 - to je nekje cca. P3000 granulacija), potem se polira z eno pasto, čez z drugo in za konec še finiš oz. zaščito (ki se lahko nanaša ročno). Za vsako poliranje je fino imeti različno podlogo; po brušenju "ovčko", potem "penasti disk". Skratka, težko z enim izdelkom vse narediš. Pri vsem skupaj je treba še pazit, da se z polirko ne "zažge" paste/barve, ker je lahko hitro veliko škode. :doubt:

Moj nasvet bi bil, da se ne začne polirat ravno sredi pokrova motorja, ampak se proba na kakšnem bolj skritem kotičku. :wink:
Slika
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Jaz sem si nabavil tega pri interdiskontu in 3 ovčje gobice zraven in je super

http://www.interdiskont.si/vsi-izdelki/ ... aspx/i5895

Nameravam kupiti tale 3M set past sam nevem kk se obnese, je kdo probal?

https://www.mimovrste.com/akcijski-seti ... m?v=606368
Alfa Romeo Giulietta
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Tako mašino imam jaz in za amatersko poliranje ok. Dva avtomobila sem že spoliral (praske iz avtopralnic in swirl) in je ratal OK oz sem bil full zadovoljen.
Glede past imaš vse živo, predlagam, pa da si kaj prebereš na spoliraj.si pa kaj na youtubu pogledaš in prej probaš nekje kjer ne boš naredil škode. Dodaten vidik je še polirna gobica in njena grobost oz. finost tako, da na koncu hitro zaje**š.
Paste uporabiš glede na vrsto poškodb oz. prask in variant je kar nekaj tko, da ....
Amatersko bi ti svetoval, da začneš z najbolj fino gobo in najbolj fino pasto in paziš na robovih in da ne pregreješ barve (obrati na priporočenih na pasti). Če nepravilnsoti ne odpraviš potem stopnuješ gobico in pasto na srednjo. In učiš se na avtomobilu, ki je že itak v tako slabem stanju, da ga lahko samo še izboljšaš.

Stvari malo boljše dobiš na:
spoliraj.si
operi-avto
mimovrste ima nekaj stvarmi morda še cenejših kot na zgornjih naslovih
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Po poliranju obvezno zaščiti lak z voskom. Imaš profi stvari, ki trajajo tudi več kot 6 mesecev.
Opcij kolikor hočeš.
Odgovori
  • Informacija