Akumulator

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

El Barto napisal/-a:Jaz sem samo pomeril velikost podstavka in šel na lov za največjim možnim akumulatorjem (cca 353x175x190).

Kupil sem ga na AMZS je pa MOLL M3 plus K2 double lid z 95 AH (800/480 A) LINK , cena je bila pa malenkost pod 100€.
Gledal sem tudi za Fulmenom in še nekaj drugih, ampak mi je Moll prvi prekrižal pot.

Hotel sem pa akumulator, ki ima pokrovče, ker je pač občasno potrebno dolit destilirano vodo, kar v večini modelov na trgu ni mogoče - akumulatorji imajo vedno nižji nivo elektrolita in umirajo (najboljši primer tega je Bosch Silver).


PS
Čim večja zaloga energije, tem bolje. :wink:

Počasi bom moral tudi jaz zamenjati akumulator, ker ta je že preko 4 leta star notri in ko je zelo mrzlo se malo matra :doubt: torej ni kej narobe, če daš močnejšega notr kot je predpisano in pa prste stran od bosch silver? :mrgreen:

Ma kdo izkušnje s tem....AKUMULATOR EUROBATTERY EVOLUTION 12V 70AH 2500A?
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Baje so Banner tudi kar OK, pa večinoma se da preverjat nivo elektrolita.

Moll se je pa nagravžno podražil - cca 60 - 70% #-o

Problema z večjim akumulatorjem pa še nisem imel, razen malce dodelan podstavek, ker je bil akumulator za 75-ko 2 mm prevelik in sem na akumulatorju odrezal del plastike.

Vrti pa v vročini ali mrazu praktično enako.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

js sm ga menjal po drugem posredovanju amzs-ja pri vzigu :). Sicer pa za nas z 166tkami in 164tkami, ki akumolatorja nimajo v motornem prostoru, so drugacni akumolatorji, to me je opozoril amzs serviser.Baje so ti navadni nevarni v tem primeru. Ti so seveda drazji :), tako da sem dal za 74 amperov nekaj cez 100 eur z popustom... na amzs
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

vesoljc napisal/-a:js sm ga menjal po drugem posredovanju amzs-ja pri vzigu :). Sicer pa za nas z 166tkami in 164tkami, ki akumolatorja nimajo v motornem prostoru, so drugacni akumolatorji, to me je opozoril amzs serviser.Baje so ti navadni nevarni v tem primeru. Ti so seveda drazji :), tako da sem dal za 74 amperov nekaj cez 100 eur z popustom... na amzs
+ GTV + Spider :lol: js tud mam akumulator v prtljažniko, spiderca pa za sedeži :mrgreen:

In kakšna bi naj bila razlika med akumulatorji za motorni prostor in temi? :|
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

drugacno ohisje imajo, ki je zaprto in z dvojno steno. Navadni akumolatorji izhlapevajo strupene pline, v skrajnih primerih pa lahko tudi eksplodirajo v taksni okolici. Sicer bi vse skupaj preslisal ce bi se mel cas odlocat in bi kupil cenejso alternativo, sam nisem mel ravno casa in priloznosti...in tako kot je v trenutkih ko si pred nepremikajocim vozilom, kupis kar je najhitreje in ti svetujejo.... sicer pa če je res, vsaj v zrak nebom odletu...:)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

"Nevarni", ker spuščajo vodik (ki nastaja pri ponjenju) v prtlažnik ali kabino.
Original v Belli ni bil nič drugačen akumulator od drugih - običajen 100Ah Exite z nalepkami od AR .

Priporočljivo pa je imeti takega, ki ima izpust plinov speljanega na eno cevko in to cevko speljano ven iz vozila.
Aja je pa še priporočljivo je imeti takega, ki ne pušča elektrolita kar tako, če se nagne - v motornem prostoru ni tako problematično kot v notranjosti vozila.

Aja po nakaterih katalogih, naj bi v bil v 166-kah (bizel in bencin) 58Ah akumulator ... :doubt:
Jaz ostajam pri svojem načimu: meter v roke in z merami v štacuno.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-prav danes sem moral na hitro menjat akumulator,cene za 60Ah se giblje okrog 90 evrov #-o ,dobil sem 63 Ah s 510A zagona za 83 evre,sicer od Vesne,ima pa 2 leti garancije :doubt:
-stari je imel 60Ah in 380A,zdržal je ravno 4 leta,indikator je kazal zeleno,tester pa,za odpad #-o
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Jaz sem pred kratkim vzel 75Ah (760 al 780A zagona) od Exide in cena je bila nekaj čez 90€. Nisem pa vedel, da je bil tudi ta original od Exide (piše gor AlfaRomeo by Exide) :mrgreen: . Vglavnem dela kot je treba in upam da bo čimveč časa :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

El Barto napisal/-a:"Nevarni", ker spuščajo vodik (ki nastaja pri ponjenju) v prtlažnik ali kabino.
Original v Belli ni bil nič drugačen akumulator od drugih - običajen 100Ah Exite z nalepkami od AR .

Priporočljivo pa je imeti takega, ki ima izpust plinov speljanega na eno cevko in to cevko speljano ven iz vozila.
Aja je pa še priporočljivo je imeti takega, ki ne pušča elektrolita kar tako, če se nagne - v motornem prostoru ni tako problematično kot v notranjosti vozila.

Aja po nakaterih katalogih, naj bi v bil v 166-kah (bizel in bencin) 58Ah akumulator ... :doubt:
Jaz ostajam pri svojem načimu: meter v roke in z merami v štacuno.
Nujno, če ve kdo kje dobiti takšen akumulator, ki ima speljano cevko ven iz vozila za izpust plinov! Če ne bom moral dati normalnega notr :doubt: ker se je danes poslovil ravno, ko bi moral na službeno voznjo in avto niti zavergla ne #-o
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

S cenami za akomulator so pa pobezneli! Zdaj stane 55Ah od 71-80 eur, 2006 pa ja stal cca.8000-10.000 Sit, plača pa enaka! Hardcore!!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
tomaz.xt
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Dec 02, 2007 8:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto-Škocjan

Ja to pa res sem danes vzel MOLL-ovga 75 Ah zanj pa dal 117 eur
blazp
Alfist
Alfist
Prispevkov: 361
Pridružen: Če Sep 20, 2007 3:13 pm

Jaz sem si kupil tudi mollovega, je pa 65Ah in mislim da je bila cena malo pod 100€
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

na petrolu 2 meseca nazaj 75Ah od Tople za cca. 85€
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Danes bil na Peci (kar direkt ob TAB-u) prodajajo akumulatorje in so kao bolj poceni :evil: 100Ah je 120€....Topla TOP 72Ah z skoraj enako štartno močjo je pa 124€ (baje TOP dlje držijo, boljši polnijo, manj porabijo vode,...) ....

Torej nobeden ne ve kje bi dobil akumulator, ki ima cevko za odvod plinov?

Razmišljam še med 100Ah, 75Ah in temu 72Ah Top....ker placa je za vse tri variante :mrgreen: vsaj neki :lol:
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

nevem glede cevke, vem pa da majo akumolatorje za zunajmotorni prostor na amzs v LJ. Tam sem ga tud jaz nabavil, pod prisilo klinično mrtvega starega akkuja. pa če si član je še neki popusta...
Odgovori
  • Informacija