Obnova amortizerjev ... Kje?

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

kleva napisal/-a:kolk si pa plačal za obnovo??...jaz mam oljne mortizerje:)
:mrgreen: vsi imamo oljne :mrgreen: (razen res vrhunskih, ki imajo neke magnetne tekočine in podobno ˘€€€€€€), samo v amortizerju ni le olje, ampak je na drugi strani zrak / plin.....

za ceno pa se ne spomnim več...pokliči pa vprašaj
Uporabniški avatar
slayer
Alfist
Alfist
Prispevkov: 309
Pridružen: Ne Apr 26, 2009 4:09 pm

Jst sem bil pri Vugi dvakrat, enkrat tršal, drugič obnavljal, obakrat nezadovoljen. Po kratkem času so začeli puščat. Priporočam nakup novih, namesto obnavljanja.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

TribesMan napisal/-a:
hlodex napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:Ker bi rad majstr zaslužu?

Moje osebno skromno mnenje je da so reflexi trenutno "best bang for buck" kar se amortizerjev tiče. Sicer mogoče čudno slišat glede na to da sem ravno prejšni teden kupil Koni FSD amortizerje... ampak tko pač je. Če nimaš v planu dajat 500€ ali več za amortizerje so Reflexi way to go.

Pa še življenska doba monotube (reflex) amortizerja je neprimerno daljša kot navadnega twintube..
Sam tudi razmisljam o Koni FSD na bodoci alfi. A mi lahko poves kako se obnesejo?
Bom... ko dobim ves material gre avto v predelavo. Upam da bo vse fertik v roku 14 dni...
Da malo potegnem temo iz naftalina...

Tribes, kakšne so izkušnje s Koni FSD :?: Vredni denarja ali ne? Imaš to kombinacijo z Eibachi?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Težko rečem kaj slabega, razen da bi želel da bi bila rit bolj zadušena, je pa res da gre del krivde za to tudi na Eibache, ker so premehki. Se vsedejo štirje normalni moški v avto pa je že čist na tleh...

Tako se dostkrat zgodi da kaj podrsamo po kolotečni zaščiti... e jebiga :)

Sem pa izvedel da naj bi se dalo zadnje amortizerje nastavit... tako da bo treba probat enkrat.
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Glede na to da je izbira novih amortizerjov sam Kayaba in Monroe, in bi oboje vrjetno hitro uničil z nižanimi fedri za okol -30mm do -40mm, razmišljam tudi o obnovi.

Kayaba so še vedno vbistvu edina izbira za nove amortizerje. Vsi 4 bi me šrli okol 400-500€. Zdej pa če bi dal gor športne fedre H&R(-35/40mm), FK(-35mm), al pa naprimer tut V-maxx(-40mm) na te original nove kayaba, za kere čitam da so kr precej trdi, bi jih vseeno vrjetno zabijalo skupaj in sčasoma uničilo ne? Bi blo kaj drugače z Lowtec fedri -25 do -30mm?

Od športnih amortizerjev se da dobit samo Koni sport za okol 900€. Drugega ne obstaja NIČ! Nobenih gewind, samo te Koni sport.

In po tem takem, mi je edina možna "športna" vararianta obnovih 4 original Boge amortizerje, skrajšat in stršat. Se jih lahko da napolnit z plinom, ali samo z oljem?

To je očitno edina varianta, ki bi preživela -30 do -40mm fedre.

Je pa zdej to glede obnove, ker eni pluvajo totalka, drugi hvalijo, eni da je isto kot novi, drugi da ni primelrjivo z novimi.

Potem pa še to h komo dat to delat? Amortizer, Vuga ali Jenko?



Hudo malo možnosti mam, tako da če ma kdo še kak dober predlog naj ga prosim izrazi :)
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mislim da se ne izplača obnavljati. Sem dobil ponudbo od Siluxa za vse 4: 200 EUR
Za Alfo 166.

:D
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

izistyle napisal/-a:Mislim da se ne izplača obnavljati. Sem dobil ponudbo od Siluxa za vse 4: 200 EUR
Za Alfo 166.

:D
za 166ko imam jst rabljene doma amortizerje in fedre :D
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Jenkovo udejstvovanje ti toplo odsvetujem. Na delti so bili vsi 4je po dveh sezonah hin.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Odgovori
  • Informacija