Čiščenje injektorjev z ultrazvokom

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Ja, se slišimo spomladi, ko se lotim generalnega servisa :)

Koliko pa kaj ta hec stane?
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

ZS
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

Primer injektorjev pred in po čiščenju (Fiat Barvo 1.6 16 V).

Slika

Slika

Slika

Vidno, da je očiščena tudi notranjost odprtine.
Slika

Slika

Slika
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

Sporočam, da je sedaj tudi večja kopel v pogonu. Primerna je predvsem za čiščenje večjih kosov kot naprimer bati, osi, vplinjači, ...

Slika
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Torej če ti prinesem bate, so lahko direktno iz motorja (ne rabim nič sam čistit) in ti vrneš očiščene?
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

Teoretično da. Odvisno kako močno so saje zažrte v bat. Namreč sama tekočina za čiščenje z UZ ne sme biti zelo agresivna, ker drugače lahko začne nažirati material. Če imaš postopek za grobo čiščenje in bi ga izvedel pred čiščenjem z UZ bi bil končni rezultat sigurno boljši, kot če bi bilo samo čiščenje z UZ. Lahko se pa poskusi tudi samo z UZ tako, da imaš ti čimanj dela.
Perun
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Apr 02, 2008 8:57 am

Torej že nekaj časa se ukvarjam s težavo, da se začne motor moje Fiat Brave v prostem teku precej tresti oziroma nemirno delovati. Ker sem izklučil že precej možnosti (svečke, kabli za svečke, regulator prostega teka,...), sem se lotil pregledati še injektorje. Ko sem jih odstranil sem videl, da je bil eden nekoč že menjan, saj je bolj čist kot ostali trije. Poleg vsega pa ima na sebi neke dodatne oznake. To mi je le še povečalo sume, da različni pretoki skozi injektorje pri nizkih obratih povzročajo nemiren tek.

No v glavnem mene zanima ali je tole ultrazvočno čiščenje, o katerem je bilo govora v tej temi, še aktualno, ker moram avto čimprej spet spraviti v tek.
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

Injektorje še vedno čistim. Kontaktiraj me na:

041 326 393
ZS
sigi.elect(AFNA)gmail.com
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

joj zakaj nisem prej opaziu to temo #-o ..to še obratuje?
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

Da.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Kaj pa ciscenje JTD injektorjev po tem postopku?

http://www.youtube.com/watch?v=nEq60J-Gpi8
http://www.youtube.com/watch?v=mWn9B8N-YUw

Baje ima kar nekaj mehanikov to rec za ciscenje injektorjev. Cene zaenkrat se ne vem.

lp
Slika
Uporabniški avatar
Fish <><
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 191
Pridružen: Sr Feb 01, 2006 1:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana-Vrhovci

To je "on car" čiščenje injektorjev. Način je boljši kot dodajanje aditiva gorivu vendar slabše kot "off car" čiščenje z ultrazvokom kjer je odstranjevanje saj najučinkovitejše.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tole "on car" čiščenje je pomojem en bullshit...

Injektorje je treba vzet ven, da se jih tudi pogleda, potem pa na testno mizo preverit pretok posameznega injektorja... pa čiščenje, pa kalibracija... ni primerjave.
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Ja, meni se tudi zdi podoben nacin kot je z aditivi, ki se dodajo gorivu. Verjetno je to vseeno boljse, ker gre za bolj koncentiran preparat. Na enem drugem forumu je clovek napisal svoje izkusnje, ki so vsekakor pozitivne.

Tole je pa odgovor od firme, ki se ukvarja z ciscenjem injektorjev, na povprasevanje o ciscenju JTD injektorjev:
Diesel injekorjev se načeloma ne "čisti" ampak v kolikor so težave na njih oz. diagnoza pokaže napako na injektorjih, se le te demontira iz avtomobila in pregleda oz. razdre. V večini primerov je ponavadi potrebna obnova.
Pri meni sicer racunalnik ne pokaze nobene napake. Simptomi so pa naslednji: večje dimljenje, manjša moč, nižja končna hitrost (vsaj 10km/h po GPS-u) in tudi malenkost višja poraba (med pol in en liter na 100km). Moj mehanik je pa omenil možnost, da so zapacani injektorji. MAF sem ze imel drugi na testu in ni bilo prav nic boljse. Meni enostavno zmanjka idej kaj bi bilo.

lp
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kakšna majna luknjica ali slabo tesnilo na poti od turbine do sesalnega kolektorja?
Odgovori
  • Informacija