Kje obnoviti črno plastiko na odbijačih?

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Torej rad bi obnovil črno plastiko na odbijačih moje Qv, ker je zadeva mal zbledela, nekje je mal popraskan. Tiste začasne rešitve (spreji...) odpadejo. Tko da če kdo kej ve, prosim za informacije. Hvala
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

http://www.foreverblack.com/

http://spautopia.co.uk/backforgood.aspx

Zadeve naj bi bile ucinkovite na dolgi rok...
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

kje pa se dobi to čudo
Trentatre 1.3S
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Naroci se iz anglije,placas preko Pay-pal, to je to...
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

pa zihr deluje, mislm si probu? ;)
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Sam se nisem probal, mislim pa to narocit enkrat do novega leta...hvalijo pa predvsem tega @back for good@ izdelek...
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ma ja, jst bom tut kr naroču. Pa da vidmo. Hvala za info
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Loh skupi narocimo,pa da vidmo..sej kej dost ne mors zajeb...

Loh mi na zs sporocis katerega bi (mat ali gloss) pa kok velko steklenicko,pa razdeliva postnino..
uros86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 2:36 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jst sm za. Ti pošlm na zs.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ali pa če v Metro skočita :mrgreen: jaz sem gor dobil nekaj podobnega kot je na zgornjih linkih in sem namazal pred 1 letom in par meseci tweetyju črne dele na sprednjem bumperju od 156. Še vedno so črni :lol:

Žal sem pa pozabil ime produkta samo mislim, da ga imam še nekje doma.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Kaj pa priporočate za pranje belega avta? Ker pri vratih se nažre umazanija in ne gre dol. Nazadnje sem šel čistiti z viledo, nato pa poliranje :doubt:
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Prvo kot prvo, najprej vrzes stran viledo in si kupis rokavico ki je narejena iz ovcje volne (cca 15 eur).

To umazanijo pri vratih verjetno mislis ko ze operes avto in se vedno gor ostane. To je ponavadi zaradi nerednega oz pranja na dolge intervale in se ti umazanija zazira v lak,pri belem se to tolko bolj vidi...

Priporocam ti nakup plastelina (klemen&Donna,Glaso itd), ciscenje avta s plastelinom (z njim bos globinsko scistil lak in potegnil dol vso mozno umazanijo,povrsinsko rjo-to so tiste rjave pikice po avtu,vse zapecene zuzke,smole itd..). Potem pa voskanje...vsaj v 2 ali 3 nanosih...in bos mel do pomladi zasciten avto,pralo se ga bo dosti lazje in umazanija se ti ne bo tako prijemala gor. Sam vosek more bit pa tut dober,ne nek sonax iz Spara...
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Miholl napisal/-a:Prvo kot prvo, najprej vrzes stran viledo in si kupis rokavico ki je narejena iz ovcje volne (cca 15 eur).

To umazanijo pri vratih verjetno mislis ko ze operes avto in se vedno gor ostane. To je ponavadi zaradi nerednega oz pranja na dolge intervale in se ti umazanija zazira v lak,pri belem se to tolko bolj vidi...

Priporocam ti nakup plastelina (klemen&Donna,Glaso itd), ciscenje avta s plastelinom (z njim bos globinsko scistil lak in potegnil dol vso mozno umazanijo,povrsinsko rjo-to so tiste rjave pikice po avtu,vse zapecene zuzke,smole itd..). Potem pa voskanje...vsaj v 2 ali 3 nanosih...in bos mel do pomladi zasciten avto,pralo se ga bo dosti lazje in umazanija se ti ne bo tako prijemala gor. Sam vosek more bit pa tut dober,ne nek sonax iz Spara...
Slišal sem za eno firmo v Trzinu , da imajo neke boljše stvari za poliranje. Kateri vosek ti priporočaš?
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja v Trzinu je Glaso (uporabnik Cresh) dela tam.

Jaz uporabljam Schollov vosek (dobi se ga pri Klemen&Donni),obstojen in trd ampak jeben za odnasanje, FK1000 -full obstojen,zelo pogosto ga uporabljajo profiji v angliji(ubistvu vosek/sealant-anglija),Megiuarsov NXT generation TECH2 (Glaso)-dokaj dobra obstojnost,da lep izgled na avtu, in pa za hitre nanose Silco Carnouba vosek (Silco Celje), ni obstojen, da pa lep look,pa precej poceni je.

Ko bos ce bos voskal,voskaj na kar se da tenko, ker ce delas debele plasti nisi naredil cisto nic,razen to da se bos jebal ko bos dol dajal vosek + ogromno voska ti bo slo v nic...

To je na kratko kar se voskov tice
zunno
Alfist
Alfist
Prispevkov: 456
Pridružen: Ne Apr 06, 2008 9:50 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Morda kdo ve kako dol z avta spraviti barvo?
Soseda je namreč imela manjšo "nesrečo" pri barvanju ograje in je nekaj kapljic priletelo na moj odbijač.
I love the smell of petrol in the morning.
Odgovori
  • Informacija