kurilno olje v JTD

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ravno ujel nekaj za vse prisotne ,,cvičkarje,, na tem forumu

Slika

tdi supercharge sponzored by dady

,,bomo šparal dokler nas ne dobijo,,
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Prometej napisal/-a:Inflacija, posledičen dvig cen zaradi prihoda evra much? Leta 2000 sem tudi dal za Axe 160 SIT, danes pa me stane 2,25. Huh, le zakaj?
Ja zaradi inflacije zagotovo ne,razen ce smo mel kako hiper inflacjo pa sem jo jaz prespal...daj malo si poglej cifre...
Uporabniški avatar
Prometej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Feb 09, 2010 3:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Mah, težko je razpravljat, če ima sogovornik plašnice na glavi. Poglej malo širše, no, dečko.
Indeed.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Prometej napisal/-a:Mah, težko je razpravljat, če ima sogovornik plašnice na glavi. Poglej malo širše, no, dečko.
Ja jaz probavam sam tvojo teorijo razumet - vec kot nas tanka ceneje bo... ker zaenkrat ne deluje...

ker men je vse kristalno jasno glede cen goriva in ostalega dogajanja, zato pa se javljam v to temo ker ocitno ni vsem vse jasno...
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Vecja poraba = nizja cena ne bo nikoli delovala pri stvareh, ki so koncno omejene. Nafta pa je pri tem celo ekstremen primer.

Cena na svetovni naftni borzi se oblikuje predvsem po ekonomskem zakonu ponudbe in povprasevanja. Vec kot je povprasevanja ali manj kot je ponudbe, visja cena bo.

Cena pri nas pa se oblikuje cisto poljubno: dejanska cena + trosarine + DDV - pac glede na velikost proracunske luknje. Edino ne sme biti toliko visja, da bi se recimo ljubljancanu splacalo tankat v tujini.

Ce bi vlada bila pametna (kar seveda ni), bi trosarine bile ravno toliksne, da bi bila koncna cena goriva za recimo 2-5 centov nizja kot je v sosednjih drzavah. Edino tako bi kolicinsko dobili notri vec denarja.

Glede inflacije. Ce je ta relativno mala, recimo 3% letno, pride to v 10-ih letih 35%. Vendar je pri nafti inflacija le del izracuna. Dejanska inflacija po SURSu pa je bila od 2000 do danes 59.6%. Povprecno torej 4.67% na leto.

lp
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

kixs napisal/-a:
Glede inflacije. Ce je ta relativno mala, recimo 3% letno, pride to v 10-ih letih 35%. Vendar je pri nafti inflacija le del izracuna. Dejanska inflacija po SURSu pa je bila od 2000 do danes 59.6%. Povprecno torej 4.67% na leto.

lp
bravo za obrestno obrestni račun =D>
alf74
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jul 31, 2010 10:30 am

Lep pozdrav. Mene pa samo zanima če kdo ve kakšna je res razlika med diesel pa kurilcem?
Torres
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr Jun 30, 2010 6:50 pm

alf74 napisal/-a:Lep pozdrav. Mene pa samo zanima če kdo ve kakšna je res razlika med diesel pa kurilcem?
Razlika je takšna,da na 30.000 litrov diesla vlijejo 1,5 liter barvila.In potem dobimo kurilca. :wink: Je pa barva zajebana.Če ti pride na hlače,ne spraviš več dol. :mrgreen:
alf74
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jul 31, 2010 10:30 am

Sej pa diesel tudi obrvajo
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Torres napisal/-a:Razlika je takšna,da na 30.000 litrov diesla vlijejo 1,5 liter barvila.In potem dobimo kurilca. :wink: Je pa barva zajebana.Če ti pride na hlače,ne spraviš več dol. :mrgreen:
To ti je verjetno povedal kdo, še iz bivšega režima, ko so bili dizli še 100 let za leseno žlico... Proti sedanjim.

Dieselsko gorivo ima manj parafina in nižjo vsebnost žvepla, kot kurilno olje. Poleg tega pa ima dieselsko gorivo še razne aditive ipd, česar kurilno olje nima.

Žveplo in vsebnost parafina pa sta tisti najbolj usodni zadevi za Piezzo šobe modernih dieselskih motorjev.
alf74
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jul 31, 2010 10:30 am

Jst mam sicer bencinarja ampak poznam par ljudi k se vozijo na "cvicek" leta in leta pa nimajo nobenih problemov z avto. Pa to sami novejsi avti. Tko da mi ni nc jasno :roll:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

verjetno res nimajo finančnih problemov po vseh teh letih šparanja,
sicer pa vw - ,,ljudska kola,, se ne štejejo
Slika
alf74
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: So Jul 31, 2010 10:30 am

Nimajo problema z avto. Za njihove finance ne vem. Je pa en z alfo 159 pa espace in pa peugeot 307
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Kaj in kako za koga pomeni, "nimam problemov", je včasih pravi pogreb, ko vidiš njihov avto.

Od ženine prijateljice mož, tanka cviček v svojo Toyoto. In je sedaj do 190k km našparal s tem že skoraj 3k€. Malo po 190k km pa je nastal zaradi tega strošek, ki znese samo za material 3200€. V grobem, brez dela in nepričakovanih najdb.

Temu pravim, jebeš tako šparanje.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Saj težave se ne pokažejo takoj. Pa tudi čez nekaj let ne opaziš, da imaš čedalje manj konjev vsako leto :D
Odgovori
  • Informacija