Vijaki za jekleno platisce?

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Gre za AR 145. Ko je bil napovedan zadnji sneg, sem sel menjat kolesa. Pred kratkim sem kupil rabljene jeklene feltne z zimskimi gumami.
Vse OK, dokler mi jih vulkanizer ne zacne gor dajat in pravi, da nekateri vijaki niso pravi. Napacnih je bilo 6. Imel sem se 4 vijake, ki so mi ostali od litk, ko sem kupil varnostne vijake. Te je probal in rekel, da niso dobri - da morajo biti krajsi. OK, ker on takih vijakov ni imel, sem sel do Spana, ki naj bi imel prave. No, izkazalo se je, da mi je Span prodal enake kot je vulkanizer ze rekel, da niso dobri!?

A ima kdo kaksen info kateri vijaki morajo biti za alu in kateri za jeklena platisca? Ti od Spana imajo drugacno glavo od starih, ki so v redu.

lp
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja litka ma več mesa kot železna felga, zato rabiš nekje 5 do 10mm krajše vijake. Kakšne ti je pa špan prodal pa ne vem, mogoče ni pravi konus.
Mam pa jaz doma kakih 50 vijakov od 155-145-33, tko da če rabiš lahko prideš pa si nabereš prave :D
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Span je rekel, da so to original dimenzije za ta avto. Vulkanizer pa mi je takrat rekel, da naj nabavim za Fiat Uno?!

Kateri so pravi, pa nimam pojma :?
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tudi če so daljši ni nič narobe dokler ne onemogočajo vrtenja kolesa, kar se tebi ne dogaja. Tako, da se jaz nebi preveč obremenjaval s tem :wink:
Odgovori
  • Informacija