Fiat ECU Scanner

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

http://www.fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx :roll:
pa zarolaj se še čist do konca strani
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Danes sem spet malo brskal po alfici, svoji in še eni drugi, in preden napišem še kako veselo novico, tokrat brez cinizma, v svojo temo, malo povprašam vas uporabnike o par stvareh.

Torej, da si skristaliziram in razjasnim obzorja me zanima sledeče:
sekcija engine:
- kaj in kako meri odometer, na kakšen način lahko ta številka rata drugačna kot na števcu
- v čem je fora, da je posebej odometer, ki meri razdaljo od zadnje menjave DPFja. Torej, če DPF ni bil menjan, je to v bistvu backup odometer in se sklada s števcem?
- kako deluje števec menjave olj? (+zakaj je servisni interval za olje 50kkm??)

sekcija service:
- kaj in kako meri odometer? Je to isti odometer kot v sekciji engine?
- kako je definiran Number of Services?

Če zvem vse, bom the happiest on forum :mrgreen: Hvala za vse info
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

GT_turbo napisal/-a:Danes sem spet malo brskal po alfici, svoji in še eni drugi, in preden napišem še kako veselo novico, tokrat brez cinizma, v svojo temo, malo povprašam vas uporabnike o par stvareh.

Torej, da si skristaliziram in razjasnim obzorja me zanima sledeče:
sekcija engine:
- kaj in kako meri odometer, na kakšen način lahko ta številka rata drugačna kot na števcu
- v čem je fora, da je posebej odometer, ki meri razdaljo od zadnje menjave DPFja. Torej, če DPF ni bil menjan, je to v bistvu backup odometer in se sklada s števcem?
- kako deluje števec menjave olj? (+zakaj je servisni interval za olje 50kkm??)

sekcija service:
- kaj in kako meri odometer? Je to isti odometer kot v sekciji engine?
- kako je definiran Number of Services?

Če zvem vse, bom the happiest on forum :mrgreen: Hvala za vse info
"Odometer" v sekciji engine meri prevožene kilometre avtomobila. To naj bi bilo "od začekta", razen če je kdo hotel kaj ustvarjati po avtu, potem ta številka ne kaže realnega stanja. Videl sem že vse opcije, ali kaže toliko kot na števcu (+-2%), ali da kaže vedno 0km, ali da kaže kar eno kilometrino ki je bistveno manjša od tiste na števcu in nima nobene veze (recimo 16834km). Videl sem pa tudi že opcije ko je pisalo koliko kilometrov ima dejansko avto, in je bila številka bistveno večja kot na števcu...

Odometer za meritev od zadnje menjave DPF je pomojem funkcija ki jo najdeš samo v avtih ki imajo DPF in verjetno kaže kilometrino od zadnje menjave DPFja.

Števec menjave olj šteje kolikokrat je bil resetiran v ECUju... Ta števec moraš resetirati ob vsakem servisu, to je zaradi DPFja, ker ECU preračunava kvaliteto olja od zadnje menjave. Mislim da če je avto vožen v zelo težkih razmerah, ti zateži za menjavo olja že prej kot po 30kkm kot je uradni servisni interval. Tisto k tam piše da je interval 50kkm je pomojem napaka tega človkea ki je pisal progam FES. Takih malih napak je polno. Ali pa je to "best case situation" kar je sploh možno narest z oljem če maš res same dolge relacije.

Sekcija "service" je čisto ločena od motorne elektronike. To je t.i. "board computer" oziroma števec ki ga vidiš na armaturki. Vrednost odometer v tem računalniku se vedno ujema s to na armaturki...
Number of services je podoben štos kot pri števcu menjave olja v računalniku mašine, le da se tukaj sproži alarm za menjavo olja oziroma opravljanje servisa po 30kkm ali po enem letu.
Torej števec kaže koliko servisov ima avto za sabo. Pomojem je ta številka zelo realen pokazatelj števila kilometrov. Pomnožiš s 30kkm in dobiš tvojo realno kilometrino...
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Če dpf ni bil menjan bi se km od zadnje menjave dpf-ja morali skladati s št. km na števcu. To info sem dobil na uradnem servisu. Seveda pa to ni nujno, lahko je bil recimo menjan števec ali pa dpf filter v času lastništva prejšnjega lastnika,...

number of services ti bom pa razložil na konkretnem primeru. Na alfi 159 2.4 je bilo izpisanih 6 servisov, ko sem avto 1. priklopil na tester, kar se je tudi skladalo s km na števcu (153000). Potem se je pojavila napaka, ki smo jo 2x neuspešno brisali pri lokalnem mehaniku. S takim avtom sem nato šel k zegi, ki ga je priključil na tester, kjer je nato izpisalo po datumih vse servisne posege do tistega dne. Tako so bili zabeleženi vsi redni servisi in oba moja "izredna", prav tako pa je po odpravi napake bil zabeležen še servis tistega dne.
GT_turbo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Jun 23, 2010 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

OK, če povzamem. Odometer je zelo dovzeten za kakršnekoli nepravilnosti v delovanju, bodisi človeškega vmešavanja v računalnik ali zaradi bilokake napake. Men se očitno zdaj lepo obračajo km tudi po odometru in po številki sodeč, se mu je skeglal v času mojega lastništva, zgodit se je mogl pa kr na lepem, ne sovpada z nobenim odklopom akumulatorja, izrednim dogodkom itd.

DPF odometer je potemtakem kar dober backup odometru. V primeru, da bi se prodajalec odločil vrtet kilometre, bi moral na to pomisliti dovolj zgodaj, ne glede na to, kako računalnik sploh ve, da je montiran nov filter..

Po tem, kar sta zdaj povedala in kar mi pravi moja logika, bi bil ocena kilometrine 30kkm krat število menjav olja in ne vseh servisev. Pod menjave olja se štejejo samo reseti ECUja, pod servise pa te reseti plus posamezni posegi, ala samo brisanje napake (z FES, ali uradnim testerjem, ali kar majo popoldanci), ki je lahko ena sitna lučka in dejansko ni pravi servis, zaradi kilometrine, tako kot je napisal žival.

Tistih 50kkm za olje pa pomojem ni napaka pisca FES. Ko me je na servisu mel prkloplenga, se je to izpisal tudi na zaslončku od navigacije. Blo mi je čudn, pa mi je zdj mal žal, k sm že imel na jeziku da ga to vprašam, pa nisem. Sicer pa pr men to ni tok važn, se itak pelem 90kkm brez servisa BP :roll:
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

GT_turbo napisal/-a:http://www.fiatecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx :roll:
pa zarolaj se še čist do konca strani
Pa sej to vidim samo mi ni jasno zakaj je drugačen kabel za airbag in drugačen za abs npr.

Ko pridem do mehanika všteka notr kabel in to je to. Pa mi lahko airbag lučko izklopi ali pa gleda parametre motorja. To mi ni jasno kaj je fora in sem upal, da če kupim en kabel, da lahko z njim vse gledam. #-o
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Danes uspešno konektal FES in kilometri se ujemajo. Torej lahko sklepam, da niso bili "zbiti".
Sedaj ne vem več, kaj sem prebral ali je povprečna kilometrina pred regeneracijo cca 230, ali je pred 230 km stekla zadnja... Ob prvi varjanti, me resno matra, da bi odstranil dpf.
Kaj se recimo zgodi, če enostavno demontiram DPF?

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

V ECUju imaš oba podatka, koliko je preteklo od zadnje regeneracije in na koliko kilometrov povprečno se dogajajo regeneracije.

Če delaš relacije potem se regeneracija lahko dela tudi na 1500km... če pa štepaš same pod 10km potem pa tudi manj kot 300km ni nič čudnega.
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Vem, da vam ne bo ravno po godu, ampak verzija 2.5 je že en čas zunaj. :)

PS
Digital kaos je pa tudi že en čas neuporaben ... :?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Pozdrav vsem na forumu...

Prebral sem celotno temo...sedaj pa bi se še enkrat rad prepričal preden kupim
imam alfo 156 mJet 2,4 20V letnik 2004

ali bo ta naprava delovala z mojo alfo?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/AUTO-sca ... veQ5fTools

ali pa ta
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42827

Katero naj vzamem?

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

http://www.dealsmooth.com/default/catal ... ategory/6/

js sem naročil tu že 2 komada sm zdaj so mal dvignili ceno bila je 18 $ zdaj pa je 25,pa delata boa brez problemov, prejšnjega sem pa naročil na dealextreme pa se je povezal ampak pol funkcij ni delalo
Slika
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

Aha....hvala...

Je kdo naroču tega iz dealextreme?
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42827

je 5$ cenejši

Če je kdo kupu tega, bi ga prosil če pove ali dela z alfo...

Hvala za pomoč
Uporabniški avatar
apersa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 420
Pridružen: Če Okt 06, 2005 6:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koroška
Kontakt:

verzija 2.5 že lep čas zunaj in tudi uspešno registrirana

Slika
Slika
svicar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 79
Pridružen: To Okt 27, 2009 4:35 pm

vem za verzijo 2.5

Mene bolj zanima hardware

če je že kdo kupil
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.42827

in če dela na alfi 156 2.4 mJet 20v letnik 2004

Hvala vsem za pomoč
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

ELM327 1.4 USB mam jest pa dela.
je pa tak Slika
Odgovori
  • Informacija