Delovna temperatura motorja 1.9 JTD

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

maks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 12, 2007 7:21 pm

hvala lepa..kje je ta trgovina...???
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

Autoricambi FAVENTO, via Flavia, malo naprej po isti ulici kjer je ta glavni FIAT/LANCIA/ALFAROMEO prodajalec v Trstu (LUCIOLI), po prvem semaforju parkiras na desni in med tistimi bloki je trgovina.
Ampak ce gres ta teden bo verjetno za narocit ker jaz sem vzel zadnjega!
So par kar resni, sem povedal st. sasije in so mi tocno povedali kak avto imam in kak termostat rabim. Redna cena 110, s popustom 80€.
maks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 12, 2007 7:21 pm

ja no...jaz sem danes klical v motomat v siski in so mi rekli da majo termostat za 50€..pa mam se popust me pride 30€...najbrz je kaka kopija..ampak vseeno vazn da dela...kaj pravis??
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

cena je zelo ugodna, itak pa ne vem ce imas 1.9 ali 2.4, verjetno so za 2.4 kosi drazji.....
v vsakem primeru kupi in menjaj :)
maks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 12, 2007 7:21 pm

aja imam 1.9 jtd...81 KW...no tok da ti povem ...trgovec se je zmotil po tele. mi je dal ceno za fiat JTD...in ko sem sel preverit v trgovino, je ugotovil da stane 80€ z popustom pride skoraj 60€...vseno duplo ceneje kot original ki stane 120€...vendar bom menjal sele naslednji teden ker ga ni na zalogi...ni panike se vozit do pondeljka???
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

ce je samo termostat in ti avto ne doseze prave temp, ampak vseeno pride do 70 ni panike, valda se lahko vozis... jaz sem se tako vozil skoraj mesec preden sem vse skupaj zrihtal, pa delam 100km dnevno....
(nisem mehanik ampak mislim da ni panike, problem nastane ce bi se tako vozil kar naprej....kar dolgorocno ni dobro za motor)
maks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Če Apr 12, 2007 7:21 pm

ok..se enkrat hvala...naslednji teden bo zrihtano...Lp
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jaz se ne bi sekiral v kolikor je temperatura med 70 in 90 stopinj. Pri meni je bila nekje okoli 60-70, ko sem zamenjal termostat pa se giblje od 70 - 90. Še enkrat ga ne bom menjal... :lol:

Pri motornih kolesih je običajno, da temperatura niha, npr. pri moji hondi xx med cca. 80 stopinj in 103 stopinjami (ko se vklopi ventilator). Ves ta čas je motor ogret in se ga lahko tera.. Tudi pri alfi 10 stopinj gor ali dol ne bo povzročilo nobene škode na mašini.
BRUNAC
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 08, 2007 7:59 am

Imam 156 jtd 116 km 2004l. Zadnje čase sem opazil ko je višja temp. zunaj da mi avto ko se peljem v klanec ampak ko grem počasi segreva na 110-115 st.ko pa po ac pritisnem na gas se pa segreje na 90-95 st.A je možno da so reže na hladilniku zapacane da ventilator ne potegne dovolj zraka skozi ko grem počasi. Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ali je zapacan ali je pa hladilnik odsluzil svoje. glede na letnik je mala moznost da je za stran sam izkljucujem je ne. mel sem podobno tezavo in tudi nekaj s foruma. menjava hladilnika je pomagala :D.. prvo ti svetujem pregled hladilnikov. potem pa prvo in drugo stopnjo ventilatorja in termostikalo

LP
BRUNAC
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 08, 2007 7:59 am

Hladilnik je videt cel. A je možno da se termostat premalo odpre, da nima dovolj velikega pretoka vode.

edit by alro....naslednjič bo pa delete.
jani.m
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jul 19, 2007 1:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Miren

a si preveru če ti ventilator sploh dela? Vsekakor ko se ti bo spet segrel na tako visoko temperaturo poglej cevi na hladilniku če so trde (to ponavadi pomeni da ti pušča tesnilo na glavi) ma glede na to da nimaš vedno tako visoke temperature to malo verjetno. Pol poglej še če v posodi s hladilno tekočino nastajajo (v bistvu pridejo po obtoku) mehurčki. Tudi to pomeni da nekej pušča. Če ti pušča malo (kar je pr taki starosti hladilnika najbolj verjetno) lahko na črpalki kupiš eno posebno hladilno tekočino ki zamaši te majhne luknje. Mogoče bo pa to pomagalo... Če stvar še zmirej ne bo delala bi jst pelju do kšnega mehanika (seveda ko je avto segret), ker ti za 5minutni pregled ne zaračunajo nič (v bistvu bo pogledu cevi in za mehurčke). Če pa nimaš volje piši na forum www.strojnistvo.com, kjer je kar nekej dobrih mehanikov ki ti bo znalo svetovat.
čaw
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

BRUNAC: Mislim da moderatorji ne bodo najbolj veseli nad Caps Lock. Če še ne veš velike črke pomenijo dretje.

Meni tudi pri zunanji temperaturi 42 in hitrosti 130 km/h kazalec ostane kot zabetoniran pri 90 :D
Uporabniški avatar
Willi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: Sr Jun 06, 2007 3:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenske Konjice

Jaz se opravičujem če je že bila ta tema odprta ampak če sem popolnoma iskren nisem niti orng pregledal foruma!

AR 156 1.9 JTD LETNIK 2003

Vprašanje je sledeče...a mi zna kdo povedat kje bi našel senzor za merjenje temperature hladilne tekočine ( nisem še niti odprl havbe danes da bi pogledal ) in če se da to slučajno kaj popravljat ali je boljše kr novega kupit in si rešim težave s kravžljanjem živcev! Danes sem opazil, da se mi temperatura ne dvigne višje od 60 stopinj ( vsaj na prikazovalniku oz če rečem po domače ...cajger ne pokaže več ) in kljub vožnji v Ljutomer in nazaj je bila temperatura skoz okol 60 stopinj! Je to kaki senzor al je kaj drugega? Hvala za pomoč!
Še dobro, da vozim Alfo tako lahko z zagotovostjo trdim, da imam vsaj nekaj od ženskega spola pod kontrolo!
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Termostat, strošek 100€, menjava dobre pol ure. Kupi original, ponaredki ne delajo dobro v polovici primerov.
Pa vdihni. ;)
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija