kolesni ležaj AR156

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
party
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 20, 2004 9:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Živjo vsem skupaj,
ponavadi bolj berem ta forum, zdaj bi pa tudi sam imel vprašanje.Imam težavo pri moji alfi 156, 2.0TS, pri pospeševanju se sliši čuden zamolkel zvok, sumim da je prvi desni kolesni ležaj, ali je možno da se prenese na padalo plina celo tresenje,kajti občutek je tak kot bi se vozil po cesti po kateri je vozil prej tank,narebren asfalt, vendar ko dam avto v ler tega zvoka in tresenja ni več, motor dela normalno,brez izgube moči, zvok se s hitrostjo pojača.Če ima kdo kako izkušnjo s tem, bom hvaležen za odgovor.
LP
boštjan
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zagotovo ni kolesni ležaj. Pri ležaju je bobneje/nadležen zvok prisotno stalno in je večinoma odvisno od hitrosti ne glede na prestavo ali podlago. Prav tako je opazno bolj glasno ali tiho v odvisnosti od lege avtomobila (če je nagnjen na levo/desno).

Homokinetični zglob?
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Če ti zraven tega v skrajni levi ali desni legi volana še kaj poka, je homokinetični zglob. V kakem stanju pa maš gume? Sicer bolj ugibam, pa vseeno. Ko sem kupil nove zimake se je pri pospeševanju (ko se guma opre/zagrabi) prav tako slišalo brnenje, v leru pa ne - še posebej, ko so temperature ble nad 0 stopinj(mehkejša zlitina gume)..... Sčasoma je to ponehalo, ko se je guma obrabljala, kot tudi rahlo tresenje zaradi globokega profila...
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
party
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Dec 20, 2004 9:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

..gume so ok,pa tud homokin.zglob ne verjamem da je, nič ne poka, imam kar nekaj občutka za take stvari, res mi je čudno, bo treba k zdravniku, ni druge, hvala vseeno za mnenja..
boštjan
Odgovori
  • Informacija