Utripanje ASR-ESP lučke

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Danes mi je zjutraj večkrat utripala lučka ASR-ESP in takrat je avtu vzelo moč, res je tudi da sem ko se je začela prižigat peljal čez lužo (samo ne vem če je to vzrok). Avto je nato stal na soncu in popoldan sem se peljal domov in ugotovil da pri cca: 1800 obratov ne potegne več. Tudi zakadi se ne več takrat, kot se je prej. Priklopil sem na FECUscan ampak kot sem pričakoval ni nobene napake, od ABS senzorjev tudi dobiva podatke hitrosti.

Sedaj sem še odklopil akumulator in bom potem videl kaj bo, kakšne razlike ne pričakujem.

Ima kdo kakšno idejo oziroma nasvet kaj pogledat, al bo treba na pooblaščenca, če bodo kaj ugotovil. :?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če so senzorji OK in ABS/VDC stalno posreduje potem je lahko fuč "magnetni obroč" na ležaju. Ta preko senzorja določa hitrost kolesa... če se obroč poškoduje in mu manjka kak "zob" potem "preskakuje" in ABS/VDC to čuti kot "zdrsovanje"
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

ABS/VDC mi je posredoval samo zjutraj in to občasno, popoldan ko sem šel domov ni več posredoval.

Hitrost koles,ki jo verjetno računa glede na podatke iz senzorjev, sem preverjal, ko sem se vozil z priklopljenim PCjem in je bila vedno skoraj enaka, brez kakšnih večjih odstopanj.

Bom pa še dal avto na dvigalo in pregledal/očistil senzorje in obroče.

Zdaj po odklopu akumulatorja avto spet vleče normalno - zaenkrat.
Če bi bil računalnik v safe mode programu, bi verjetno svetila lučka oz. bi to moral videti pod napakami.
No bom videl kako bo, če se bo stvar ponovila (upam da ne).
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

No zdi se mi da avto vseeno slabše vleče,včasih malo potrokira tam okrog 2000obratov in nehal je kaditi kot je prej vlekel dimno zaveso, je to lahko simptom za okvaro LMM-ja? Lučka za ESP se sedaj ne prižiga več.
Testiral sem loputo na sesalnem kolektorju in boost ventil na turbini in sta OK.

Test s FES sem objavil v tej temi tukaj:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... &start=375
davor84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Maj 23, 2015 10:28 pm

Lp.pred par meseci sem kupil alfo 156 1.9jtd 140 konjev.opazil sem da ko dam kontakt mi vse lucke svetijo razen tiste za esp asr-avto naj bi imel to opremo.vceraj sem sel na probat in res ne deluje niti esp niti asr avto je obracalo in tudi na mestu je vrtelo v prazno pa se tista lucka za asr sploh ni prizgala.kaj bi lahko bil vzrok da ne deluje? Sem pa opazil ko sem menjal zarnice v stevcu za hitrost je nekdo ze saral po stevcu in ga odpiral ker se vidi polomljena plastika.
proby
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 133
Pridružen: Če Mar 19, 2015 8:54 am
Vozilo: 2004 AR 156 2.4 jtd mjet
Kraj: Portorož

Davor, poglej verovalko u skatlici nad plusom na bateriji... mmeni je sla in so horele lucke, .. lahko da so ih pobrali vn iz stevca
davor84
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 20
Pridružen: So Maj 23, 2015 10:28 pm

Abs mi dela esp\asr pa ne deluje in tudi tisti trikotnik se ne prizge ko dam kontakt
Odgovori
  • Informacija