Rdeče barve alf

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Torej zanima me kaksne so bile skozi leta barve rdečih alf? kode bi rabil?moja je rosso 130 vendar ze bledi in od stresnih nosilcev mam fleke:? vem,da je bilo v eni temi napisano katera je "boljsa koda za rdečo barvo",ki ne zbledi tok hitro in je bolj obstojna...

In pa se kolko bi mi uzel avtolicar za barvanje komplet vozila?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

In pa se kolko bi mi uzel avtolicar za barvanje komplet vozila?
Od 2000€ dalje.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

alfa_samec napisal/-a:
In pa se kolko bi mi uzel avtolicar za barvanje komplet vozila?
Od 2000€ dalje.
Hvala,se bom še malo pozanimal pri avtoličarjih okol cen,ker nebi barvu samo dolocene dele k že prejsni lastnik je bok barvu in se jst spojler in je na vsaki strani drgacne barve...mogoce ves kaksne so bile kode rdečih barv alf?

Ps:
Iščem uno temo na forumu sam ne najdem zadetka na search :doubt:
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

alfa_samec napisal/-a:
In pa se kolko bi mi uzel avtolicar za barvanje komplet vozila?
Od 2000€ dalje.
Ti časi so mimo.
So ličarji, ki prebarvajo zunajost avta za dobrega jurja (peč, obrtnik,....)

Je pa res, da če hočeš demontirana stekla, barvane dele na notranji strani vrat, havbe,...se pa vse začne pri 2k€

Glede na avto v profilu, pa sklepam, da je govora o prvi varianti.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Hvala sem že našel temo :D http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=19493

V avto sem že kr neki vložu(mehanski deli,podvozje,zavore,jermeni,notranjost,cevi) in zdj bi ga rad doteral do konca...in sam še ta stvar me moti na avtu,ko ga pogledam na soncu je vs zbledel po strehi in drugačen odtenk...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Premisli o strokovnem poliranju - marsikaj se da popraviti brez ponovnega ličenja. Res pa da ni poceni.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

alfa_samec napisal/-a:Premisli o strokovnem poliranju - marsikaj se da popraviti brez ponovnega ličenja. Res pa da ni poceni.
Na rdeči poliranje ne bo zadoščalo.
Sam sem zabil cel teden dela, pa ni bilo velikega učinka (tudi z odstranjevanjem "abšlesanega" dela).

Če greš v to, je edina dobra možnost barvanje celega avta!
Pri nas se da dobiti ličarja, ki te bo za to osvobodil za cca k€, nekateri pa prakticirajo Bosno. Vsaj tisti (starodobnik) , ki sem ga videl jaz, je bil narejen bolje, kot moja E24 za katero sem plačal ohoho! Računali so mu eno tretino tistega, kar sem plačal jaz.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

nebi o bosni in licarjih. poznam ogromno primerov kako so se smejali vsi veseli kako so poceni skos prsli in jada jada. Cez dve ali tri leta so pa jokali kwa je zacel luscit, stran padat, bledet, luze ratvat itd itd. Ne recem da se neda v bosni dobit dobro narejeno delo samo tako spet stane glih toliko kot pri nas.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Glede na to, da je enih 10 hiš stran od mene profesionalni ličar, ki obnavlja večinoma starodobnike itn. lahko iz prve roke povem, da je profesionalno ličenje avta od 2000€ dalje, pač odvisno koliko priprave, koliko površine in koliko zahtevno je ličenje. Na fička ali na BMW serije 7 pač ne gre ista količina dela in materiala, če je avto v kosu ali razstavljen itn.

Tudi od same barve in števila nanosov je odvisna cena. Imaš liter barve za 200€, lahko pa tudi za 1000€ ali več.

Govorim seveda za delo z računom.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Se je že kakšen ličar specializiral za rdeče Alfe?
Najbrž bom moji privoščil eno korekcjo pigmenta.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

na ZS vama lahko pošljem številko možaka ki je meni štrihal alfo, je tudi sam ljubitelj alf že od očeta dalje...sm zihr prepričan da vaju al pa vs ne bo pustu na cedilu, za ceno se morate pa sami zmenit. je pa iz LJ.

lp,

d
Odgovori
  • Informacija