Ko smrdi iz klime ...

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SSkocir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Feb 22, 2010 6:41 pm

Pozdrav
Vsi poznamo ta neprijeten vonj, ko ugasnemo klimo ali ko jo vklopimo.
Razni spreji pomagajo le par dni, potem je vse po starem. Treba je najti vzrok. Vzrok je, da se v hladilniku nabira voda in tam se zaredijo bakterije. Izmenjevalec ima tam spodaj malo luknjo, kjer odteka voda (to je zelo lepo vidno po lužici pod avtom)
Če se ta luknja zamaši ... smo pač tam.
Sem že razmišljal, kaj vse bom moral razdreti, samo da odprem luknjo... me prešine ideja.
Ventilator dam na maksimalno smer pihanja sredina in zaprem vse lopute. Močan pritisk bi moral odpreti luknjo.
Sledi trenutek resnice. Vklopim klimo in po par km se ustavim in glej ga vraga. Izpod avta se pojavi lužica :D :D :D
In tudi smrdi ne več, ko vklopi/izklopim klimo.

Upam, da bo pomagalo tudi vam
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Sem tudi jaz opazil da ko se pripeljem s klimo in ugasnem avto ni več luže spodaj, kot je včasih bila. Sem pa poskusil tudi tvojo metodo z zapiranjem loput in max. ventilator, pa luže še vedno ni :? Kje pa naj bi se nahajala ta luknjica za odtekanje kondenza :?: , verjetno bi moral biti kakšna cevka nekje skozi požarno steno? Tam nad volansko levijo, na požarni steni sem videl neko pravokotno široko gumo, samo nisem siguren če je totto :oops: Je še kdo reševal ta problem?
Uporabniški avatar
123
Alfist
Alfist
Prispevkov: 368
Pridružen: Pe Avg 12, 2005 1:09 pm
Vozilo: Lancia Lybra 2.4jtd, 2004

Evo, tudi pod mojo Lybro je danes veselo kapljalo :wink: od klime. Sem zadnjič še malo s kompresorjem pihnil v tisto gumo nad volansko letvijo, pa danes še enkrat obrnil smer pihanja na max. v kabino in zaprl lopute.
Tako da zgleda da se je odtok vode odmašil 8)
Odgovori
  • Informacija