Da te ne izda baterija

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Pozdravljeni,

Pri starejših modelih avtomobilov sem natančno vedel, zaradi težavnega "verglanja", kdaj je akumulator zrel za menjavo. Pri novejših avtih pa je zadeva bolj zapletena. Ko je baterija slaba, se elektronika praviloma brez opozorila sesede in jekleni konjiček postane mrtev kot grob. Zanima me, če kdo ve, kako zaznati, v izogib neprijetnim dogodkom, kdaj pravočasno zamenjati akumulator, da te ne pusti na cedilu. Neki znanec mi je zaupal, da ga je izdal akumulator ravno, ko je bil na obisku pri ljubici.

Lp. ...
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Danes ni nič drugače, akumulatorji večinoma v mrazu še vedno sporočajo da so slabi tako da avto komaj vžge.

Se pa vse pogosteje dogaja, da akumulatorji pridejo v stik. Takrat pa odpovejo brez opozorila. Da si pred tem dokaj varen je potrebna menjava na vsake 4 leta pomoje.

Ne vem pa ali je posledica tega, da akumulatorji vse pogosteje crkujejo na tak način večja moč ali slabša kvaliteta ali boljša kvaliteta. Pač možno je da je včasih akumulator prej pokleknil kot prišel v stik, danes pa jih več preživi do stika. Jaz bi mojega menjal ob prvem znaku da je švoh, pa je en dan alfa samo obstala parkirana v garaži sredi poletja. Nimaš kaj.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Vrag si ga vedi, česa vse so ti sposobni skuhati "zlikovci na daljinca."

Lp ...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Ali je možen vdor v potovalni računalnik ali katerikoli drugi elektronski sklop? :twisted:

Lp ...
Odgovori
  • Informacija