Neuradni servisi!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
CAPO
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 12:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: PTUJ
Kontakt:

Predlog za štajersko - preverjen!

Janez Krajnčič s.p. ZAbovci občina Markovci pri Ptuju.
Dal mojo barchetto tja na servis in mi jo je model tako zrihtal da samo gledas avto BP in za skoraj pol manj kot uradni servisi,

Model je bil serviser za eno ekipo seichento cup, poleg tega je letos zmagal na tekovanju mehanikov v Slo.
Preprost človek in zanesljiv z vso opremo!

Priporočam!
matejgale
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Okt 21, 2007 10:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Grosuplje

V celju mi je danes (verjetno) šel potenciometer za plin.
Ali mi zna kdo svetovati na tem območju (razen uradnega servisa) kakega možakarja, ki bi mi to popravil. Ta del imam lahko s seboj.

LP

Matej
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Bom kar v tej temi prašal.
Kako se resetira števec za servis ? (alfa 147 selespeed 2002 letnik)
Pravkar imel servis na 100k km.
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

mikko napisal/-a:Bom kar v tej temi prašal.
Kako se resetira števec za servis ? (alfa 147 selespeed 2002 letnik)
Pravkar imel servis na 100k km.
Kolkor jst vem se ga da le na servisu resetirat. Ni nekih kombinacij tipk al kar kol.
Uporabniški avatar
ramo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: Sr Maj 04, 2005 3:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Se eno mnenje o Toniju iz Škrilj, ki je tukaj naforumu slavljen kot izvrsten serviser.

Pred časom sem imel precejšnje težave s servom. Ker so bili vsi serviserji zasedeni, sem se spomnil nanj. Prvi vtis je bil dober, prijazen dečko, šel mi je na roko, težavo je rekel bo rešil z levo roko. No vglavnem naredil je neki bypass, katerega je baje delal že na vsaj 100 avtih vključno s svojim bravotom. Vglavnem nad to rešitvijo so se kasneje zgrozili vsi drugi serviserji (vključno z majstrom Servocoma, ki je postavil končno diagnozo - servo pumpa, zelo verjetno posledica Tonijeve rešitve). Po mašini je naredil cel raztur (polomil vsaj 2 plastična nosilčka, enega šravfa nosilca akumulatorja, ki je na rahlo nedostopnem mestu sploh ni nazaj zašravfal -> za te stvari sem 100%, lahko je še kaj drugega ). Pa tudi tako poceni se mi ni zdel...

Stvari je nato reševal Strajnar (šravfal je Franci). Korektno narejeno za ugodno ceno. Torej =D> za Francija in #-o za Tonija!

Vglavnem Toniju jaz ne bi dal šravfati razen osnovnih stvari ničesar. Ne vem ali je mel slab dan, ali dejansko dela stvari o katerih nima pojma... Napačno diagnozo še zastopim, res mi grejo pa na organ šlampasti mehankarji, ki lomijo vse kar jim prekriža pot...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

res cudno tole vseskupi. pri meni ni bilo zlomljeno nic... niti zvito ne nc.. pa smo ceu avto razkopal :D se bom mal pogovoru znjim o njegovm delu.

zdaj je ze kar nekaj nezadovoljnih strank.. ( pod nekaj mislim 2 ali 3 kar sem jih prebral tukaj ) ..


LP
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z AvtoServisom NORD - Sneberje (ljubljana).
Imajo kar dolgo tradicijo. Namreč čez vikend se mi je računalnik pokazal, da je nekaj z grelnim svečam, pa morm peljat na servis.

http://nord.si/
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
ZAR1620000
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: So Feb 02, 2008 8:20 pm

Matjaz46 napisal/-a:Mene pa zanima ali ima kdo kakšne izkušnje z AvtoServisom NORD - Sneberje (ljubljana).
Imajo kar dolgo tradicijo. Namreč čez vikend se mi je računalnik pokazal, da je nekaj z grelnim svečam, pa morm peljat na servis.

http://nord.si/
Ravno prav. Pooblaščen mehanik ni, kar se pa kvalitete dela tiče pa moja izkušnja:

na tester je priklopil Alfo 166, ki je bila pred tem kaki dve leti pri njemu servisirana: po njegovih besedah v računalniku ni bilo zabeleženih napak, kilometri pa so se ujemali s kilometri na števcu.

Čez kak teden je bil avto peljan na pooblaščen servis, ker so bile težave pri pospeševanju, in je tester pokazal napako MAFa in overboost ventila,
kilometrov v računalniku pa je bilo 40.000 več kot na števcu - kilometre so po zelo sumljivi servisni knjižici (prvi servis po 4000 km???) sodeč sicer prevrteli v FIAT VEIT DOMŽALE, kjer je bil avto prodan drugemu lastniku s 85.000 km, na števcu pa jih je imel 45.000.

Torej, ali človek ne zna delati s testerjem, ali pa je skrival svoje "dobro" delo...

Približno 1000 km po velikem servisu je začel avto cviliti (pri jermenih), Nord pa ni vedel povedati ali ugotoviti, zakaj cvili. Na pooblaščenem servisu so ugotovili (in demonstrirali), da cvili zaradi neoriginalnega mikro jermena, ki je trši od originalnega, je pa res malo cenejši...

Še to: na zadnjih diskih so bile lise, za katere je rekel da so posledice neuporabe avta, in da bodo po par 100 km izginili. No, na zavornem servisu so diske pogledali, in so bile lise posledica brušenja s kotno brusilko, zaradi česar je bilo potrebno menjati tudi ploščice, diski pa so bili obrabljeni 2 mm pod spodnjo mejo.
Zadnjič spremenil ZAR1620000, dne Če Feb 03, 2011 12:54 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

uff hvala za te spodbudne besede, jaz sem pa avto že tja peljal da mi alternator uredi. No bomo vidl. Drgač ma pa eno lepo GTV-jko notr ne vem ene 80 letnik. :D če pa ne bo vse urejeno, pol pa bom itak zahteval da popravi zadevo kot se zagre, mi je bilo pa res čudno sem nazadnje dal 90 eur zato, da mi je resetiral računalnik, ker mi je kazalo napako na grelni svečki, pa da mi je povedal, da je nekaj z alternatorjem narobe, pa da mi je preveril klimo, če je vse ql. Malo veliko se mi je zdelo. ne vem
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zgleda, da svoje storitve prodaja kot suho zlato :wink:
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Upam da ne bo preveč nategnil, bom videl kako pa kaj
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Samo v vednost, tri ure dela na pooblaščenem servisu znašajo 90,00 EUR, s klubskim popustom še manj.
Priklop na tester ne sme znašati več kot 20,00 EUR.....kar je več je že nategovanje.....
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Damn.. it... zdej sm pa jezn... pol mi mora tole za 200 eur max naredit, ker več mu ne dam, če me je že tam nategnil... ... :x
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Avtoelektrika Mravlje-sedaj na voljo diagnostika vozil, odprava napak,....
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No evo že danes dobil avto s servisa... popravilo je prišlo 270 eur. Imam 1 leto garancije na Alternator. Se mi ne zdi tako pretirano ali pač.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
Odgovori
  • Informacija