Neuradni servisi!

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Prosim da v prispevke ne vključuješ žalitev ipd. za servis s katerim nimaš dobrih izkušenj. Je popolnoma dovolj da navedeš le dejstva in izkušnjo v normalnem tonu, saj bo tako tvoj post izgledal tudi bolj kredibilno, kot obkladanje z raznoraznimi neprimernimi izrazi.
Alfagiuliafan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: So Apr 22, 2023 12:33 am

Zdravo.
Nevem ali bo objavljeno,zbrisano ali ce bo kdorkoli dal negativen komentar. Niti ne mislim kazat s prstom ali obsojat, saj vsak sluzi svoj kruh..
Namen objave je samo opozorit kje oziroma pri komu se avto servisira.

Uglavnem..
Naceloma sem pristas servisiranja avta na pooblascenem servisu(garancija na delo, ze nekako dolocene cene in cas menjave ki je normiran s strani proizvajalca) ampak je v silu prilike prislo, da sem avto peljal k "strokovnjaku, menda za italjanske avte" po priporocilu, dela nebom ocenjeval, bom pa vsekakor dal preverit kaj in kako je bilo narejeno.
Kamen spotike je prisel pri placilu(cene bom navedel izmisljene). Dogovorjeno je bilo menjava olja in filtrov(tamal servis) za lazje racunanje recmo ceno 200€, opozorjen sem bil da so sprednje ploscice zanic in da je menjava cca 100€, proti veceru se klic da bi bilo dobro menjat se diske in da so diski 120€, recem pac ok ce je za menjavo pac naj se menja.. si recem ok se menjava diskov nekje cca max 50€, mogoce se na vse skupaj kak popust glede da so navedene cene preverjene se pri prodajalcu rezervnih delov in so to polne cene z ddv. Se pravi racunam okoli 500-550€ ce bi se bila kaksna malenkost.
Danes pa velik šok...cena za mali servis in menjava diskov 700€( seveda brez racuna). Ko grem prevzet avto sem enostavno vprasal od kje in s kaksnim razlogom taksne cene ter da bi rad videl pac nabavne cene oziroma dobavnico.. itak takoj jok in stok kaj se grem,malo konstruktivnega prerekanja... Tudi da zdaj pa se ddv na to ceno in da bo racun ko bo, kljucev pa itak ne dobim(kar niti ne zamerim za zadnjo stvar). Ostalo mi ni drugega kot obvestit pristojne institucijo da pride pomagat pri resevanju nakar se po klicu kar naenkrat pojavi z racunom in da bi se pogovoril.. seveda nisem pristal ter amo pocakali prihod modrih. Vsak pove svoj del, in seveda sledil se dogovor o placilu. Po odhodu pa seveda racun kjer je bila cena recmo 500€ z ddv ter placilo v 8dneh na trr. Ni mi pa zal da sem poklical inda so prisli iz policije da smo nekako resili zadevo.
Seveda iz racuna ni razvidno ne kaksen material je vgrajen niti nisem dobil ustrezne razlage.
Namen imam dat preverit kaj je bilo menjano ter seveda ce so neustrezni materiali tudi primerno ukrepat.

Sem mnenja in zagovarjam nacelo da za posteno delo pripada posteno placilo. Seveda pa tudi ustrezen, posten in korekten odnos.

Kot pravim, da namen ni pluvat in grajat cez kogarkoli ampak samo mogoce odpret temo ter zavedanje da mogoce pa ni ravno k vsakemu "strokovnjaku" pelat avto na servis.
Rad bi se malo slisal vasa mnenja, izkusnje, ter mogoce priporocila pri komu se splaca peljat avto servisirat, da je seveda strokoven in posten. Brez nategovanja ipd...

Hvala za deljene vase izkusnje.

Lp, Alfa fan.



Edit: Premaknjeno v primerno tematiko ...
luxxx7
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Če Nov 10, 2016 8:53 pm

Pozdravljen,

ne bi bilo slabo še napisati ime servisne delavnice, ker drugače bo v bodoče tudi kdo drugi opeharjen, ki ne bo imel tako trde kože kot ti in se ga bo lažje prineslo okoli... :-k
Odgovori
  • Informacija