Variator faze

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Tale kit je bolj mišljen kot preventivna menjava fedra in ne popravilo variatorja, ko ta že nekaj 1000 km razbija kot dizelaš. Ne vem kaj vam ni jasno...Pričakujete čudeže...
Preventivna menjava? Se pravi ga zamenjas se predno se pokvari? Pri meni se je pred uporabo tega kita variator oglasal kaksen dober mesec, in to samo kaksno sekundo po vzigu. Dalec od konstantnega ropotanja. Po uspesni zamenjavi tega kurcevega fedra, je pa bilo se slabse ja.
Ce odstejem 200EUR ne pricakujem cudeza, ampak odpravo napake.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ja, in vsak mehanik ki to dela ti je mogu povedat, da mogoče ne bo nič pomagalo ampak lahko pa se proba, zaradi minimalnega stroška. Preventivno menjavo pa sem mislil v smislu preden začne razbijat dizel zvok. Sicer pa, lahko pa da je mehanik kaj zajebal ali pa pač ni uspelo. Variator se drugače ne pokvari ampak slabše deluje. A se je komu pokvaril in je mašina bla fuč?
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Ja, in vsak mehanik ki to dela ti je mogu povedat, da mogoče ne bo nič pomagalo ampak lahko pa se proba...
Ravno to hocem povedati tistim, ki se odlocajo za to. Strosek ni tako majhen, saj je dosti dela, urna postavka pa je draga. Moj avto se pac ne bo sraufal pod vsakim kozolcem. Kdor zna in lahko to naredi sam, pa je druga zadeva.
Ali je bila napaka mehanika ali ne, po pravici povedano nevem. Pojma nimam, ker se na to ne spoznam. V vsakem primeru pa mi nic ne koristi, ker ne morem uveljavljati nikakrsne garancije.
Mislim, da res nima nevem kaksnega vpliva na masino, samo jaz tistega ropotanja ne morem poslusati. Ravno zato sem bencinarja vzel :P

LP
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Koliko dejansko pa pride delo na uradnem servisu?
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

hm kje pa imajo ta kit, drži to vsaka trgovina z avtodeli?
Trentatre 1.3S
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Koliko dejansko pa pride delo na uradnem servisu?
od 20 do 35€/uro, odvisno od počutja osebja
hm kje pa imajo ta kit, drži to vsaka trgovina z avtodeli?
Mislim da ne, drži pa ga vsak pooblaščen AR serviser. Če ga pa nima, pa naroči.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Delo je 30 eur na uro pri nas v NM na pooblascencu za avtomobile starejse od 5 let
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Nekateri serviserji imajo pa enkao urno postavko neglede na starost vozila in še celo, če je brez davka ura, je enaka cena, kot z davkom. Republika banana :roll: :mrgreen:

Sicer pa se ti variator "splača" menjati ob velikem servisu, saj ni bistvene razlike v ceni glede dela, kot bi bil sicer.

Lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Foggy napisal/-a:Nekateri serviserji imajo pa enkao urno postavko neglede na starost vozila in še celo, če je brez davka ura, je enaka cena, kot z davkom. Republika banana :roll: :mrgreen:

Sicer pa se ti variator "splača" menjati ob velikem servisu, saj ni bistvene razlike v ceni glede dela, kot bi bil sicer.

Lp
Saj to že cel čas govorim, da se ga ne splača menjavat brez kateregakoli drugega dela, ker moraš itak glavo razstavit in vzet jermene dol - lahko se ti zgodi, da opaziš slabo stanje katerega izmed jermenov ali ležajev in to se potem ne splača oz ni priporočljivo sestavljat nazaj skup. Ko pa delaš velik servis, pa je menjava variatorja minimalno delo mehanika - 30 min? če sploh...vsaj tako je meni takrat pooblaščenec povedal, da lahko probamo menjat, ker je bil motor razstavljen na prafaktorje in za tistih 5€ preventivne menjave se ne splača glavo razbijat...in že takrat mi je povedal, da mogoče bo delalo vredu 5 let, mogoče pa 5 mesecev. in to je to.
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

menjujem variator pa sem vprašal serviserja kako in kaj
zanima me če se zadeva samo menja in je ok nekja mi je govoril da ga je treba nastavit, je to res?
ker beje drgač avto cuka???

lp
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

a33 napisal/-a:menjujem variator pa sem vprašal serviserja kako in kaj
zanima me če se zadeva samo menja in je ok nekja mi je govoril da ga je treba nastavit, je to res?
ker beje drgač avto cuka???

lp
Menjaj mehanika.

Sam sem ravno po porojektu menjave teflonov in sem prišel do tega, da je menjava variatorja eno lažjih del v drobovlju motorja (sploh v 166, kjer je prostora okoli res ogromno).

Po dolgem času, sem pohvalil italjane, da so postavili sistem menjave brez demontaže odmične gredi (no jaz sem ju moral demontirati, zaradi teflonov).

Nujno pa potrebuješ orodje za fiksiranje obeh dveh gredi in že v štartu motraš pozabiti na "cahne".

No če ti je le na malo bolj lesen način povedal, da se po demontaži in montaži variatorja, le ta vedno steče v drugem položaju in je potrebno nova nastavitev, potem pa ima prav.
a33
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 582
Pridružen: Če Jul 07, 2005 2:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

kaj potem se fiksirajo odmične, variator se menja in konc, ni nastavitev kewr ima itak sma en položaj?

po moje je mehanik navija da bi zaslužu ....
mariborcan89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Jan 19, 2010 8:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pozdravljeni, sem nov tukaj pa vendar sem prebral že dosti o variatoru. Meni ruži menda kr debelo uro in mislim da je čas da ga zamenjam. Sem se pozanimal pri avtohiši v celju in pride z delom okrog 320€ (2 leti garancije, delo 120€ variator 200€) vendar sem našel na internetu iz nemčije za 120€ variator. Je možno da kje delajo da jaz kupim del in ga oni samo vgradijo? Tukaj kje na štajerskem? Pa če že ima kdo izkušnjo kakšno z nakupom variatorja iz tujine bi se priporočal ;)
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ce je originalni del ti ga morajo na servisu lepo vgradit, nikjer ne pise da nesmes materiala prinesti.
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

mariborcan89 napisal/-a:Pozdravljeni, sem nov tukaj pa vendar sem prebral že dosti o variatoru. Meni ruži menda kr debelo uro in mislim da je čas da ga zamenjam. Sem se pozanimal pri avtohiši v celju in pride z delom okrog 320€ (2 leti garancije, delo 120€ variator 200€) vendar sem našel na internetu iz nemčije za 120€ variator. Je možno da kje delajo da jaz kupim del in ga oni samo vgradijo? Tukaj kje na štajerskem? Pa če že ima kdo izkušnjo kakšno z nakupom variatorja iz tujine bi se priporočal ;)


Pozdravljen!
Ravno kupil variator iz UK-ja. Cena £95.00. Kar je cirka 110€. Poštnina okoli £10. Dostavili so mi ga v 3 dneh. Sprejemajo PayPal ali Visa, Master card itd... Odgovarjajo na emale in so zelo korektni!
http://www.alfaworkshop.co.uk/parts/147_Variator.shtml
Tale je sicer izbran za alfo 147... ampak verjetno je za vse isto. Kar se tiče dela je pa nekak realno... ker menjava variatorja je dokaj zahtevna. Predvsem če še nisi naredil glavnega servisa(menjava jermenov...) potem ti zelo priporočam da to nareediš v sklopu menjeva variatorja. Če imaš še kakšno vprašanje PM.

Lp
Odgovori
  • Informacija