glasnost gum

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
peterles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Maj 24, 2005 8:28 pm

Ali je možno, da so gume, ki se vrtijo v drugo smer kot prejšnjo sezono zaradi tega bolj glasne? Gre za gume Pirelli P7, ki nimajo oznake za smer vrtenja, temveč samo katera stran je zunanja. So namreč precej bolj glasne, kot zimske gume, ki sem jih imel do nedavnega na avtu.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Letne so dosti trše in sčasoma postajajo še bolj!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Imaš asimetrične gume in tudi sam sem opazil da so le te glasnejše od zimskih. Nimaš kej, se je treba sprijaznit s tem.
ajd
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jz sem sumil na glasnost gum, na koncu pa se je izkazalo, da so bili lezaji hin...mogoce se ti splaca malo preverit tudi to..

LP
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kolega ima Good Year F1 in so tako ubupno glasne da ni za vozit. Je tudi sam mislil da so ležaji, je dal nove in ni bilo to. Res da so stare 2 leti vendar imajo še skoraj ves profil.

LP
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Foggy napisal/-a:Kolega ima Good Year F1 in so tako ubupno glasne da ni za vozit. Je tudi sam mislil da so ležaji, je dal nove in ni bilo to. Res da so stare 2 leti vendar imajo še skoraj ves profil.

LP
Gume z usmerjenim profilom so vedno glasnejše od ostalih.
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Imam 4 leta stare gume Pirelli PZero Rosso(225-50-17). Opazil sem da izpod gum prihaja neko bobnenje, ki je najbolj slišno okoli 50 km/h(pod nogami se čuti tudi tresenje izpod gum). Z hirostjo se to bobnenje zmanjša vendar ga je še zmeraj čutit. Kaj naj naredim, da bi zmanjšal ali odpravil ta problem, ki je zelo nadležen. Profil je na sprednjih gumah okoli 3mm zadaj pa 4mm. Naj zamenjam sprednje gume z zadnjimi? Naj uredim optiko in centriranje gum? Bi karkoli od tega pomagalo ali ni druge kot da kupim noove gume?
ALFA ena in edina!!!!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kuši nove gume, sploh če imaš te v uporabi že 4 leta.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

AR Junior napisal/-a:Imam 4 leta stare gume Pirelli PZero Rosso(225-50-17). Opazil sem da izpod gum prihaja neko bobnenje, ki je najbolj slišno okoli 50 km/h(pod nogami se čuti tudi tresenje izpod gum). Z hirostjo se to bobnenje zmanjša vendar ga je še zmeraj čutit. Kaj naj naredim, da bi zmanjšal ali odpravil ta problem, ki je zelo nadležen. Profil je na sprednjih gumah okoli 3mm zadaj pa 4mm. Naj zamenjam sprednje gume z zadnjimi? Naj uredim optiko in centriranje gum? Bi karkoli od tega pomagalo ali ni druge kot da kupim noove gume?
Problem bobnenja gum je bila njena deformacija, saj so je bilo v dveh gumah najdeno polno nekaj centimeterskih železnih opilkov. Z novimi gumami Alfa spet lepo prede.
ALFA ena in edina!!!!
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

AR Junior napisal/-a:
AR Junior napisal/-a:Imam 4 leta stare gume Pirelli PZero Rosso(225-50-17). Opazil sem da izpod gum prihaja neko bobnenje, ki je najbolj slišno okoli 50 km/h(pod nogami se čuti tudi tresenje izpod gum). Z hirostjo se to bobnenje zmanjša vendar ga je še zmeraj čutit. Kaj naj naredim, da bi zmanjšal ali odpravil ta problem, ki je zelo nadležen. Profil je na sprednjih gumah okoli 3mm zadaj pa 4mm. Naj zamenjam sprednje gume z zadnjimi? Naj uredim optiko in centriranje gum? Bi karkoli od tega pomagalo ali ni druge kot da kupim noove gume?
Problem bobnenja gum je bila njena deformacija, saj so je bilo v dveh gumah najdeno polno nekaj centimeterskih železnih opilkov. Z novimi gumami Alfa spet lepo prede.
Odlično...

Jaz sem pa kar zadovoljen z Bridgstonekami R050A. Se mi sploh ne zdi glasna, drži solidno, glede obrabe bomo pa še videli. Si pa nikoli več ne kupim gum na "smrekico". So obupno glasne.
Odgovori
  • Informacija