Vse o kitanju...

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Alfač
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 26, 2004 5:17 pm

Akrilna barva odhaja,to definitivno drži,ker jih v novih mešalnicah ni več.Lak pa zaenkrat ostaja isti,s tem,da imajo novejši laki več suhe snovi in manj topil (ki so seveda kamen spotike);to so tako imenovani HS (high solid) laki.Razvijajo pa proizvajalci tudi lake na vodni osnovi.Sikens je kot prvi že predstavil vodni lak,vendar je z njim še precej problemov.Kot kaže so prihodnost avtoličarije vodne barve.Med drugim jih razvija tudi domžalski Helios.
Uporabniški avatar
darkoper
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ne vedu :?: , zdej vem :idea: če je res :doubt: .
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

dejte se tole temo pod sticky, zna prov prit kdaj pa kdaj.
Slika
nightrider31
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2004 4:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

zaenkrat delamo intenzivne zaloge akrilnih lakov in barv je pa res da z letom 2007 naj bi po evropski zakonodaji zmanjsali emisije topil tako da se bo izdelava osredotocila na vodne izdelke ter izdelke z manj topili
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

kupu sm barvo 2k + trdilc, mesam u razmerju 2:1 , pa je pomarncast ratal. a bi mogu dt se vec trdilca al pistola ni uredu diza je 1,5.
pistola je cist una ta pocen. z nitro barvami lepo barvam z njo.
Uporabniški avatar
Alfač
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 26, 2004 5:17 pm

Barvi je potrebno dodati tudi redčilo,običajno okrog 10%.Barva in pločevina pa morajo biti segrete na sobno temperaturo(20 stopinj C).Seveda pa je pomembna tudi lakirna pištola(zadosten pritisk zraka,velikost šobe...). :wink:
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

In samo nanašamje laka.Če je dosti materjala gor (2 roki lakiranja) malo pobrusi z vodobrusnim 2000 in spoliraj .

L.P.
v1goR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 45
Pridružen: To Jun 26, 2007 6:59 pm

ok, tema je recimo da prava..

mene zanima kk bi "prikril" praske na plastiki .. na sprednjem odbijaču. Dans me je ena ženska mal spraskala. Js sm se v krožnem vozu, ona se je pa vključevala .. in se ji zgleda ni lublo pogledat levo pa je direkt pred mene zapelala. Na žalost nism mogu dovol hitr ustavit in sm se jo mal dotaknu tk da mi je na odbijaču ostalo par prask ( ženska se je seveda na mene drla, pol si je pa verjetno prišla gor da je ona kriva in je kr šla :x ) .. na srečo je blo samo to, ni nič poknalo.
Je pa vseeno malo grdo videt, tk da če obstaja kak lahek "do-it-yourself" način bi js to prikril.. kak lak mogoče? se mi zdi da obstajajo tiste neke paste al kaj so že ko se v malih količinah dobijo pa se sam gor namaže pa potem spolira.. mi zna kdo povedat kej o tem?
BigBoobs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 12, 2007 12:06 pm

Pozdravljeni

Eno vprasanje.

Zadnjic avto pral in videl da imam na eni strani rjo, kar ne morem verjet, ne vem od kod in kako, pa se to po nakljucju odkril, mi lahko svetujete kaj naj storim?

prilagam sliki:
Slika

Slika

Moram pa omeniti, da na drugi strani ni nic, gre pa od zadnjih vrat proti prednjim, vendar se nekje neha.


Nemorem pa verjet, saj je avto 2001 :cry: :?

Hvala vsem
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Če je na eni strani rjavo na drug pa ne, je bil avto po vsej verjetnosti tam razbit in slabo popravljen.
BigBoobs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 12, 2007 12:06 pm

Majke mi, pa se nic ni bilo videti pa pri stepancicu so mi ga pregledali pred tem :( :cry:

In kaj mi svetujete?
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Za kaj bi moral biti razbit.
Niste nikoli videli fordov letnika nekje 99-02 kako imajo rjava vrata na spojih.

Kakovost izdelave pač.Voda je prišla med spoj in ga od notri ven razžira.
Zbrusi do golega,namaži z sredstvom za nevtraliziranje rje da uničiš še nekaj rje v spoju.Potem pa temeljna barva pa barva (samo glede na to da je pod gumo lahko samo temeljno ali šprickit kateri ima že dovolj antikorozijskega sredstva v sebi)
In si za leto ali dve dober :)

Dobi se pa tudi vosek katerega se našprica po spoju in zleze v spoj v katerem potem izpodriva vlago.
Slika Slika Freude Am Fahren
BigBoobs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 12, 2007 12:06 pm

Potem pravis da naj zbrusim do golega.

Mi lahko poves s cim je to najboljse zbrusuti? Lahko kar z merkovim papirom, pa kake debeline, grobosti, oz. kako se naj izrazim?
black
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 878
Pridružen: Ne Jul 31, 2005 12:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lož

Najbolje gre z scotch brite-om.Disk daš na vrtalno mašino in brusiš.
Slika


Sicer pa nimaš tako velike povšine tako da bi šlo tudi z brusnim papirjem dol.Granulacija ni tako važna.Vzemi prvo 80 in končaj z 120-150.Itak je pod gumo kjer ni vidt. :wink:
Slika Slika Freude Am Fahren
BigBoobs
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe Okt 12, 2007 12:06 pm

In ko zbrusim, tako da ocistim res vse, nato pa gor namažem sredstvo za nevtraliziranje rje in spric kit. Katero to dvoje mi priporocate?

Vprasam ker se tega nisem pocel.
Odgovori
  • Informacija