Uradni servisi

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

Se popolnoma strinjam, da je za "povprečnega uporabnika vozila" (pojem leti na motoroznastvo), cela štala kupit dele, samo ne razumem folka ki teži za nasvet, nazadnje pa ti pove, da itak misli peljat avto na pooblaščen servis. Jasno, da se ti zdi potem vse skupaj malo mim... ...še bolj pa se ti zdi mim, ko ti pol spet pride jamrat da je blo drago #-o

Ja 3.0 12v za tolk gnarja kot sem napisal. Bi se še vozil če nebi prišlo do manjše voznikove (moje) napake.... :mrgreen:
Uporabniški avatar
vizo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Jul 18, 2003 10:57 am

GTAm napisal/-a:hmmm, zdej ne vem, moj avto je že ven iz garancijskega roka, pa ga bom še vedno peljal na uradni servis, pa tudi mislim, da se na avte nekoliko spoznam.... torej....?

Malo drugače je če imaš avto star 10 let, tega tudi jaz nebi na poblaščeni servis vozil, če imaš pa avto star 2-3leta pa sigurno!!!!
Se povsem strinjam, moja bo še kar dolgo gledala uradne serviserje, ker se tam pač nekako bolje počuti. Če bi poznal osebno kakega mehanika, ki bi lahko tut zadeve poštimau, bi morda tud tja pelu, vendar ker ga ne je pooblaščeni servis nekak najbol rešitev. Se moreš pa pač zavedat da to tut občutiš na računu in moraš to pač sprejeti / plačat.
Slika
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Mene tudi izredno zanima, kdo bi za 60k na V6 zamenjal vse jermene, svečke in napenjalec. Pa pustimo tu olje.
Razen, če je dal gor rabljeno robo.
Slika
Uporabniški avatar
Italjan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1043
Pridružen: Če Avg 05, 2004 12:13 pm

stieber napisal/-a:Mene tudi izredno zanima, kdo bi za 60k na V6 zamenjal vse jermene, svečke in napenjalec. Pa pustimo tu olje.
Razen, če je dal gor rabljeno robo.
Z lahkoto. Pogledaš kolk so deli - ne original seveda, na oko izračunaš kolk ur del je in to je to.

Če bi dajal gor rabljeno, bi zamenjal cel motor :mrgreen:
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Italjan napisal/-a:Se popolnoma strinjam, da je za "povprečnega uporabnika vozila" (pojem leti na motoroznastvo), cela štala kupit dele, samo ne razumem folka ki teži za nasvet, nazadnje pa ti pove, da itak misli peljat avto na pooblaščen servis. Jasno, da se ti zdi potem vse skupaj malo mim... ...še bolj pa se ti zdi mim, ko ti pol spet pride jamrat da je blo drago #-o
Ja ce mislijo peljat na uradni servis pa res ne rabijo nasveta, pelje placa in to je to. Takih tudi jaz ne razumem, najprej te matra cel dan kaj pa ce bi tole kaj pa uno olje kaj pa tist tip, potem pa rece ja jest bom vseen pelju na pooblascen servis, stran vrzen cas.
Italjan napisal/-a:Ja 3.0 12v za tolk gnarja kot sem napisal. Bi se še vozil če nebi prišlo do manjše voznikove (moje) napake.... :mrgreen:
To me pa zanima predvsem, ker je ene par for kako prides veliko ceneje skozi kot v primeru da se naredi res tako kot je treba.
Prva je, da se ne menja hidravlicnega napenjalca jermena(v primeru, da motor rohni v alfi, v lanciah so imele tudi bimetalne-mehanske, ki pa so samo za odtenek cenejsi) ampak po moznost samo na novo pretesni ali se to ne.
Druga pa je, da se privarcuje nekaj ur dela in dve tesnili pokrovov ventilov, tako, da se zaznamuje TDC pozicijo na zunanji strani pri jermenicah, namesto, da se uporabi posebno orodje za fiksiranje odmicnih gredi. Vcasih to sicer ni problem, vcasih pa se zna zgodit, da je po takem posegu motor vsaj na eni glavi zamaknjen za zob. Tudi vecina ponaredkov teh dveh tesnil, ki sem jih drzal v rokah niso primerni - so iz drugacnih materialov, saj hitro zacnejo puscat (predvsem na sprednji glavi) ali pa celo pocijo. #-o
Ce pa je temu tipu h kateremu si peljal uspelo vse to narediti, kot je treba in s primernim materialom pa lahko recem samo kapo dol. 8)
Emperor of The Dark Realm
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Italjan napisal/-a:
stieber napisal/-a:Mene tudi izredno zanima, kdo bi za 60k na V6 zamenjal vse jermene, svečke in napenjalec. Pa pustimo tu olje.
Razen, če je dal gor rabljeno robo.
Z lahkoto. Pogledaš kolk so deli - ne original seveda, na oko izračunaš kolk ur del je in to je to.

Če bi dajal gor rabljeno, bi zamenjal cel motor :mrgreen:
Ok, povej ceno in kje se dobi recimo hidravlični napenjalec, ki ga omenja ShadowX. :)
Slika
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

SHadowX napisal/-a: Jaz osebno sicer se nisem nasel mehanika za alfo, ki bi mu upal pustit avto mirne duse, sem pac zelo dlakocepski in ljudi ki svoj biznis res obvladajo je nazalost premalo ...

Mah, men tudi ni jasno, smo zraven faking Italije, pa nimamo tud enga res profi majstra za Alfe. Ne vem no, ampak, očitno bo treba enkrat z Georgiom v Italijo, pa da vidmo, če sploh je na svetu kdo, ki zna te avte porihtat v nulo, pač, da bi zamenjal samo in izključno tist del, ki povzroča težave v avtu, ne pa da lepo počasi menjajo vse po spisku (in seveda colajo €€€), ti imaš pa samo en miljon poti sem in tja, na koncu pa avto (ne)dela itak spet čist enako kot prej. Menjat ole pa filtre zna vsak, rabmo profija.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
big foot
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Po Dec 27, 2004 7:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Najprej sem vozil avto k Nordu, pa mi je tip samo colal, pa za vsak klinc sem moral k njemu vsaj se po trikrat, da je sranje za seboj popravil. Ko sem pa enkrat prijamral da mi 155-ka ne vlece tako kot bi morala in da cuka, je pa kar nekaj kao cistil in posteno zacarinil in zatrdil da avto dela tako da bolje nebi mogel. Ko sem sam probal avto je bil seveda isti ku...!
Pol sem se pa usedel v avto in sel k Zegi. Samo da sem se pripeljal na dvorisce mi je takoj sam rekel da se avto nekaj cudno slisi. Popravil jo je v hipu (bili so zanic kabli od sveck in so pri visjih obratih prebijali), placal sem kable in nekaj malega za delo, kar je bilo 1/3 cene od Norda in nikdar vec nisem prisel na servis zaradi te stvari.
Mojo makino nebo odpiral nihce vec kot Zega!!! Glede nato da sem iz Lj mi je zares od rok, pa vseeno se splaca. Olje, svecke, filtre... pa itak lahko zamenja vsak bimbo. Zato pa res ne rabis pooblascenca.
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

MITT napisal/-a:
SHadowX napisal/-a: Jaz osebno sicer se nisem nasel mehanika za alfo, ki bi mu upal pustit avto mirne duse, sem pac zelo dlakocepski in ljudi ki svoj biznis res obvladajo je nazalost premalo ...

Mah, men tudi ni jasno, smo zraven faking Italije, pa nimamo tud enga res profi majstra za Alfe. Ne vem no, ampak, očitno bo treba enkrat z Georgiom v Italijo, pa da vidmo, če sploh je na svetu kdo, ki zna te avte porihtat v nulo, pač, da bi zamenjal samo in izključno tist del, ki povzroča težave v avtu, ne pa da lepo počasi menjajo vse po spisku (in seveda colajo €€€), ti imaš pa samo en miljon poti sem in tja, na koncu pa avto (ne)dela itak spet čist enako kot prej. Menjat ole pa filtre zna vsak, rabmo profija.

Misliš z mano! Mah nazadnje sem odcolal bogato $$$$ za servis na 100.000 kmejev na moji 147, pa vendar pravim. Zaenkrat poznem le te stručkote in mislim da je točno to TO, kot si napisal: zamenjajo le del ki nagaja in ne vse po vrsti. Pri nas sem jaz že zgubil voljo iskati kakšnega pametnega maistra, tako da Bigot rules =D> =D>


Bo še GTA kaj napisla, ker tudi pozna sceno v Bigotu :mrgreen:
Lp G.A.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-bil sem pri Petrovčiču na prvem servisu 20 000km,plačal 31 600sit,tudi prejšnje sem servisiral pri njemu,vedno se je dalo zmenit če je treba

-sprašuje kaj je z pogodbo z Alfa-klubom,ker mi ni upošteval članstva
-vodstvo ukrepajte,imam občutek da nas na štajerskem zapostavljate :doubt:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

:?: S Petrovčičem je blo že zdavnaj urejeno. Nevem kje bi se lahko zalomilo?
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-najboljše bi bilo da ga ponovno kontaktirate,da boste slišali za kaj gre!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Bomo porihtal. :x
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

alfafil napisal/-a:-najboljše bi bilo da ga ponovno kontaktirate,da boste slišali za kaj gre!
Ja ni bilo urejeno, res je :wink:

Stara pogodba se je izgubila, toliko o tem :evil: .Sedaj ko sem spravljal pogodbe v red, sem tudi naročil Urošu naj uredi z novo spremenjeno pogodbo tako kot se šika in naj mi pošlje direktno meni na moj naslov.Pa očitno še ni uredil, tako da Uroš boš prosim čimpreje poskrbel za tole :?:
Lp G.A.
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

kako to pa da stepancic nima pogodbe z nami? niste kontaktirali vseh ali se ne odzovejo?
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Odgovori
  • Informacija