GPS navigacija

Tehnična vprašanja, ki se dotikajo različnih modelov

Moderator: Tehnika moderatorji

Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Hm, zanima me če je možno kupit gps receiver da bi ga nato priklopil na en cheap avto lcd in bi zadeva funkcionirala? Oz se da dobit takšen gps da nima svojega lcdja ampak ga lahko prosto priklopiš na drugega? Ker bi rad čimceneje nekako prišel skozi :)
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ni mi čisto jasno kaj bi rad imel, navigacijo na cheap avtoradiu s popvezavo na GPS reciver ??? razumem pravilno ???
Uroš
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Ja, na nemškem ebayu se dobi polno te cheap robe - poceni lcdji, radiji z vsemi mogočimi funkcijami itd. Razmislju sem v smeri da kupim GPS receiver (tiste za 15 jurjev) in lcd ekranček ki bi prikazoval pač podatke. Zdej nevem kako bi podatke iz receiverja sploh prenesel na ekran ker pri usb receiverjih in npr laptopom je na laptopu namescen program ki zna podatke razbrati in jih posledicno tudi prikazuje. Pod drugo me pa zanima, če obstaja v prodaji GPS BREZ zaslona na katerega se lahko poljubno priklopi katerikoli lcd.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

mislim da ti to ne bo uspelo, ker nimaš kam naložit programa.
Nabavi se en dlančnik ki deluje v windovs okolju (po možnosti z anteno GPS)pa gotovo, in se ne zajebavaj s tem
Uroš
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

No, našel sem TO zadevo in me zanima, če bi se dalo na to naložit slovenske karte in slovenski govor (če je to nasploh možno?). Mogoče piše v opisu izdelka a je nažalost moja nemščina zelo šibka :) Je nasplošno zadeva v redu oz ali se lahko primerja s kakšnim garminom?
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ne priporočam ti tega, ker nisem nikjer zasledil da deluje v windows okolju, tako da bo bolj problem s kartami, pravgotovo pa pozabi garmina v tej kombinaciji, edino kar ti podpira tom tom, igo, garmin, mio... je PDA
Uroš
Exorcist
Alfist
Alfist
Prispevkov: 437
Pridružen: To Avg 10, 2004 2:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Hm, a ne gre to tak, da se mape nalozijo na SD kartico (v windowsih) le-ta se pa porine v napravo in nej bi delalo? Mislim, sem čisti laik kar se navigacije tiče tak da niti nevem kaj je PDA, mio itd :) Kar me zanima je, če lahko na kartico naložim npr Adriaroute in bi pol zadeva funkcionirala. Al je vse odvisno od hardwarea oz softwarea tiste škatle? :) Hvala za vse informacije
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

garmin je zelo dobro zaščiten in ni tako enostavno, nekatere navigacije npr I-Go ali Mio se naložijo na sd ... pogoj pa je da je na napravi windows mobile ki pa se nahaja na dlančnikih (PDA).
Skratka to tvojo idejo si čimprej odmisli in si nabavi nekaj takega:
http://www.idealo.de/preisvergleich/Off ... emens.html
ali
http://www.pdadb.net/index.php?m=specs&id=496

tukaj bo delalo sigurno !, imaš gor tudi predvajalnik za filme,mp3, povežeš z radijem in gotovo
Uroš
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Bi mi kdo lahko svetoval kje bi po dobri ceni kupil GPS in katera firma bi bila najbolj primerna, ter koliko so okvirne cene?


Lp
145 QV,33,145,147,159 TI
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pomoje je najbolje, da kupiš kaj od Garmina....

PS
A zdej bo pa propadla naveza racing-via michelin :lol:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

_BiStRi_ napisal/-a:Bi mi kdo lahko svetoval kje bi po dobri ceni kupil GPS in katera firma bi bila najbolj primerna, ter koliko so okvirne cene?


Lp
kupi si dlančnik z vgrajeno gps sirf3 anteno, npr fujitsu siemens loox 560 ali kaj podobnega, in lahko daš gor adria route, Igo (priporočam), tomtom... ali kaj ti duša poželi...

Slika
Uroš
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Men je pa tale dlančnik zelo všeč:

Slika

pa še licenčni tomtom zraven dobiš, za pokušino, men je sicer iGo ful boljši in lepši.

Pri nas 550€, v Avstriji pa od 330€ naprej.
Me spomni na študentska leta v MB ko smo računalniške komponente švercali, v študentu sestavljali računalnike, jih dobro prodali in še z MWst služli :mrgreen:
Ah kje so tisti cajti :D :D :D :D

Sicer pa za vse ki kupujejo v Avstriji, en zelo uporaben link:
www.geizhals.at

Mariborčani ga itak vsi poznate, drugače pa gre za stran ki je po funkciji enaka naši:
www.ceneje.si

Skratka najcenejši nakupi v Avstriji ali EU, karkoli pač hočete.
Corleone
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Sr Avg 23, 2006 11:25 am

Najboljša rešitev je tudi po mojem mnenju dlančnik katerega lahko naložiš karkoli (tudi sam sem en čas uporabljal Asus P535 z iGo navigacijo)

če pa iščeš bolj preporosto in cenejšo rešitev pa je dobra izbira Navigon ki je bil že na več testih dobro ocenjen.. tudi boljše kot garmin

tu je zelo poceni

http://www.comshop.si/article.asp?ArticleID=53248

še v avstriji ga ne dobiš ceneje :D

http://geizhals.at/a244848.html
Uporabniški avatar
Tadej TS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Avg 07, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

jest mam fujitsu siemens pocket loox z I go
dela zadave ful super...
bols k kak garmin.. mam tud tom tom - ov software in se navman ki pa zal se nima popolne slovenije ma pa eno dobro stvar kaze omejitve vseh cest po katerih se voziš...

LP
T.
lepotica v črnem
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Tudi i-Go omogoča prikaz omejitev na cestah po katerih voziš. Zadeva dela presenetljivo dobro, 10m za tistim ko vidiš znak se ti tudi na zaslonu prikaže sprememba omejitve hitrosti.

V Italiji dela super, v SLO, pa malo manj, ampak še vedno na glavnih cestah kaže.
Odgovori
  • Informacija