Zadnje novice

Avtoradio: menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Re: Avtoradio - Menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

OdgovorNapisal/-a J1897 » Pe Jan 12, 2018 8:10 pm

S temi kabli sem rešil. Za USB v predalmi ni bilo treba odmontirati predala, to pa zato ker sem odmontiral celotno armaturko :) GPS anteno pa sem montiral kar v sredinski tunel blizu ročice menjalnika. Se paše vedno ubadam s pomanjkanjem prostora za kable in konektorje, tako da bom najverjetneje ponovno podiral armaturko. Prostora za radiem dobesedno ni.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Vozilo: Alfa Romeo Brera

Kraj: Tolmin

Re: Avtoradio: Menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

OdgovorNapisal/-a J1897 » To Jan 16, 2018 8:21 pm

Evo, problem končno rešen. Z manjšo predelavo se je kable spravilo med radio in števce, tako da zdaj armaturka končno zgleda tako kot mora. Sliko bom ob priliki napopoal v galerijo. Če pa koga zanimajo kitajski androidi na aliexpressu - zadeva deluje dobro. Zvok je boljši kot pri originalnem radiu, navigacija (iGo) deluje dobro, na radio pa je možno montirat še miljavžnt stvari, katerim sem se sam odpovedal. Osebno mi je super to, da zadeva izgleda serijsko, gumbi na volanu delajo (možno je tudi menjati funkcije).Tako da kar se samega radia tiče, nimam pritožb.
Če se bo slučajno še kdo odločil za nakup tovrstnega radia, samo opozorilo - v kolikor ima vaša Alfa Bose ozvočenje, stvar ne bo delovala brez manjšega posega na žicah (nič resnega če se vsaj malo spoznaš), če pa je avto opremljen z Blue&Me, pa je potrebno kar nekaj telovadbe, da vse kable spravite za avtoradio na tak način, da radio lepo sede v armaturo. In več stvari kot na radio priklopite, intenzivnejša je ta telovadba :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak

OdgovorNapisal/-a TheRealDeal » Sr Jan 17, 2018 4:52 pm

Potem si vzel takega kot imam jaz ? Meni je tudi to všeč, da izgleda kot OEM oz ne izstopa.

Edit: Izbrisan kopiran zgornji citat ...
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a vučko » Sr Jan 17, 2018 5:48 pm

Samo tolko v informacijo. Geslo za vstop v napredne nastavitve je vsaj pri mojem: 126 Meni je to prišlo prav pri nastavitvah BT avdio signala in signala jakosti GPS glasovne kontrole. GPS je bil kljub drsnikom na full premalo slišen, BT pa se sploh ni slišalo, če nisi bil prav res pozoren. Mogoče so proizvajalci to slabo nastavli po defaultu. V teh nastavitvah se lahko nastavi "čudo" npr. module, splošno jakost zvoka, zagonski logo itd. vendar pa se jih ne gre spreminjat če ne veš za kaj se gre. Ne vem kako je z ostalimi telefoni in prostoročnim telefoniranjem, vendar z razliko od službenega avtomobila, mi BT povezava telefona in tega radija drži telefon cel čas "zbujen", kar se konkretno pozna na bateriji. V službenem avtu oz BT slušalki ta povezava troši bistveno manj. Če bi še alfa po defaultu imela dober sprejem na anteni bi blo še bolje. Je pa res da mi tale radio lovi bistveno bolje od prej originala. Bo pa potrebno še kamero dat gor, kar pa pomeni malo več razdiranja zunaj in znotraj. A je kdo slučajno že zmontiral kamero v ohišju lučke tablice slučajno? Je pa sedaj dobra stvar tega radija, da ga dobiš iz skladišča v Nemčiji. Ko sem ga kupoval julija je bil to še uvoz, carina in je bil ca. 100 EUR dražji. In pa.... Oči na cesto!!!
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Ajdovščina

OdgovorNapisal/-a TheRealDeal » Sr Jan 17, 2018 6:09 pm

Mene pa edino zmoti, da ko odklenem avto, se radio prižge za 3 sekunde in potem ugasne (rest mode). Potem ko daš kontakt pa se normalno vžge in ostane prižgan. Sicer to ne povzroča nobenih težav, le malo hecno je. Je pa rešitev za to, da ga ročno ugasneš in ne z odvzemom kontakta.

@vučko. Jaz nisem imel noben problemov z glasnostjo in preko "bluetooth" in in z navigaijo (sliderje v iGO je trebalo malo premaknit). Jaz opažam, da pri meni malenkost slabše lovi postaje od originala. Se pa strinjam z zadnjim stavkom "OČI NA CESTO!".
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Član Alfa Kluba:Član Alfa Kluba

Kraj: Zagorje ob Savi

OdgovorNapisal/-a J1897 » Sr Jan 17, 2018 8:59 pm

Kar se bluetootha in prostoročnega telefoniranja tiče, ne bi vedel kako se obnese ker ju ne uporabljam. Na glasnost navigacije pošteno povedano tudi nisem bil pozoren,mi je pa superker je zvok napram originalu boljši, radio lovi enako kot original, pa končno lahko spravim vso muziko na USB/spominsko kartico.CDji so mi parali živce, ker dejansko v Breri ni odlagalnih mest za več kot par CDjev :lol:
To, da se da radio naročit iz nemčije je pa itak zmaga .- zadeva pride v parih dneh, pa še FURSa ni treba financirat :mrgreen:
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak

OdgovorNapisal/-a tvrdko » Pe Jan 26, 2018 9:16 pm

Zdravo
Danes med voznjo mi navigacija zasveti belo in od takrat sveto so belo oz. Je bel displey.

Radijo oz. Cd se vrti normalno.

A se je komu kaj podobnega zgodilo?
tvrdko
Alfa Junior
Alfa Junior
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa 159 jtdm 8v

OdgovorNapisal/-a vučko » So Jan 27, 2018 6:13 pm

A je display cel čas bel, al sam na navigaciji. Si poskusil resetirat enoto skozi luknjico na sprednji strani po navodilih? Meni se je enkrat ob zagonu avtomobila in radia istočasno sistem mal zmedel, sam to zaradi sesedanja napetosti, drugače pa belega displaya še nisem doživel ali pa karkoli povezanega z neodzivanjem. A bi bilo možno, da če ti to dela samo na navigaciji, da ti je šla SD kartica z mapami?
vučko
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Kraj: Ajdovščina

Re: Avtoradio: menjava za aftermarket 2 DIN enoto - AR 159

OdgovorNapisal/-a b_bay » Po Apr 02, 2018 1:27 pm

Avgusta bo skoraj eno leto, odkar mi se doma valja nov radio / navi.
No zaradi ocitno moje nesposobnosti, ga se nisem uspel vgraditi. Nesel sem ga enmu, da ga vgradi, ampak so potrebni se dodatni deli, jaz pa ne vem kaj naj kupim.

Torej imam kupljeno sledece:
1.) https://www.ebay.de/itm/6-2-2-DIN-Autor ... SwNRdX~GM5

2.) https://www.ebay.de/p/Alfa-Romeo-101150 ... 4097.l9055

Potrebujem se CAN-BUS adapter.
Problem je bil, ko sem star radio izklopil in to vgradil so zaceli kilometri na stevcu utripati. Torej ta del, ki je poleg radia niti ne vem zakaj je sploh tam...
Sem se ze private pogovarjal z 2 clana, ampak potem na koncu nisem vec vedel kaj kupiti.

Ali je to ta CAN-BUS adapter za Alfo 159?
https://www.ebay.de/itm/ALFA-ROMEO-159- ... Sw-29ZW-2-

Ter na zadnje - kdo bi imel znanje vse skupaj zvezati in mi vgraditi radio? Seveda ne zastonj!

Res prosim za pomoc.
b_bay
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

OdgovorNapisal/-a b_bay » To Jul 17, 2018 7:18 pm

Kako po menjavi radia zrihtat, da kilometri ne utripajo? Se je kdo s tem primerom ze srecal?
b_bay
Alfa Member
Alfa Member
Uporabniški avatar
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDM 170KM

OdgovorNapisal/-a TribesMan » To Jul 17, 2018 8:16 pm

Narediš Proxy alignment z MultiECUScanom...
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Uporabniški avatar
Vozilo: Something else

OdgovorNapisal/-a SilverMan » To Jul 17, 2018 8:55 pm

... prej pa še preveriš, če sta CAN liniji na ISO konektorju pri novem radiju uporabljena za kaj drugega in se vtikata v CAN promet. Če brez radija ne utripa, je težava to.
SilverMan
Alfa Freak
Alfa Freak
Uporabniški avatar
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT

Kraj: Črnomelj

Prejšnja

Vrni se na 159, Brera, Spider

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov