Polosovina / Pogonska gred - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
S-trMa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jul 02, 2015 10:47 pm
Vozilo: AR MiTo 1.4 16V
Kraj: Šentjernej

Zdravo.

Že nekaj časa se borim s svojio AR 159. Imel sem težave s tresenjem, zamenjal sem obe pogonske gredi za General Ricambi obnovljene, pa je čez 2 tedna spet treslo, potem sem jih reklamiral, dobil druge General Ricambi in je bil 2 meseca mir. Pa se je spet pojavilo tresenje in sem si mislil, da je GR pač sranje in kupil nove neobnovljene SKF pogonske gredi in sem imel cca pol leta mir. Zdaj pa spet čutim, da se nekaj dogaja in že malo trese.

Mi je malo čudno, da tako na hitro crkujejo te gredi. SKF sem imel mnenje, da je dobra roba, vsak kar se ležajev tiče. Je lahko kaj drugega na avtu krivo, da pogonske gredi crkujejo prezgodaj? Menjane imam tudi vse nosilce motorja in nosilec menjalnika.

Hvala, LP



Edit: Premaknjeno v obstoječo tematiko, v kateri si že tudi sam predstavil in reševal svojo težavo o tem ....
Sekret italijanski.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Moja izkušnja je taka, da namerno ali nenamerno nižanje zelo slabo vpliva na razpoloženje polosovin.
Pri moji sem pred dvema letoma in pol opazil, da ima notranji zglob desne polosovine zračnost, zato je avto veselo tresel v določenih pozicijah podvozja. Po menjavi polomljenih feder in zdelanih amortizerjev spredaj se je zadeva izboljšala v takšni meri, da sedaj zdelan zglob lepo sodeluje :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
MatejM
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Jul 21, 2019 8:42 pm

Sicer ni bilo na Alfi, ampak vseeno;
Menjani obe osovini, menjani blazilniki, menjane vzmeti, menjani zavorni koluti spredaj in zadaj, pnevmatike 5x balansirane pri razlicnih vulkanizerjih...
Treslo je volan, med 120 in 140, visje gor je nehalo.. Ravno v tem obmocju, kjer se vecinoma povprecno pelje.
Razlog: Nexen n8000!
Zakaj nisem ze prej menjal gum? Ker so bile nove, uporabljene eno poletno sezono in mi niti na misel ni prislo, da bi bil to vzrok.
Po menjavi pnevmatik z drugim proizvajalcem je bilo tako kot mora bit!
Dimenzija 225/45/17, Opel Vectra karavan.
Uporabniški avatar
S-trMa
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: Če Jul 02, 2015 10:47 pm
Vozilo: AR MiTo 1.4 16V
Kraj: Šentjernej

Hvala za odgovora.
grega983 napisal/-a:Po menjavi polomljenih feder in zdelanih amortizerjev spredaj se je zadeva izboljšala v takšni meri, da sedaj zdelan zglob lepo sodeluje :D
Sem bil tudi pri mehaniču, sva gledala amortizerje, pa pravi, da so OK... so bili pri tebi tudi videti OK, al so bili dejansko zlomljeni fedri in amortizerji čist hin?
MatejM napisal/-a:Razlog: Nexen n8000!
Hvala za predlog. Je pa treslo že na Dunlop, potem sem menjal tudi gume in mam Michelin Primacy, trese pa tudi na zimskih Michelin Alpin... tako da konkretno v mojem primeru to ziher ni.
Sekret italijanski.
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Amortizerji po 200+ kkm ne moreš rečt da so dobri, ena fedra je bila zlamana, obe sprednji pa imenitno posedeni
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Obrabljene pogonske gredi tresejo ob obremenitvi, se pravi pri pospeševanju, drugače ne. V kolikor so tresljaji prisotni stalno, potem bo nekaj drugega.

Pri 159/Brera dizlih rado obrablja notranji troglavi zglob. Samo skoraj zagotovo ne na par mesecev.
Odgovori
  • Informacija