Povečanje moči/ Chip tuning: JTDm - AR 159/ Brera/ Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

b_bay napisal/-a:Motor suh kot poper...
Potem je nekaj narobe, pa tega še ne veš...
:mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ok, pustimo zdaj to, kdo ima najboljšo Alfo na tem forumu, vsak ki redno spremlja forum si je že iz prebranega lahko ustvaril svoje mnenje. No, moja že ni takšna, da bi lahko tako samozavestno kot ti trdil, da spada med najboljše. Motor je lepo masten, isto 2.0 kot tvoj. Ni niti čipiran pa mi popolnoma zadostuje. Ti praviš, da želiš 250 km, da bi prišel do tega si pripravljen dati 3k €. Avto si čipiral. Tribes trdi, da ni neke hude razlike med čipirano 2.0, kar je tvoja, ki ima okoli 200 konjev in čipirano 2.4 ki ima okoli 240 konjev. Tribesu bomo kar verjeli, a ne? Ti hočeš konje, 250 pravis. Večina ti svetuje 2.4 motor, čipiran jih ima 240. Ne, rečeš ti, prodam je ne, je kupljena v Avstriji, tukaj nihče niti ne pomisli, da bi lagal glede prevoženih kilometrih. Potem pa naj kupim eno 2.4 z 2x prevrtenimi kilometri?? Tega ne razumem, kako prevrtenimi, saj si v Avstriji?!
Svetujem ti, da prespiš še enkrat vse, Tribes ti je lepo razložil zakaj ne bi bilo najbolj pametno preveč "šariti" po motorju, razmisli še enkrat o vsem, ali res potrebuješ tistih dodatnih 40 konjev. Glede mojstrov iz Bosne, moja izkušnja je, da večina nima pojma. Samo enkrat sem šel delat mali servis doli, ker sem bil ravno na obisku. Nikoli več. Že samo, da je vijak na karterju odvill je porabil pol ure, improviziral nekaj z dletom ker je z neprimernim ključem požrl vijak.... V glavnem katastrofa. Doli praktično ni Alf in res moraš vedeti komu daješ avto v roke.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

b_bay napisal/-a:Malce bedni odgovori. Zakaj bi rabil 250HP? Zakaj bi rabil sploh 2.0 masino, ce se lahko peljem s cliotom za jurja?

Jaz imam po mojem misljenju eno boljsih, ce ne najboljso Alfo na tem forumu in ni sans, da bi prodal tak avtomobil, samo da bi vzel 2.4 masino z 2x prevrteni kilometeri.

Moja ima sedaj 176k realnih, kupljena v Avstriji in tle ni debate o prevrtenih kilometrih. Servisi na 10k-13k. Motor suh kot poper...
Sem vedel, da ne boš razumel mojega odgovora.
159JTDm
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 81
Pridružen: Če Jun 27, 2019 2:51 pm

Pravis, avto maš čipan na 200KM, mel bi 250KM,2.4 pa nočeš kupit. Ja OK, pol pa mal poglej po racechip in njim podobnih produktih, pa tist kup,pa dej zraven priklopi :D Boš mel extra konje....in "veselico" da te bo minilo veselje do življenja :D
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

mene je vmes 2x prijelo za podoben projekt iz 1.9 po prebiranju norih angležev :mrgreen:

k sreči me je obakrat minilo :lol:
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

a mi dovolite malo sarkazma :mrgreen:

Pa kupite si že bencinarja in nehajte jamrati kako dizel ne gre nikamor :mrgreen:

LP
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Prvih 30 konjičkov je najcenejših.
Nato gre zadeva eksponentno v višave...
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Ali gre pri Alfi 159 2.0 100kW za enak motor kot pri 2.0 125kW? Kako je s čipanjem 100kW-ne?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Enak motor, drug menjalnik.
chrush
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Po Jun 01, 2009 11:38 am
Vozilo: Alfa Romeo 159, Alfa Romeo Stelvio
Kontakt:

Hvala za hiter odgovor. Kaj pa tozdaj pomeni, da je programsko omejen in se da omejitev odstraniti in nato se programsko dvigniti na cca. 200HP? Ali to zaradi menjalnika ne gre, ker tega nebi zdrzal? Ali je potem bolje kupiti 170HP in se z njo igrati naprej?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Se da odpret na 200HP, edino navor je dobro malo omejiti...
Odgovori
  • Informacija