problem pri speljevanju

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Tadej TS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Avg 07, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pozdravljeni!

Imam 159 z dizlski motorjem 1.9 Jtd-m (150km)

in občasno se mi zgodi da, ko hočem spelat mi avto enostavno crkne, kod da nebi mel dost moči, je treba spelat k pri kakem bencinarju z mal gasa...
nisem to navajen od dizla...
kaj sele v kak vecji klanec hill hold rata cist nuporabna zadeva ker avto itak porabi več časa da dvigne obrate kod le ta drzi avto...

A ma se kdo podobne probleme?
al morda z avtom kej ni uredu, lohk pa tud jest ne znam vozit...
sam sem mel prej druge dizle in v kakoli klanc si sam sklopko spusti in avto je lezu brez problema tud pri 2 tonah skupne teze in sam 112km....

LP vsem
T.
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Meni se ful klima pozna, rabiš kar na gas stopit, brez klime se da tudi brez gasa v hrib speljati. Je pa tvoj avto tudi bistveno težji od mojega, mogoče je tudi v tem problem.
Uporabniški avatar
Tadej TS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Avg 07, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

hvala! Bom se dons probal brez klime...
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

Dejstvo je, da so te 16v mašine malo bolj boge do 1500 obratov, se boš moral kar navadit tudi na gas stopit pri speljevanju.


Aja, dobrodošel na forumu!

Pokaži še kako slikco od svoje makine v galeriji :)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ja, alfini dizli se obnašajo malo bolj "bencinarsko", kar je vsaj po mojem mnenju dobra stvar (vrti se do 5000rpm, dober zvok...). :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Pahi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Avg 11, 2005 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Začetek težav z LMMjem. Tudi meni se je začelo tako dogajati, na koncu sem pa že komaj speljal, pri prižgani klimi mi je znal pa tudi crkniti. Danes sem za test odklopil LMM in ... avto spet vleče tako kot treba.
Cuore Sportivo
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pahi napisal/-a:Začetek težav z LMMjem. Tudi meni se je začelo tako dogajati, na koncu sem pa že komaj speljal, pri prižgani klimi mi je znal pa tudi crkniti. Danes sem za test odklopil LMM in ... avto spet vleče tako kot treba.
Glede na to, da je avtomobil nov, je malo verjetno, da bi odpovedal LMM.

Lp
Uporabniški avatar
Vocko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 849
Pridružen: Pe Maj 18, 2007 11:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šmarješke Toplice

On je navajen speljevati BREZ gasa sploh, pri 159-ki pa to ne gre in ga moti. Torej pri normalnem speljevanju ne crkuje...
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mal off topic, sam opažam da pri alfah klima dela velke težave ko je prižgana....v smislu da ful moči avtu pobere. Tud pri men je tko, sicer 1.6 boxer motor, sam vseen ko jo ima prižgano je občutno avto zamorjen. Pri kakih drugih avtih nism opazu take razlike.
Uporabniški avatar
Tadej TS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Avg 07, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ja res je pri normalnem spejlevanju z gasom ne crkuje se mi sam včasih zgodi k dam premal gasa sploh k so obrati okol 1000 ce je nad 1500 ni problemov...

se mi zdi če bi blo kej narobe da bi skoz crkval...

LP T.
lepotica v črnem
Uporabniški avatar
Tadej TS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Avg 07, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kaj pa je to LMM?
lepotica v črnem
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Merilec pretoka zraka ;)
Uporabniški avatar
Tadej TS
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Avg 07, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

hvala
to mi je enkrat slo pri citroenu je to cist drugač ker avto tud pol ne gre nikamor
tle pa brez problema tud 240 z mal zaleta po kakem klančku...
lepotica v črnem
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ja super gre 1.9 JTDm. Od moje punca mama jo ima in smo z polno prtljage in 5 oseb po vsaki ravnini več kot 200km/h in zelo lepo od 1800rpm vleče (glej - prlima v sedeže :P)

Tebi pa želim veliko varnih km, ki jih boš 100% imel kakor dobro je narejen. To da v breg ne moreš speljati brez gasa mene ne bi skrbelo, saj 16 ventilov je ponavadi v avtih, ki se preganjajo v višjih vrtljajih... in razvijejo največjo moč tudi tam, ne pa kot 8 ventilov značilnih za nizko-turne motorje ;)
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Bjorn napisal/-a:mal off topic, sam opažam da pri alfah klima dela velke težave ko je prižgana....v smislu da ful moči avtu pobere. Tud pri men je tko, sicer 1.6 boxer motor, sam vseen ko jo ima prižgano je občutno avto zamorjen. Pri kakih drugih avtih nism opazu take razlike.
Men nč moči ne pobere, če je klima pržgana al pa ne, za spelat samo malo pobožam gas pa gre, ni važno topla ali mrzla, breg ali ravnina, samo da obrati prebijejo številko 1200.
Odgovori
  • Informacija