Alfa 159 po 100.000 km

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
KRT
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup Alfe 159 SW 2.4JTD, z vsem sem zadovoljen skrbi me edino kvaliteta izdelave. Kot vidim po forumih in člankih so kvaliteto zelo izboljšali, tako da z 159 ni kakšnih ponavljajočih težav.
Me pa zanima, kaj se z njo dogaja po 100.00 kom, saj sam delam približno 75k km na leto in ne bi rad ščasoma imel orkester čričkov in odpovedujočih malenkosti, če malo karikiram.

Skratka rad bi slišal umirjeno mnenje vas, ki ste naredili več kilometrov z avtom ali pa ste imeli priliko vozit kako 159 z večimi kilometri.

Hvala!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Ekola, moje skromno mnenje, čeprav ne vozim več Alfe. (na veliko žalost!!!)

Prej sem vozil 2x164-ko in kasneje 200+k km 155-ko. Veliko je vedno govora, da je alfa po parih letih ali pa po določenem številu km čisto razškatlana. Iz izkušenj trdim, da to ne drži. Imam veliko izkušenj z "superduper" avtomobili in tudi sam vozim avto, ki ga kar kujejo v zvezde (namesto v blato) glede kvalitete.

Z AR159 nimam praktično nobenih izkušenj, razen "testnih" km z več različnimi 159-kami. Res pa je, da so bile vse bolj nove. Že predhodni modeli, ki sem jih omenil, so bili dobro sestavljeni. Če so napram predhodnim še dvignili kvaliteto izdelave in uporabe materialov, se nimaš kaj bati. Motorji so sigurno v špici, da ni kake pretirane bojazni. Seveda moraš avto vsaj osnovno redno vzdrževati.

Vsekakor pa moraš sam narediti kak km z izbranko. In bognedaj, da pri svojem odločanju poslušaš izjave Anti-Alfistov. Upoštevaj nasvete in mnenja nevtralnih posameznikov.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

čričkov in podobne navlake boš imel podobno število kot v BMW 3 ali A4 ,
kritična točka je armaturka-rešetke zračnikov, vendar vedno na istem mestu in servisi to že po defoltu zrihtajo. Drugje pa zelo redko.
Ž.doba motorja je primerljiva z TDI-ji tako da ne pričakuj kake večje okvare.
Skratka avto ti da ogromno veselja, brez nekih velikih problemov.

Res pa je da moraš vsaj malo tudi razmišljat s "tičem" :) ker sicer dobiš za manj denarja avto, ne pa AVTO.

KUPI
Uroš
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

V čem pa je bil problem zračnikov na armaturki?
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ko jih ohladi klima škripajo, na servisih je težava znana in uredijo
Uroš
Uporabniški avatar
KRT
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 6
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MS

Z motorji nisem prčakoval težav, bolj me je skrbel ta mit o razštelanosti ostalih delov po večih kilometrih.

Sem se pa kljub mitu praktično že odločil, malo me je edino presenetil podatek, da se na TI čaka 5 mesecev, sem pričakova 3.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

lani ko sem jaz naročal še TI ni bilo možno naročat, tako da sem vzel distinctive in ogromno opreme dodatno, pač kompromis
Uroš
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

tudi sam sem se odločil za TI opremo in k sreči se je nekdo odpovedal avtomobilu ker jo ga je naročil lani maja dobava je pa bila januarja letos...tako da sem takoj zagrabil priložnost in ga vzel.drugače pa mi je prodajalec rekel da če bi jo naročil januarja bi jo dobil nekje konec septembra ... :(
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Objavi slike, kaj še čakaš. Da se še drugi malo slinimo :lol:.
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

čakam ugodno vreme da jo bom sploh lahko poslikal,..upam da kmalu
Odgovori
  • Informacija