HID Xenon-kit – AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Johnbesnil
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 121
Pridružen: Če Maj 10, 2012 10:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Torej, Jaz se tudi zanimam za vgraditev xenon luči v AR159. Zanima me kateri kit se splača kupit, ker na trgu so od 30 eur čunga lunga do nekateri kot so od Siemensa. Ponujajo mi Bosch-ove, sam v sloveniji ne najdem nikjer. Mogoče gre za kakšno kopijo?? In ne morem se odločit med 4300K in 6000K, mi lahko kdo pove prednosti/slabosti, izkušnje?

Hvala vnaprej!
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Tole temo si mal preberi: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... 8a&start=0

In pa še tale izsek iz teme:
Creed napisal/-a:No vsi xenonaši...get ready for action :lol:

Mislim da nam je usem znano kam to pelje....podobno kot zgodba na POPu z drag-i v LJ.

Citiram iz A.com:
Baje blo lih dons po radiu neki o teh xenon stvareh.. se mi zdi da "Kje pa vas čevelj žuli?" Fotr mi je razlagu da bla baje neka nesreča, ko je nekdo s xenonom zaslepil druzga in tko naprej.. samo na vem kakšna bla celotna zgodba oziroma kako se je zadeva končala.. so pa baje rekl da policisti to premal preverjajo in da nej bi začel bolj... tko da... ni to najbolš
Pravilno si slišal. Jaz sem jo slišal šele proti koncu, ker nisem bil pozoren. Mislim, da se je eden pritoževal nad kiti. Kasneje so pa govorili tudi o pravnih posledicah.
Bilo bi dobro poiskat posnetek oddaje v arhivu vala 202.
Je pa možno, da se bodo plavci vsaj zdaj angažirali pri preverjanju.
posnetek oddaje "kje pa vas cevelj zuli?"
http://www.rtvslo.si/media.php?id=10839 ... ue&rm=true (pri 17min dalje)

:doubt: #-o

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Johnbesnil napisal/-a:Torej, Jaz se tudi zanimam za vgraditev xenon luči v AR159. Zanima me kateri kit se splača kupit, ker na trgu so od 30 eur čunga lunga do nekateri kot so od Siemensa. Ponujajo mi Bosch-ove, sam v sloveniji ne najdem nikjer. Mogoče gre za kakšno kopijo?? In ne morem se odločit med 4300K in 6000K, mi lahko kdo pove prednosti/slabosti, izkušnje?

Hvala vnaprej!
4300K je bela svetloba, 6000K je modra svetloba. Priporočam 4300K, ki ima tudi najboljšo svetilnost in najmanj izstopa.

Jaz sem 2x v GTV-ja kupil najcenejše iz Bolhe. Prvi 6000K mi je držal pol leta, mogoče kaj več, pa so šli balasti, drug 4300K pa še dela po nekaj letih. Prvi je bil 70€, ta drug pa malo prek 50€.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pozdravljeni!

Imam težavo s ksenon balastom; kupil sem že dva rabljena balasta in pri obeh imam to smola, da mi žarnica parkrat utripne, nato pa ugasne. Zagotovo je balast kriv, ker sem dobrega premenjal iz desne na levo in tako izločil krivdo žarnice (še prej sem žarnici zamenjal).
Nov balast stane 400 EUR, rabljenih mi pa ni več za kupovati (razen z garancijo), ve mogoče kdo, ali se ti balasti dajo tudi popraviti in kdo bi to naredil?
Hvala
Uporabniški avatar
RooooK
Alfist
Alfist
Prispevkov: 329
Pridružen: Če Nov 01, 2012 11:39 pm

Jst mam enga ki ugodno zrihta balaste,nove, original. Pri njemu sm tud originalne zarnice kupu, ti bom dal na privat st.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

RooooK napisal/-a:Jst mam enga ki ugodno zrihta balaste,nove, original. Pri njemu sm tud originalne zarnice kupu, ti bom dal na privat st.
Najlepša hvala!
klemen.s
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 36
Pridružen: Po Avg 06, 2012 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

vsekakor 4300K. Sam sem dal v svojo 159ko kit 4300K, ki me je z popustom prišo 45e. Sveti super, svetilnost je v temi in ob dežju neprimerno boljša. Zgleda pa kot običajn originaln ksenon. Vglavnem samo pozitivno kaj se tega tiče :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

klemen.s napisal/-a:vsekakor 4300K. Sam sem dal v svojo 159ko kit 4300K, ki me je z popustom prišo 45e. Sveti super, svetilnost je v temi in ob dežju neprimerno boljša. Zgleda pa kot običajn originaln ksenon. Vglavnem samo pozitivno kaj se tega tiče :)
Se podpišem pod ta komentar...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Mene pa samo nekaj zanima. Kateri kit kaj priporočate? Da ne bom na vsako leto menjal. Nekaj da bo delalo... Za vse info hvala.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz sem dve leti nazaj vzel echte deutche technologie :mrgreen:
http://www.ebay.de/itm/Slim-KIT-ARCS-XE ... 19c562979f

Slika
Slika

...ampak jo ni več za dobit.
Mislim, da kaj dosti zaje..t pri tem ne moreš....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Sem že slišal jamranje da crkne balast po enem letu (iz garancije)... Potem pa kar ne veš kaj vzet. Čez tehničnega pa premontiraš original? Nekaj pametnega bo treba dobiti. Ima še kdo kakšne predloge?


Lp
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

original xenon ?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

ziga_ napisal/-a:Čez tehničnega pa premontiraš original?
Jap...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

za original rabljen xenon boš dal 400-500€ za obe. Pa tudi tukaj imaš možnost da ti balast crkne...

Jaz sem imel xenon kit http://www.xenon-kit.si/index.html

eno leto je delal brez težav (potem se prodal avto). Balasti imajo dve leti garancije.


Jaz sem vzel 35W. svetilnost je neprimerljivo boljša kot pri original H7. Ko sem imel luči zunaj sem še parabolo in lečo očistil...
Zadnjič spremenil skyblue, dne Sr Mar 06, 2013 11:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Potem potrebujem tistega za 70€? Ker cenejši je za starejša vozila... Ali je to samo tako, da kupiš dražjega? =D> Bom malo pogledal še po ebayu. Morda lahko svetujete kakšne znamke so kakovostne? Ali je vse skupaj glih? Ker teh xennon kitov je na tržišču malo morje.
Odgovori
  • Informacija