HID Xenon-kit – AR 159 / Brera / Spider

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

THOR napisal/-a:Kaj pa če bi namortirali fake šobe, potem ne bo niti gledal v houbo in kabino??
Je tudi opcija ja če dobiš kaj takšnega... Potem te edino izdaja tisti potenciometer kar se policije tiče. Samo če ti odredi tehničnega si pa pogorel v vsakem primeru.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

tudi original šobe in skriti balasti ti nič ne pomagajo, ker se višina snopa ne premakne ko prižgeš luči. Tako da nekdo ki ve zakaj gre, te bo zaj... v vsakem primeru. Se pa strinjam, da je taka zakonodaja vredna pomilovanja. Z original H7 se nič ne vidi v dežju. Meni ni jasno koga ogrožaš če imaš xenon kit na avtu ki ima leče v žarometih? Se pa strinjam, da je xenon katastrofa brez parabol, sveti kot novoletna jelka v krogli. Tehnični pregledi so pa itak brez veze pod takimi pogoji kot jih izvajajo pri nas. Težijo zaradi xenon kita, laho pa imaš amortizerje da se avto na njih ziblje kot gugalnica, lahko imaš 10 let stare gume le da imajo dovolj profila, zračnost podvozja v večini primerov preverjajo pri dvignjenem vozilu, kar pomeni da se manjših zračnosti niti ne opazi... itd Pa tudi o merjenju izpušnih plinov brez obremenitve bi se dalo kakšno rečt... če je za njih obremenitev to da avto na mestu "laufa" na 3000 obratih, potem sem jaz...
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ja je že tko, da če zadevo zmontiramo na svoj avto, moramo potem vzeti v zakup, da nas lahko dobijo in da bomo morali nositi posledice.

Kar se pa policajev tiče je pa pomojem tako, da direktno se ti ne bodo vtikal v avto če ne izstopa oz. če ne počneš pizdarij. V prvi vrsti moraš vzbudit zanimanje v njih. Star clio in xenon kit je odličen recept da na avto privabiš še kaj drugega kot samo mušice. Isto je z avtom ki ima en kup nalepk, spojlerjev, kroma, lučk in 21 col velika platišča. Tolk pa že imajo prakse, da vedo kje iskat, da nekaj najdeš.
Uporabniški avatar
baza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 4:01 pm

Pozdravljeni.
Imam problem z xenon kit-om h7 im me zanima ce se je se kdo od vas imel isti problem in kako ga je resil.

Pred dnevi mi je crknila h7 zarnica za kratke luci. Kot prvo sem imel sploh problem poiskati pravo zarnico, nakar sem jo vceraj le dobil v digitshopu v trzinu. Gre pa za zarnice h7 6000k.... ( vem da jih nesmes imet ampak vseeno, ce so take ble naj se take bodo...)

Potem sem seveda odsel takoj k mehankarju da mi je zamenjal obe zarnici in potem sok.....
Luci se ob zagonu motorja normalno prizgejo in potem po cca. 30s zacne utripati prvo ena zarnica ki se potem ugasne in potem se druga.
Isto se ponavlja ce stikalo za luci vklopim in izklopim.
Prosim za pomoc in za vase resitve....
Lp BAZA
SEMPRE FI TO ALFA ROMEO
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

zanic trafoti oziroma balasti
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

yep. menjava balastov bo resila problem. Se najboljsa resitev da najdes original xenon luci in tist zmontiras in imas problem resen za vedno. S temi HID balasti so same stale ker uporabljajo najbolj cenen material in posledico tudi vse crkuje. Res moras imeti sreco da dobis kvalitetno sestavljen balast ki bo delal dolgo. Nekateri crknejo zelo hitro nekateri pa delajo po vec let brez problema.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sem tudi sam moral zamenjati žarnici (4300k H7), pa nimam nobenega problema z utripanjem in ugašanjem.
Problem pa je bil v drugačnih konektorjih (montiran imam slim balast kit, novi žarnici pa sta najbrž za navadnega):

Slika
Slika
Slika

Problem rešil na čisto domač način: stari žarnici odcvikal in nazaj prilotal novi :mrgreen:
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.ph ... &start=480 +naslednja stran

Zakaj si se odločil za 6000k?
4300k svetijo bolje :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

če boš že vztrajal na tej ,,illegal,, varjanti si omisli 4300K kit.
vse kar gre v modro svetlobo tam nad 5000K je fail!
in še pozcija potem izpade nagravžno rumenkasta, če ne vtakneš ledic notr.

itaq pa je edina ,legal, opcija original xenon ali pa malo ,,boljše,, halogenke za dosti maj €€ kot tile kiti in nato ,,kvačkanje,, balastov, ki/ko krepnejo
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Za enkrat sem jaz uposteval Gregsona. In deluje.
Uporabniški avatar
baza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 4:01 pm

Je res da svetijo manj kot 4300k. zadeva je taksna, da jih jaz nisem sel osebno iskat ker sem do 18.00 v sluzbi ampak jih ke sel iskat od mehanika brat. Do sedaj nisem imel problemov z policaji ker sem vzoren :D voznik... Ce bo treba jih bom pa zamenjal.
Aja pa taksne so bile not ko sem kupil avto...
Se nekaj, kar se tice teh balastov... to imaste v mislih tiste skatlce ki so priklopljene na samo luc. Ce je to to jih grem v pondeljk Sam iskat.
In hvala za nasvete....
Once ALFA always ALFA
LP
SEMPRE FI TO ALFA ROMEO
Uporabniški avatar
baza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 4:01 pm

Je res da svetijo manj kot 4300k. zadeva je taksna, da jih jaz nisem sel osebno iskat ker sem do 18.00 v sluzbi ampak jih ke sel iskat od mehanika brat. Do sedaj nisem imel problemov z policaji ker sem vzoren :D voznik... Ce bo treba jih bom pa zamenjal.
Aja pa taksne so bile not ko sem kupil avto...
Se nekaj, kar se tice teh balastov... to imaste v mislih tiste skatlce ki so priklopljene na samo luc. Ce je to to jih grem v pondeljk Sam iskat.
In hvala za nasvete....
Once ALFA always ALFA
LP
SEMPRE FI TO ALFA ROMEO
jan_147
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 106
Pridružen: So Apr 25, 2009 9:31 am

ja, to so tiste dve škatlici, ki sta zmontirani tam nekje blizu luči :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9779
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Takole izgleda (slim) balast:

Slika
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
baza
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 4:01 pm

Super, Hvala. Takoj ko uredim zadevo javim in zraven dam sliko.
Lp BaZa
SEMPRE FI TO ALFA ROMEO
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ko smo že ravno pri xenonu. Sam imam notri pomoje še orginal in nimam pojma koliko nekje naj bi te žarnice zdržale. Praktično seveda, ne mi limat linkov wikija.

Ato je to:

http://www.ebay.de/itm/Philips-XenStart ... 460fba5ac7
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Odgovori
  • Informacija