Škripanje armature / Črički v kabini - AR 159

Tehnične teme o modelih 159, Brera in Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Stepančič
CARPE DIEM
petko89
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Jul 12, 2009 9:32 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jesenice

sicer pa je lahko tresenje pri vecji hitrosti tudi zaradi, ukrivljene feltne ali slabega centriranja gume, tako da zadevo najprej preveri pri vulkanizerju morda je to to in bo ceneje. Pri meni je bila krivda na slabo centriranih gumah. =)
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Štef napisal/-a:Pozdravljeni!

Vprašal bi, če je že kdo uspešno odslovil orkester čričkov, ki se uglaša iz sredine armaturne plošče AR 159 ob močnem pospeševanju v srednjem območju vrtljajev?
Bral sem, da imajo nekateri probleme s škripanjem vetrobranskega stekla...predvsem, če se ne odstrani dveh belih plastičnih kock-distančnikov. Distančnike so mi na servisu odstranili, a ropot ne poneha. Škripanje je popolnoma neodvisno od ceste in je pogojeno izključno z močnim pospeševanjem in še to le v razponu cca 2000 do 3000 obratov. Je zelo izrazito in se pojavi vsakič v zgoraj navedenem režimu vožnje. Avto je sicer 2.4 JTDm, a bi si skoraj upal trditi, da ropot ne prihaja izpod motornega pokrova oz. podvozja.

Če je kdo reševal podobne težave mu bom hvaležen za vsako informacijo. :D

Hvala
LP
Saso
Sašo, ker se je v moj avto očitno naselil enak orkester nadležnih čričkov (ta posebej rad zaigra pri istih obratih, na istem mestu) me zanima, če si jih uspel utišati?
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

men so neke cevi od klime boljše pritrdili pa je mir.
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Ojlla!
Svoj "orkester" sem poslušal kar nekaj časa. Tudi pri meni so poizkušali rešiti težavo s tem, da so pod klima cevi dodali kako gumo itd. Zvok se je res za malenkost spremenil, nikakor pa ne odstranil. Tudi "lego kocke" pri prednjem steklu smo odstranili, a glavna težava je ostala. Ko sem šel tretjič na servis in sploh nisem več prosil za odpravo čričkov, pa so čudežno odkrili še vzrok neprijetnih zvokov. Žal pa ti kaj točno je bilo storjenega v tej smeri ne morem povedati, saj mi je o rešitvi tega problema g. Stepančič povedal le, da so imeli sedaj več časa in mimogrede rešili še ta problem. Bil sem presenečen in vesel, da smo nepričakovano rešili še to težavo in nisem več spraševal kaj točno so storili.

Veliko sreče...

LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Ali in Sašo, hvala vama za odgovor. Me veseli, da sta rešila to nadležno težavo. Ker tudi sam servisiram avto pri Stepančiču & Co., jih bom naslednjič prosil, da poskusijo narediti natanko to, kar so naredili tebi, Sašo. Upam le, da imajo dober spomin :P
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

vzroki vibracije od spredaj so v glavnem znani in pri večini podobni, zato preveri sledeče

1.lego kocke vrži ven
2.preveri ali ne škripa vetrobransko steklo (v tišini jo z rokami potisni ven iz avta in se sliši šum-škrip)
3.pletenica menjalnika (vpoklic)
4.vpetje nosilca (pozabil sem od česa) na požarni steni, potrebno je podložit gumo (bil je vpoklic !)

vse ostalo je manj verjetno, ne trdim pa da ni možno, poznata pa vse te finte tako Zega kot Stepančič !
V glavnem zadeva se uredi v pol ure in je za večno mir !
Uroš
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Uroš napisal/-a:vzroki vibracije od spredaj so v glavnem znani in pri večini podobni, zato preveri sledeče

1.lego kocke vrži ven
2.preveri ali ne škripa vetrobransko steklo (v tišini jo z rokami potisni ven iz avta in se sliši šum-škrip)
3.pletenica menjalnika (vpoklic)
4.vpetje nosilca (pozabil sem od česa) na požarni steni, potrebno je podložit gumo (bil je vpoklic !)

vse ostalo je manj verjetno, ne trdim pa da ni možno, poznata pa vse te finte tako Zega kot Stepančič !
V glavnem zadeva se uredi v pol ure in je za večno mir !
Uroš, hvala. Si me kar pomiril.:mrgreen: Upam, da zvok res povzroča ena izmed stvari, ki si jih opisal. Mislim, da so možne vse opcije razen vetrobranskega stekla. Tega sem menjal dva dni nazaj pri Stepančiču, vibracije pa kljub temu niso izginile. Čez kakšen teden ali dva grem zopet k njim, saj mi morajo naložiti nov software (zaradi ugašanja motorja pri zagonu). Jih bom prosil, da težavo odpravijo. Tvoj odgovor si bom sprintal ter ga za vsak slučaj vzel s seboj. :wink:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

pogovori se z Gregorjem, on bo že vedel, pa poročaj !
Uroš
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

Super! Bom govoril z njim in poročal o tem, kako uspešen bo poseg. Hvala še enkrat.
Uporabniški avatar
bugisan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Jan 07, 2010 5:12 pm

bugisan napisal/-a:Super! Bom govoril z njim in poročal o tem, kako uspešen bo poseg. Hvala še enkrat.
Čričke, ki so prerasli v ropotanje, so mi šele danes odpravili. Vzrok je bil v senzorju/tipalu slabega zraka oz. njegovem nosilcu, ki je privit na karoserijo. Zanimivo je, da so se te težave baje pogosto pojavljale pri kovinski izvedbi nosilca, moj nosilec pa je plastičen. Za popravilo je bilo potrebno veliko časa, živcev ter nekaj vezic in gumica. Upam, da so črički za vselej pokopani.
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

to je bila moja točka 4 :)
Uroš
Denis 159
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 04, 2009 10:15 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

jaz imam tudi povn orkester čričkov..ampak ne vem, če imajo tuki na dolenjskem v Adriji kaj izkušenj z njimi..da mi ne bojo brez veze šraufali in računali..drugače mi pa do Stepančiča tudi ni takšen problem..čeprau je kar daleč
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

zaživel je en čriček, sem ga hitro lociral - senzor za dež, oz. plastika s katero je obdan in pritrjeno celo ohišje ogledala in senzorja...
pojavljat se je začelo kot sitno drnenje na AC ob določenih frekvencah

morm z nečim zadušit
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
neyo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Jan 11, 2008 6:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Logatec

mene pa zanima kje so takoimenovane lego kocke, da jih odstranim, ker vem da šekripanje prihaja od stekla


hvala in lp
Odgovori
  • Informacija